Czym jest i do czego służy Office 365?


Czym jest Office 365?

Aplikacje pakietu Office jak Word czy Excel są synonimami pracy w biurze. Office 365 jest następcą klasycznego pakietu biurowego, od którego odróżnia się nastawieniem na obsługę danych w chmurze, większą integracją z usługami Microsoftu oraz zupełnie nowy sposób podejścia do współpracy w zespole.

UWAGA! Od 21.04.2020 funkcjonuje nowa nazwa pakietu aplikacji. Pakiety Office 365 Business Essentials, Business i Business Premium zmieniły nazwy na Microsoft 365 Business Basic, Microsoft 365 dla firm oraz Microsoft 365 Business Standard. Ich funkcjonalność pozostaje niezmieniona.

Pakiet Office 365 Online

Office 365 to ten sam pakiet Office, który już znasz, ale nastawiony na wspólną i elastyczną pracę!

Office 365 to Twoje biuro w chmurze, dzięki któremu masz dostęp do swoich aplikacji i plików niemal z każdego miejsca — komputera Windows, Linux i Mac, telefonu iPhone czy Android oraz innych urządzeń mobilnych. Dostępność aplikacji, bezpieczeństwo i elastyczność pracy oferowane przez Microsoft Office poprawiają wydajność oraz wygodę pracy firm na całym świecie!

Jakie aplikacje są w pakiecie Office 365

Co znajduje się w pakiecie Office 365? W pakiecie aplikacji otrzymujesz aplikacje jak Word, Excel czy PowerPoint, przestrzeń na pliki w chmurze OneDrive, aplikację poczty Outlook oraz nowoczesny komunikator Microsoft Teams. Wszystkie aplikacje i narzędzia Office 365 są zsynchronizowane z zasobami Twojej organizacji przez co możesz wygodnie współpracować online i szybko udostępniać dokumenty.

Zależnie od wybranej wersji w pakiecie może także znajdować się usługa Exchange, obsługująca pocztę email oraz synchronizująca firmowe kalendarze i kontakty. Jedną z najważniejszych cech Office 365 jest możliwość współtworzenia dokumentów, czyli edytowania treści przez wiele osób w tym samym czasie.

Czym różni się Office 365 od klasycznego pakietu, jak Office 2019? Office 365 jest usługą subskrypcyjną, licencjonowaną na użytkownika, nie na urządzenie. Oznacza to, że jedna osoba może zainstalować pakiet na 5 komputerach, 5 telefonach i 5 tabletach, a licencje pomiędzy nimi może przenosić kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Dodatkowo, jeśli pracujesz zdalnie lub nie masz dostępu do służbowego sprzętu, dostęp do dokumentów i aplikacji uzyskasz z dowolnego komputera z przeglądarką internetową!

Pamiętaj, że Office 365 jest działa nie tylko na komputerach, ale również na urządzeniach mobilnych. Oznacza to, że masz dostęp do swoich dokumentów i kontaktów zawsze, w dowolnym miejscu z połączeniem internetowym.

Jak pracować online - biuro Office 365

Jakie wersje Office 365 (Microsoft 365) są dostępne?

Office 365 jest niezwykle elastyczną usługą, która pozwala dopasować środowisko pracy do potrzeb Twojej firmy. Różne wersje oferują różny zakres dostępnych usług, jak na przykład dostęp do usługi poczty i kalendarza Exchange, komunikatora Teams lub możliwości instalacji klasycznych aplikacji.

W home.pl dostępne są:

Office 365 Business Essentials (Microsoft 365 Business Basic), w ramach którego otrzymujesz dostęp do aplikacji Word, Excel, itd. tylko w wersji Online, przez przeglądarkę. Dodatkowo, otrzymujesz 1TB miejsca w chmurze OneDrive, po 50GB na pocztę i archiwum w Exchange oraz dostęp do czatu i spotkań w Teams.

Office 365 Business (Microsoft 365 dla firm) oferuje dostęp do aplikacji Online i klasycznych, instalowanych na komputerze oraz do 1TB na pliki i dokumenty w OneDrive. Ta wersja pakietu Office nie zawiera dostępu do usług poczty Exchange i komunikatora Teams.

