Raport Symantec – co atakowało w 2018 roku?

Producent programów antywirusowych Norton Security – firma Symantec – opublikował roczny raport dotyczący zagrożeń, które czyhały na użytkowników Internetu w 2018 roku. Jednym z nowych istotnych zagrożeń, które pojawiły się w minionym roku były tzw. formjacking – czyli zainfekowane serwisy internetowe przeszukujące informacji o płatnościach konsumentów.

Mimo utrudnionej możliwości wyłudzenia pieniędzy oprogramowanie ransomware i cryptojacking również wciąż są popularnymi atakami na komputery.

Cryptojacking to rodzaj ataku wykorzystującego komputer lub urządzenie mobilne zaatakowanego jako zasób do „wydobywania” kryptowalut takich jak np. Bitcoin. Zagrożenie to jest całkowicie niewidoczne dla użytkownika. Symantec zablokował w zeszłym roku czterokrotnie więcej ataków tego typu niż w 2017 r.

Ataki ransomware z kolei coraz bardziej ograniczają się do przedsiębiorstw, które są celem o wysokiej wartości. Infekcje ransomware wzrosły w środowiskach korporacyjnych o 12 procent, podczas gdy infekcje konsumenckie spadły. Ponadto według raportu prawie jedna na dziesięć ukierunkowanych grup ataków wykorzystuje teraz złośliwe oprogramowanie do niszczenia i zakłócania działalności biznesowej, co stanowi 25-procentowy wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem.

Źródło: https://www.symantec.com

Chroń komputery PC, Mac i urządzenia mobilne

Antywirus Norton Security Online chroni już 50 milionów osób na całym świecie. Codziennie zabezpiecza aż 175 milionów urządzeń.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak