Acronis Backup. Tworzenie kopii zapasowej strony WWW

Na stronach internetowych znajduje się wiele danych – tych widocznych dla użytkowników oraz tych, bez których witryna nie może działać. Prowadząc stronę internetową warto skorzystać z oprogramowania, które zabezpieczy dane przed ich utratą oraz pozwoli przywrócić jej poprzedni stan. Jednym z narzędzi, którym wykonasz kopię danych stron WWW jest Acronis Backup. Wewnątrz panelu administracyjnego usługi możesz uruchomić tworzenie automatycznych backupów danych ze swojej strony internetowej.

Dane te mogą obejmować dane jak wpisy na stronie lub loginy i hasła użytkowników. Dzięki kopii zapasowej WordPress możesz utworzyć kopie zapasową informacji o użytkownikach strony oraz wtyczek działających na stronie.

Ważne jest by stworzyć jedną kopie dla jednej strony, nie dla całego serwera. W przypadku potrzeby przywrócenia danych z utworzonej kopii, zostaną przywrócone dane wszystkich stron znajdujących się na serwerze.

Jak zrobić backup strony internetowej?

 1. Zaloguj się do panelu klienta home.pl i wejdź do konsoli administracyjnej Acronis Backup.
 2. W ustawieniach serwera, sprawdź czy nie ma założonej blokady na łączenie się z serwerem przez FTP. Aby to zrobić wejdź w Usługi WWW > Serwer > sekcja Serwer WWW > Ustawienia > Preferencje serwera.
  Jak zrobić backup strony internetowej?
 3. Dodaj na serwerze konto FTP które bezpośrednio wskazuje na folder, w którym znajdują się pliki wymienionej strony. Aby dodać konto FTP wejdź w: Usługi WWW > Serwer > sekcja Konta FTP > Utwórz.Nazwę katalogu strony znajdującej się na serwerze home.pl (nowy panel) można znaleźć Usługi WWW -> Serwer -> sekcja Instalacje lub bezpośrednio na serwerze.
  Upewnij się, że wprowadzasz dane poprawnego katalogu – tego, w którym znajduje się strona. Strona musi znajdować się we własnym katalogu, inaczej kopia nie wykona się poprawnie.
  Jak zrobić backup strony internetowej?
 4. W panelu Acronis (homebackup.pl) dodaj nową stronę WWW. Aby dodać nową stronę wejdź w Acronis > Dodaj > Witryna internetowa i wpisz dane witryny internetowej:
  • Nazwa witryny internetowej: nazwa strony,
  • Host: nazwaserwera.home.pl,
  • Host: 22222,
  • Nazwa użytkownika: cała nazwa konta FTP,
  • Hasło dla konta FTP.
   Jak zrobić backup strony internetowej?
 5. Po kliknięciu „Dalej” wpisz dane serwera baz danych. Dane do bazy danych, można znaleźć w pliku konfiguracyjnym wybranego CMS, w zależności od rodzaju aplikacji zainstalowanej na serwerze:
  • Typ połączenia: bezpośrednie.
  • Host: nazwaserwera.home.pl.
  • Port: 3306
  • Nazwa użytkownika bazy danych:
  • Hasło do bazy danych:
   Po wpisaniu danych kliknij Utwórz.
   Jak zrobić backup strony internetowej?
 6. Aby sprawdzić działanie kopii stwórz domyślny plan tworzenia backupu w panelu Acronis Backup.

Sprawdź jak utworzyć plan backupu w usłudze Acronis.

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Kopia zapasowa danych bez limitu urządzeń

Chroń to, co najcenniejsze. Zabezpiecz firmowe lub prywatne dane z komputerów, telefonów, tabletów i serwerów.