Czym jest i do czego służy Microsoft 365 (Office 365)?

Czym jest Microsoft 365?

Aplikacje pakietu Microsoft jak Word czy Excel są synonimami pracy w biurze. Microsoft 365 jest następcą klasycznego pakietu biurowego, od którego odróżnia się nastawieniem na obsługę danych w chmurze, większą integracją z usługami Microsoftu oraz zupełnie nowy sposób podejścia do współpracy w zespole.

UWAGA! Od 21.04.2020 funkcjonuje nowa nazwa pakietu aplikacji. Pakiety Office 365 Business Essentials, Business i Business Premium zmieniły nazwy na Microsoft 365 Business Basic, Microsoft 365 dla firm oraz Microsoft 365 Business Standard. Ich funkcjonalność pozostaje niezmieniona.

Microsoft 365 pakiet biurowy

Microsoft 365 to Twoje biuro w chmurze, dzięki któremu masz dostęp do swoich aplikacji i plików niemal z każdego miejsca — komputera Windows, Linux i Mac, telefonu iPhone czy Android oraz innych urządzeń mobilnych. Dostępność aplikacji, bezpieczeństwo i elastyczność pracy oferowane przez Microsoft poprawiają wydajność oraz wygodę pracy firm na całym świecie!

Jakie aplikacje są w pakiecie Microsoft 365

Co znajduje się w pakiecie Microsoft 365? W pakiecie aplikacji otrzymujesz aplikacje jak Word, Excel czy PowerPoint, przestrzeń na pliki w chmurze OneDrive, aplikację poczty Outlook oraz nowoczesny komunikator Microsoft Teams. Wszystkie aplikacje i narzędzia Microsoft 365 są zsynchronizowane z zasobami Twojej organizacji przez co możesz wygodnie współpracować online i szybko udostępniać dokumenty.

Zależnie od wybranej wersji w pakiecie może także znajdować się usługa Exchange, obsługująca pocztę email oraz synchronizująca firmowe kalendarze i kontakty. Jedną z najważniejszych cech Microsoft 365 jest możliwość współtworzenia dokumentów, czyli edytowania treści przez wiele osób w tym samym czasie.

Czym różni się Microsoft 365 od klasycznego pakietu, jak Microsoft 2019? Microsoft 365 jest usługą subskrypcyjną, licencjonowaną na użytkownika, nie na urządzenie. Oznacza to, że jedna osoba może zainstalować pakiet na 5 komputerach, 5 telefonach i 5 tabletach, a licencje pomiędzy nimi może przenosić kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Dodatkowo, jeśli pracujesz zdalnie lub nie masz dostępu do służbowego sprzętu, dostęp do dokumentów i aplikacji uzyskasz z dowolnego komputera z przeglądarką internetową!

Pamiętaj, że Microsoft 365 jest działa nie tylko na komputerach, ale również na urządzeniach mobilnych. Oznacza to, że masz dostęp do swoich dokumentów i kontaktów zawsze, w dowolnym miejscu z połączeniem internetowym.

Jakie wersje Microsoft 365 (Office 365) są dostępne?

Microsoft 365 jest niezwykle elastyczną usługą, która pozwala dopasować środowisko pracy do potrzeb Twojej firmy. Różne wersje oferują różny zakres dostępnych usług, jak na przykład dostęp do usługi poczty i kalendarza Exchange, komunikatora Teams lub możliwości instalacji klasycznych aplikacji.

W home.pl dostępne są:

Microsoft 365 Business Basic w ramach którego otrzymujesz dostęp do aplikacji Word, Excel, itd. tylko w wersji Online, przez przeglądarkę. Dodatkowo, otrzymujesz 1TB miejsca w chmurze OneDrive, po 50GB na pocztę i archiwum w Exchange oraz dostęp do czatu i spotkań w Teams.

Microsoft 365 dla firm oferuje dostęp do aplikacji Online i klasycznych, instalowanych na komputerze oraz do 1TB na pliki i dokumenty w OneDrive. Ta wersja pakietu Microsoft nie zawiera dostępu do usług poczty Exchange i komunikatora Teams.

Microsoft 365 Business Standard jest najbogatszą wersją pakietu aplikacji Microsoft. W ramach tej wersji otrzymasz dostęp do Word, Excel, PowerPoint przez przeglądarkę oraz w formie klasycznych aplikacji na komputerze. Każdy użytkownik otrzyma 1TB miejsca na swoje pliki, dostęp do usługi Exchange oraz komunikatora Microsoft Teams.

