Darmowy Word Online dla użytkowników sieci Web

Bezpłatne wersje znanych aplikacji cieszą się wśród internautów sporym zainteresowaniem. Jednym z najpopularniejszych narzędzi do tworzenia i edytowania treści jest Microsoft Word Online. Jak korzystać z darmowej wersji aplikacji i czym się ona różni od płatnego Worda, dostępnego w pakiecie Microsoft 365? Przeczytaj artykuł i poznaj tajniki programu Microsoft Word.

Skąd się wzięła wyjątkowa popularność edytora Microsoft Word?

Microsoft Word Online darmowy program / edytor tekstowy

Microsoft nieustannie rozwija swój pakiet biurowy Office, w którym znajduje się kilkadziesiąt aplikacji. Jedną z najlepiej rozpoznawalnych jest Microsoft Word – edytor tekstu, z którego korzystają miliony osób na całym świecie. Przed zakupem pełnowymiarowego oprogramowania, warto zapoznać się z jego darmową wersją – Word Online, którą możesz sprawdzić, korzystając tylko z przeglądarki internetowej.

Tajemnica sukcesu Worda leży w jego prostocie, intuicyjności i kompatybilności z innymi aplikacjami firmy Microsoft. Komfort pracy w Wordzie sprawia, że użytkownicy nie szukają dla niego zastępstwa. Program pozwala na bezstresową pracę – błędy, które wkradną się do tekstu, zostają podkreślone, a autor tekstu nie musi wnikliwie studiować całego dokumentu w poszukiwaniu literówek. Dodatkowo Word jest prosty w obsłudze, a dzięki jego popularności w sieci znajduje się ogrom pomocnych artykułów stworzonych przez licznych użytkowników edytora, które pozwalają na rozwiązanie niemal każdego problemu.

Jak włączyć darmowy Microsoft Word Online?

Z bezpłatnej usługi Microsoft Word Online może skorzystać każdy internauta. Jest to możliwe dzięki usłudze Office Online. Aby skorzystać z tej możliwości, załóż konto Microsoft, a następnie zaloguj się do usługi Office Online i przejdź do narzędzia Word Online.

Korzystasz z urządzenia mobilnego z systemem Android? Możesz zainstalować bezpłatną aplikację Microsoft Word ze sklepu Google Play.

Microsoft daje użytkownikom możliwość korzystania z wielu aplikacji, dostępnych w bezpłatnym pakiecie. Dodatkowo są one dostępne online bez konieczności instalowania pakietu Office na dysku twardym. Jest to sposób na zapoznanie się z produktami firmy przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie pakietu Microsoft 365, który zawiera wszystkie funkcje i pozwala bez przeszkód cieszyć się pełnymi możliwościami aplikacji Microsoft.

Dowiedz się więcej: dlaczego warto posiadać dostęp do Microsoft 365?

Bezpłatny pakiet Office Online pozwala na wykorzystywanie następujących narzędzi, dostępnych z poziomu przeglądarki:

Word (edytor tekstu), Outlook (poczta e-mail klasy biznesowej), OneDrive (dysk wirtualny), Excel (arkusz kalkulacyjny), PowerPoint (program do tworzenia prezentacji multimedialnych), OneNote (program do tworzenia i organizowania notatek), Skype (komunikator internetowy), Kalendarz, Kontakty, Bing (wyszukiwarka internetowa), Flow (aplikacja do automatyzacji pracy), Forms (tworzenie formularzy i ankiet), MSN (serwis informacyjny), Sway (tworzenie prezentacji/witryn internetowych) i Tasks (planowanie zadań w Outlooku).

Różnice w edycji dokumentu w przeglądarce i w programie Word

Pakiet Office Online oferuje użytkownikom ciekawą wersję popularnego edytora tekstu z dostępem do jego popularnych funkcjonalności. Wersja Office Online – mimo, że jest pozbawiona zaawansowanych możliwości płatnej wersji – jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które mają na celu pracę nad nieskomplikowanymi dokumentami tekstowymi.

Różnice w funkcjach programu Word można zaobserwować, porównując widok “Układu” w wersji darmowej oraz standardowej edytora:

Czym różni się Microsoft Word od wersji Word Online?

  • Wersja darmowa Microsoft Word Online – możliwa zmiana ogólnego układu dokumentu (kontroli marginesów, orientacji, rozmiaru, wcięć i odstępów).
  • Wersja standardowa Microsoft Word – rozbudowane menu, pozwalające dodatkowo na kontrolę znaków podziału, numerów wierszy, dzielenia wyrazów, ustawień rozmieszczenia fraz.

Word Online jest więc dobrym wyjściem dla osób, które korzystają z jego funkcjonalności, tworząc proste dokumenty. Użytkownicy pragnący skorzystać z rozbudowanej wersji edytora Microsoft Word, powinni zainteresować się płatną wersją programu, dzięki której możemy dowolnie modyfikować i zmieniać wygląd dokumentu. W płatnym pakiecie Office 365 znajdują się wszystkie aplikacje, które są potrzebne do komfortowej pracy.

Jak przełączyć się z klasycznego Worda do edycji w Word Online?

Każdy użytkownik, który korzysta z klasycznego programu Word, może również przełączyć się na wersję Word Online, a po czasie kontynuować pracę w pełnowymiarowym Wordzie. Pozwala to na korzystanie z narzędzia również z poziomu przeglądarki internetowej (bez konieczności instalowania całego pakietu na komputerze lub innym urządzeniu).

Jeżeli jesteś użytkownikiem pakietu Office 365 i chcesz przełączyć się z pracy w Word Online na klasyczny Word, postępuj według instrukcji:

  1. Z górnego menu wybierz zakładkę: Open in Desktop App.
    Otwieranie dokumentu Word w aplikacji Word Online - Open in Desktop App
  2. W otwartym oknie kliknij przycisk: Otwórz Word. Po wykonaniu tych kroków Twój dokument otworzy się w aplikacji Word Online.
    Otwórz Word Online - anuluj

Po otwarciu tworzonego dokumentu w standardowym Wordzie z pakietu Microsoft 365 będziesz miał dostęp do wszystkich narzędzi edytora tekstowego.

Chcesz skorzystać ze wszystkich możliwości pakietu Microsoft 365? Poznaj ofertę home.pl – certyfikowanego partnera Microsoft oraz korzystaj ze wsparcia naszych specjalistów.

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Office 365 z polskim wsparciem technicznym

W pakiecie posiadasz zawsze aktualną wersję wszystkich aplikacji pakietu, takich jak Word, Excel, Outlook i innych. Pracuj zdalnie z każdego miejsca.