Aktualizacja Poczty home.pl (webmail) – co się zmienia?

W odpowiedzi na sugestie użytkowników wprowadzamy aktualizację serwisu Poczta home.pl. Główne zmiany związane są z interfejsem, który będzie prostszy, bardziej intuicyjny oraz wygodny w użytkowaniu. Przeczytaj poniższy artykuł, aby zapoznać się z najważniejszymi zmianami.

Po przeprowadzonej aktualizacji, możliwe jest korzystanie tylko z najnowszej wersji Poczty home.pl! Cofnięcie do poprzedniej wersji aplikacji nie jest możliwe!

Najważniejsze zmiany po aktualizacji Poczty home.pl:

Niedogodności po przeprowadzonej aktualizacji Poczty home.pl:

  • niedostosowany wygląd mobilny – wygląd poczty chwilowo może nie być dostosowany do urządzeń mobilnych (nasi technicy zajmują się już tą sprawą),
  • znikające podpisy – jeśli po aktualizacji utraciłeś podpis, skorzystaj z instrukcji kopiowania podpisu z poprzednich wiadomości e-mail zapisanych w skrzynce odbiorczej,
  • sortowanie wiadomości nieprzeczytanych – wiadomości zbyt szybko oznaczają się jako przeczytane (nasi technicy sprawdzają zgłoszenia klientów),
  • nie działa nazwa użytkownika CalDAV oraz CardDAV – w Poczcie home.pl wyświetlana jest nowa nazwa uzytkownika służąca do konfiguracji CalDAV oraz CardDAV. W chwili obecnej nowa i poprzednia nazwa użytkownika nie działa (nasi technicy sprawdzają zgłoszenia klientów),
  • odstęp pomiędzy wiadomościami na liście – odnotowujemy u niektórych użytkowników nieestetyczne luki pomiędzy wiadomościami na liście (nasz technicy zajmują się już tą sprawą).

Obejrzyj poniższe video, aby zapoznać się z najważniejszymi zmianami:

Aktualizacja nie ma wpływu na działanie skrzynek e-mail utworzonych na serwerach home.pl. Opisane zmiany dotyczą zmiany interfejsu oraz wyglądu Poczty home.pl (webmaila), który służy do obsługi poczty e-mail.

W przypadku zaobserwowania niedogodności w działaniu poczty,  zapraszamy do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta. Jeśli masz dodatkowe pytania odnośnie wprowadzanych zmian oraz konfiguracji i obsługi poczty, zapraszamy także do korzystania z forum dyskusyjnego.

Ekran tworzenia wiadomości e-mail

Wdrożenie nowego mechanizmu wyświetlania otwartych wiadomości e-mail. Po aktualizacji, zamiast systemu zakładek, wiadomości e-mail otwierane są teraz w pojedynczych oknach. Takie rozwiązanie umożliwia wyświetlanie oraz edycję wielu wiadomości jednocześnie. Otwarte wiadomości e-mail możesz zamknąć lub zminimalizować, a następnie powrócić do ich redagowania. Zminimalizowane wiadomości wyświetlane są teraz na dole ekranu, zamiast zakładek wyświetlanych na górnym pasku.

Poczta home.pl - Przykładowy widok ekranu do tworzenia wiadomości e-mail

Powyższy mechanizm został powielony, m.in. w Kalendarzu oraz Książce adresowej. Dodawanie wydarzeń, spotkań oraz kontaktów odbywa się poprzez otwarcie nowego okna edycji. W ten sposób dodając spotkanie lub nowy kontakt, możesz jednocześnie podejrzeć wiadomość e-mail, kalendarz lub inne narzędzia Poczty home.pl.

Nowe menu z narzędziami Poczty home.pl

Dostępne na pasku nawigacji narzędzia znajdziesz teraz w nowym menu, które znajduje się w prawym górnym rogu (obok ikony odśwież). Rozwiązanie to jest responsywne, czyli ułatwia obsługę Poczty home.pl na urządzeniach mobilnych oraz umożliwia szybki dostęp do najważniejszych narzędzi (np. Kalendarz, Książka adresowa, Zadania). Poprzedni pasek nawigacji został usunięty, co pozwoliło zaoszczędzić miejsca i uprościć wygląd całego interfejsu.

Poczta home.pl - Pasek nawigacji - Sprawdź dostępne menu z narzędziami

Nowy wygląd edycji ustawień poczty e-mail

Po przejściu do ustawień Poczty home.pl znajdziesz dodatkowe pozycje na liście dostępnych do skonfigurowania opcji. To rozwiązanie umożliwia jeszcze szybszy dostęp do najważniejszych funkcji programu, np. podpisu, konfiguracja profilu poczty, zabezpieczenia antyspamowe.

Wśród dostępnych funkcji nowością jest monitor aktywnych klientów poczty. Dzięki niemu możesz sprawdzić na ilu urządzaniach jednocześnie jesteś zalogowany do Twojej skrzynki e-mail, a następnie rozłączyć wszystkie połączenia jednym kliknięciem.

Poczta home.pl - Ustawienia - Przejdź do sekcji Zabezpieczenia

Zmiana wyglądu Kalendarza

Zmiany wizualne widoczne są w każdym zakątku Poczty home.pl. Kalendarz został rozbudowany o dodatkowy widok, który umożliwia jeszcze lepszy dostęp do kluczowych wydarzeń i spotkań.

Podobnie jak w przypadku redagowania wiadomości e-mail, dodając lub edytując spotkanie będziesz to teraz realizować w nowym oknie. Otwarte spotkania możesz zamknąć lub zminimalizować, a następnie powrócić do ich edycji. Zminimalizowane spotkania wyświetlane są na dole ekranu, zamiast zakładek wyświetlanych na górnym pasku.

Poczta home.pl - Kalendarz - Przykładowy widok okna do tworzenia spotkań

Jak po zmianie interfejsu wylogować się z Poczty home.pl?

Przycisk służący do wylogowania z serwisu Poczta home.pl został przeniesiony do menu akcji. Aby zakończyć pracę nad pocztą e-mail, kliknij zdjęcie profilowe znajdujące się w prawym górnym rogu i wyloguj się z Poczty home.pl.

Poczta home.pl - Zdjęcie profilowe - Kliknij przycisk Wyloguj

 

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Bezpieczna Poczta e-mail

2 mln użytkowników nie może się mylić. Wybierz niezawodny i bezpieczny e-mail z kalendarzem, organizacją zadań i bez spamu.