Każda wersja pakietu Microsoft 365 dostępna w home.pl pozwala na korzystanie z mobilnych aplikacji na telefonach iPhone i Android.

Jak Microsoft 365 rozwija biznes?

Sprawdź cechy, które wyróżniają Microsoft 365! Zobacz jak obsługa danych w chmurze oraz zupełnie nowy sposób podejścia do pracy mogą wpłynąć na rozwój Twojego biznesu.

Mobilność i praca zdalna – Microsoft 365 Online

Pakiet biurowy Microsoft 365 może zostać uruchomiony na praktycznie każdym urządzeniu z połączeniem internetowym. Niezależnie, czy korzystasz z pakietu zainstalowanego na komputerze w biurze, przeglądarki na laptopie czy aplikacji mobilnej na telefonie. Dzięki Microsoft 365 masz dostęp do tych samych dokumentów oraz wiadomości w każdym miejscu i czasie.

Osiągnij więcej, łącząc ludzi oraz ich pomysły. Microsoft 365 umożliwia dostęp do Twoich i firmowych dokumentów z dowolnego miejsca dzięki chmurze OneDrive. Możesz zapisywać pliki w chmurze oraz korzystać z automatycznego backupu. Możesz sprawdzić listę ostatnio otwieranych dokumentów (np. przez innych użytkowników licencji) aby zawsze być na bieżąco!

Microsoft 365 wyposażony jest również w funkcje synchronizacji plików z urządzeniem dla dostępu offline. Natomiast w przypadku dostępu online nie musisz instalować pakietu biurowego na komputerze, wszystko czego potrzebujesz masz dostępne w przeglądarce: edytor tekstu Word, poczta Outlook, kalendarz, kontakty, komunikator Teams oraz inne aplikacje wchodzące w skład Microsoft 365.

Biznesowy e-mail oraz kalendarz

W ramach Microsoft 365 możesz skorzystać z usługi Exchange (50GB na pocztę i 50GB na archiwum), w której użyjesz własnej domeny, np. zarejestrowanej w home.pl. Exchange synchronizuje pocztę, kalendarze i kontakty na wszystkich urządzeniach. Otwierając pocztę na komputerze czy telefonie, zawsze masz dostęp do tych samych wiadomości i odpowiedzi, a Twój kalendarz będzie zawsze aktualny. Dodatkowo, wszystkie Twoje dane są zabezpieczone przez oprogramowanie antywirusowe oraz filtr anty-spam.

Exchange Online poprawia funkcjonowanie firm! Po odpowiedniej konfiguracji, możesz dodawać zasoby do kalendarza i określać ich zajętość, np. samochód służbowy, sala szkoleniowa, projektor. Tym sposobem możesz wprowadzić system rezerwacji, który automatycznie synchronizuje dane i informuje o dostępności wybranych zasobów. Zsynchronizowany kalendarz ułatwia także zarządzanie urlopami oraz nieobecnościami pracowników, co pomoże w organizacji projektów i spotkań.

Usługa Exchange Online dostępna jest w wybranych pakietach Microsoft 365. Dowiedz się więcej o dostępności Exchange w porównaniu usług Microsoft 365 w home.pl.

Firmowy czat, współpraca i konferencje on-line

Coraz częściej, w życiu prywatnym i w pracy, korzystamy z komunikatorów jako podstawowej formy komunikacji. Szybki czat jest wygodniejszy niż przeszukiwanie maili aby znaleźć kontekst nowej wiadomości.

W Microsoft 365 znajdziesz nowoczesny komunikator – Microsoft Teams, który zastępuje Skype dla Firm. Dzięki Teams nie tylko wygodnie porozmawiasz ze współpracownikami, ale także zadzwonisz do klienta, zorganizujesz spotkanie online czy udostępnisz zespołowi dokumenty. Komunikator Teams jest centralna aplikacją pakietu Office, co oznacza, że nie wychodząc z okna czatu wprowadzisz zmiany w dokumentach online lub udostępnisz plik z chmury OneDrive!