Office 365 Business Premium (Microsoft 365 Business Standard) jest najbogatszą wersją pakietu aplikacji Microsoft. W ramach tej wersji otrzymasz dostęp do Word, Excel, PowerPoint przez przeglądarkę oraz w formie klasycznych aplikacji na komputerze. Każdy użytkownik otrzyma 1TB miejsca na swoje pliki, dostęp do usługi Exchange oraz komunikatora Microsoft Teams.

Każda wersja pakietu Office 365 dostępna w home.pl pozwala na korzystanie z mobilnych aplikacji na telefonach iPhone i Android. Aby zobaczyć aktualną ofertę Office 365 kliknij tutaj.

Jak Office 365 rozwija biznes?

Sprawdź cechy, które wyróżniają Office 365! Zobacz jak obsługa danych w chmurze oraz zupełnie nowy sposób podejścia do pracy mogą wpłynąć na rozwój Twojego biznesu.

Mobilność i praca zdalna – Office 365 Online

Pakiet biurowy Office 365 może zostać uruchomiony na praktycznie każdym urządzeniu z połączeniem internetowym. Niezależnie, czy korzystasz z pakietu zainstalowanego na komputerze w biurze, przeglądarki na laptopie czy aplikacji mobilnej na telefonie. Dzięki Office 365 masz dostęp do tych samych dokumentów oraz wiadomości w każdym miejscu i czasie.

Osiągnij więcej, łącząc ludzi oraz ich pomysły. Office 365 umożliwia dostęp do Twoich i firmowych dokumentów z dowolnego miejsca dzięki chmurze OneDrive. Możesz zapisywać pliki w chmurze oraz korzystać z automatycznego backupu. Możesz sprawdzić listę ostatnio otwieranych dokumentów (np. przez innych użytkowników licencji) aby zawsze być na bieżąco!

Office 365 wyposażony jest również w funkcje synchronizacji plików z urządzeniem dla dostępu offline. Natomiast w przypadku dostępu online nie musisz instalować pakietu biurowego na komputerze, wszystko czego potrzebujesz masz dostępne w przeglądarce: edytor tekstu Word, poczta Outlook, kalendarz, kontakty, komunikator Teams oraz inne aplikacje wchodzące w skład Office 365.

Biznesowy e-mail oraz kalendarz

W ramach Office 365 możesz skorzystać z usługi Exchange (50GB na pocztę i 50GB na archiwum), w której użyjesz własnej domeny, np. zarejestrowanej w home.pl. Exchange synchronizuje pocztę, kalendarze i kontakty na wszystkich urządzeniach. Otwierając pocztę na komputerze czy telefonie, zawsze masz dostęp do tych samych wiadomości i odpowiedzi, a Twój kalendarz będzie zawsze aktualny. Dodatkowo, wszystkie Twoje dane są zabezpieczone przez oprogramowanie antywirusowe oraz filtr anty-spam.

Exchange Online poprawia funkcjonowanie firm! Po odpowiedniej konfiguracji, możesz dodawać zasoby do kalendarza i określać ich zajętość, np. samochód służbowy, sala szkoleniowa, projektor. Tym sposobem możesz wprowadzić system rezerwacji, który automatycznie synchronizuje dane i informuje o dostępności wybranych zasobów. Zsynchronizowany kalendarz ułatwia także zarządzanie urlopami oraz nieobecnościami pracowników, co pomoże w organizacji projektów i spotkań.

Usługa Exchange Online dostępna jest w wybranych pakietach Office 365. Dowiedz się więcej o dostępności Exchange w porównaniu usług Office 365 w home.pl.

Jak używać Office 365?

Firmowy czat, współpraca i konferencje on-line

Coraz częściej, w życiu prywatnym i w pracy, korzystamy z komunikatorów jako podstawowej formy komunikacji. Szybki czat jest wygodniejszy niż przeszukiwanie maili aby znaleźć kontekst nowej wiadomości.

W Office 365 znajdziesz nowoczesny komunikator – Microsoft Teams, który zastępuje Skype dla Firm. Dzięki Teams nie tylko wygodnie porozmawiasz ze współpracownikami, ale także zadzwonisz do klienta, zorganizujesz spotkanie online czy udostępnisz zespołowi dokumenty. Komunikator Teams jest centralna aplikacją pakietu Office, co oznacza, że nie wychodząc z okna czatu wprowadzisz zmiany w dokumentach online lub udostępnisz plik z chmury OneDrive!

