Wymiana infrastruktury serwerów: usługi Hosting WordPress SSD i Hosting PrestaShop

Zakończyliśmy modernizację polegającą na całościowej wymianie infrastruktury technologicznej usług Hosting WordPress SSD i Hosting PrestaShop. Wymiana sprzętu ma na celu przyspieszenie i usprawnienie działania serwerów, a także poprawienie stabilności i bezpieczeństwa hostingów. 

Klienci home.pl odczują różnicę przede wszystkim w poprawie szybkości wczytywania stron i sklepów, co może wpłynąć pozytywnie na konwersje, a także pozycję witryny w wyszukiwarkach (Google podaje czas ładowania witryny jako jeden z kluczowych czynników mający wpływ na pozycjonowanie). Dzięki skróconemu czasowi wczytywania strony wskaźnik odrzuceń może się obniżyć, co pozwoli zwiększyć liczbę kontaktów ze stroną i sprzedaż.

Użytkownicy Hostingu WordPress oraz Hostingu PrestaShop będą też mniej narażeni na występowanie błędów 500. Mocniejsze hostingi umożliwią ponadto poprawną pracę nawet bardziej zaawansowanym wtyczkom i modułom. 

Wymiana infrastruktury wynika z filozofii home.pl, polegającej na nieustannym ulepszaniu naszych usług. Nie pozostawiliśmy bez echa zgłoszeń naszych klientów, które dotyczyły między innymi szybkości działania hostingów.

Dotychczas używane platformy serwerowe obsługujące pamięć RAM o modułach DDR3 z procesorami Intel Xeon E5 czy AMD Opteron zastąpiliśmy modułami RAM w wersji DDR4 o możliwie wysokim taktowaniu i procesorami AMD EPYC 7343 w najnowszej trzeciej generacji Milan. Powierzchnia dyskowa została natomiast oparta wyłącznie na technologii dysków SSD NVMe, dzięki czemu maszyny osiągają maksymalne parametry nawet podczas dużego obciążenia. W rezultacie nawet bardzo wymagające strony internetowe bądź duże sklepy będą działać szybko i sprawnie. 

Co ważne, wymiana infrastruktury nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami bądź niedostępnościami usługi. Warto zaznaczyć także, że zmiana nastąpiła w tym samym czasie dla wszystkich użytkowników rozwiązań Hosting WordPress SSD i Hosting PrestaShop.  

Mamy nadzieję, że Klienci home.pl szybko odczują pozytywne zmiany wynikające z modernizacji technologii.