WAŻNE! Usługa Skype dla firm zostanie wyłączona w lipcu 2021 roku. Jeśli wciąż z niej korzystasz, rozważ zmianę komunikatora swojej firmy, który oferuje te same funkcje co Skype, dodając wiele przydatnych funkcji.

Udostępnianie witryn, plików i dokumentów

Jeśli tworzysz dokument w programie Word, Excel lub PowerPoint, możesz go w bardzo szybki sposób udostępnić innym osobom z Twojej organizacji, bez opuszczania okna programu.

Za pomocą pakietu biurowego Microsoft 365 możesz też w prosty i bezpieczny sposób udostępniać duże pliki. Aplikacja OneDrive wchodząca w skład Microsoft 365 umożliwia podgląd i edycje udostępnionych plików z poziomu przeglądarki, przez internetowe aplikacje Microsoft.

OneDrive w home.pl dostępny jest też jako oddzielna usługa– zapoznaj się z naszą ofertą i już teraz zarejestruj najpopularniejszą usługę przechowywania danych w chmurze.

OneDrive jest dyskiem wirtualnym o pojemności 1TB, dzięki któremu możesz współdzielić dokumenty, a przy tym zarządzać uprawnieniami dostępu. Synchronizacja plików on-line z urządzeniem (np. komputer, laptop, tablet lub smartfon) pozwala na modyfikowanie plików w sytuacjach, gdy nie mamy dostępu do internetu, a gdy sieć będzie już dostępna, zmiany w pliku zostaną zsynchronizowane z dokumentami znajdującymi się w OneDrive.

Dzięki funkcjom OneDrive, edytor tekstu Word pozwala na edycje plików przez wielu użytkowników w tym samym czasie. Dodatkowo, uprawnieni użytkownicy mają możliwość komentowania, akceptowania zmian oraz wglądu w historię wersji pliku. W konfiguracji pakietu Microsoft 365 możesz zmienić ustawienia edycji dokumentów, aby włączyć blokadę dokumentów przed modyfikacją przez wielu użytkowników.

Bezpieczeństwo i zabezpieczenia

Microsoft 365 pozwala Ci zabezpieczyć Twoje pliki oraz dokumenty, przechowując je w chmurze. Dzięki temu, jeśli Twój komputer zostanie uszkodzony, wszystkie Twoje dane będą przechowane na dysku OneDrive.

W Microsoft 365 możesz także skorzystać z usługi pocztowej Exchange, która nie tylko synchronizuje kontakty, wiadomości i kalendarz, ale także chroni. W Exchange zostały zaimplementowane zaawansowane filtry spamu oraz złośliwego oprogramowania. Wykrywają one szkodliwe i denerwujące wiadomości, byś mógł bezpiecznie i wygodnie pracować z Microsoft 365.

Więcej informacji o bezpieczeństwie i zabezpieczeniach w Microsoft 365 znajdziesz pod tym adresem: www.trust.office365.com

Inwestuj w przyszłość

Microsoft 365 jest inwestycją z minimalnym kosztem początkowym. Pozwala zarządzać swoim biznesem oraz przy okazji zwiększa i poprawia efektywność pracy, organizacje pracy, ciągłość działania.

Jak uruchomić zamówiony pakiet Microsoft 365?

Po zakupieniu licencji Microsoft 365, do Twojego konta zostanie przypisana odpowiednia licencja. Będziesz musiał utworzyć konto administratora Microsoft, którego uprawnienia wykorzystasz do utworzenia nowych użytkowników i przypisania im licencji.

Każdy użytkownik może indywidualnie pobrać pakiet aplikacji Microsoft na swój komputer, z poziomu głównego ekranu aplikacji. Dodatkowo, komputer można zsynchronizować z chmurą OneDrive. Możesz to zrobić samodzielnie otwierając zainstalowaną już na Windows 8 i 10 aplikację OneDrive i logując się swoim kontem Microsoft.

Jak zamówić Office 365 w home.pl?
Poprzedni
Jakie są dostępne plany usługi Office 365?
Następny
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Microsoft 365 z polskim wsparciem technicznym

W pakiecie posiadasz zawsze aktualną wersję wszystkich aplikacji pakietu, takich jak Word, Excel, Outlook i innych. Przechowuj bezpiecznie pliki w chmurze, dziel się danymi i pracuj zdalnie z każdego miejsca. 

Poznaj Microsoft 365
Microsoft 365 Business Standard Dodaj do koszyka