Czy Office 365 ma komunikator Teams?

WAŻNE! Usługa Skype dla firm zostanie wyłączona w lipcu 2021 roku. Jeśli wciąż z niej korzystasz, rozważ zmianę komunikatora swojej firmy, który oferuje te same funkcje co Skype, dodając wiele przydatnych funkcji.

Udostępnianie witryn, plików i dokumentów

Jeśli tworzysz dokument w programie Word, Excel lub PowerPoint, możesz go w bardzo szybki sposób udostępnić innym osobom z Twojej organizacji, bez opuszczania okna programu.

Za pomocą pakietu biurowego Office 365 możesz też w prosty i bezpieczny sposób udostępniać duże pliki. Aplikacja OneDrive wchodząca w skład Office 365 umożliwia podgląd i edycje udostępnionych plików z poziomu przeglądarki, przez internetowe aplikacje Office.

OneDrive w home.pl dostępny jest też jako oddzielna usługa– zapoznaj się z naszą ofertą i już teraz zarejestruj najpopularniejszą usługę przechowywania danych w chmurze.

OneDrive jest dyskiem wirtualnym o pojemności 1TB, dzięki któremu możesz współdzielić dokumenty, a przy tym zarządzać uprawnieniami dostępu. Synchronizacja plików on-line z urządzeniem (np. komputer, laptop, tablet lub smartfon) pozwala na modyfikowanie plików w sytuacjach, gdy nie mamy dostępu do internetu, a gdy sieć będzie już dostępna, zmiany w pliku zostaną zsynchronizowane z dokumentami znajdującymi się w OneDrive.

Ile miejsca OneDrive w Office 365?

Dzięki funkcjom OneDrive, edytor tekstu Word pozwala na edycje plików przez wielu użytkowników w tym samym czasie. Dodatkowo, uprawnieni użytkownicy mają możliwość komentowania, akceptowania zmian oraz wglądu w historię wersji pliku. W konfiguracji pakietu Office 365 możesz zmienić ustawienia edycji dokumentów, aby włączyć blokadę dokumentów przed modyfikacją przez wielu użytkowników.

Bezpieczeństwo i zabezpieczenia

Office 365 pozwala Ci zabezpieczyć Twoje pliki oraz dokumenty, przechowując je w chmurze. Dzięki temu, jeśli Twój komputer zostanie uszkodzony, wszystkie Twoje dane będą przechowane na dysku OneDrive.

W Office 365 możesz także skorzystać z usługi pocztowej Exchange, która nie tylko synchronizuje kontakty, wiadomości i kalendarz, ale także chroni. W Exchange zostały zaimplementowane zaawansowane filtry spamu oraz złośliwego oprogramowania. Wykrywają one szkodliwe i denerwujące wiadomości, byś mógł bezpiecznie i wygodnie pracować z Office 365.

Więcej informacji o bezpieczeństwie i zabezpieczeniach w Office 365 znajdziesz pod tym adresem: www.trust.office365.com

Inwestuj w przyszłość

Office 365 jest inwestycją z minimalnym kosztem początkowym. Pozwala zarządzać swoim biznesem oraz przy okazji zwiększa i poprawia efektywność pracy, organizacje pracy, ciągłość działania.

Jak uruchomić zamówiony pakiet Office 365?

Po zakupieniu licencji Office 365, do Twojego konta zostanie przypisana odpowiednia licencja. Będziesz musiał utworzyć konto administratora Office, którego uprawnienia wykorzystasz do utworzenia nowych użytkowników i przypisania im licencji.

Każdy użytkownik może indywidualnie pobrać pakiet aplikacji Office na swój komputer, z poziomu głównego ekranu aplikacji. Dodatkowo, komputer można zsynchronizować z chmurą OneDrive. Możesz to zrobić samodzielnie otwierając zainstalowaną już na Windows 8 i 10 aplikację OneDrive i logując się swoim kontem Office.

Jak zamówić Office 365 w home.pl?
Poprzedni
Jakie są dostępne plany usługi Office 365?
Następny

Office 365 z polskim wsparciem technicznym

W pakiecie posiadasz zawsze aktualną wersję wszystkich aplikacji pakietu, takich jak Word, Excel, Outlook i innych. Pracuj zdalnie z każdego miejsca.


  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie