Dropbox Paper – co to jest i jak działa?

Dropbox jest obecnie jednym z najbardziej popularnych dysków chmurowych. Oprócz przechowywania plików w bezpiecznej wirtualnej przestrzeni, daje również opcję tworzenia i edytowania dokumentów przez wielu członków zespołu jednocześnie. Jest to możliwe dzięki aplikacji Dropbox Paper, dlatego sprawdź, jak dokładnie działa.

SPIS TREŚCI

Co to jest Dropbox Paper?

Dropbox Paper, to bezpłatna, rozbudowana aplikacja do wspólnej lub indywidualnej pracy nad dokumentami online. Posiada funkcje, za pomocą których wprowadzisz i sformatujesz tekst, dodasz grafiki lub inne multimedia, a także zamieścisz gotowe szablony tabel, schematów czy listy zadań.

Jedną z zalet korzystania z Paper jest to, że dokumenty tworzone za jego pomocą, mają niebywale małe rozmiary (zazwyczaj do 100 bajtów), a liczba plików, które możesz stworzyć, jest nieograniczona. Pamiętaj, że aby uzyskać dostęp do swoich dokumentów w Dropbox Paper, powinieneś pozostać online. Jeśli jednak otwierałeś wcześniej dokumenty w mobilnej aplikacji Dropbox, możesz otworzyć je, pozostając offline. Wprowadzone zmiany zsynchronizują się po powrocie do trybu online.

Jak efektywnie używać Dropbox Paper?

Dropbox Paper możesz używać indywidualnie lub ze swoimi współpracownikami. Jako że Dropbox Business jest rekomendowany do pracy zespołowej, tworzenie i edytowanie dokumentów z tym narzędziem zwiększy efekty Twojej pracy.

Jak utworzyć dokument w Dropbox Paper?

Tworzenie nowego dokumentu w Paper jest prosta i szybką czynnością. Aby otworzyć nowy dokument:

 1. Przejdź na stronę www.dropbox.com i zaloguj się.
 2. Następnie rozwiń menu w lewym górnym rogu ekranu i wybierz Paper.
  Co to jest Dropbox Paper?
 3. Nadaj tytuł dokumentu i rozpocznij pisanie.
  Czym jest Dropbox Paper i jak działa?

Zapraszanie osób do współtworzenia

Dokumenty online stworzysz samodzielnie lub z pomocą współpracowników. Wybór będzie zależał od tego, w jakim celu przygotowujesz plik. Aby zaprosić członków zespołu do tworzenia nowego projektu:

 1. Kliknij Udostępnij w prawym górnym rogu, lub użyj kombinacji Ctrl+Shift+S, a następnie wpisz adresy mailowe wybranych osób i nadaj uprawnienia (wyświetlanie lub edycja).
 2. Na koniec kliknij Udostępnij Plik.

Udostępnianie dokumentu w Dropbox Paper.

Wspólna praca nad dokumentami i nie tylko

Paper, to nie tylko „Notatnik w chmurze”. Oprócz wprowadzania i formatowania tekstu, dodasz do dokumentu wiele innych bloków i mediów. Za pomocą belki z narzędziami dodasz m. in:

 • grafiki,
 • pliki wideo,
 • ścieżki dźwiękowe,
 • osie czasu,
 • tabele i wiersze do kodowania.

Belka z narzędziami do formatowania i wstawiania multimediów.

Oznacza to, że w tym samym dokumencie możesz jednocześnie przeprowadzać przykładowo burze mózgów i tworzyć prezentacje. Aby zapoznać się ze skrótami klawiaturowymi w aplikacji Paper, użyj kombinacji Ctrl+/.

Wszystkie nowe dokumenty online zostaną automatycznie zapisanie w Twoich Plikach Dropbox.

Gdzie kupić Dropbox Business?

Aby kupić firmowe licencje Dropbox Business z nielimitowaną przestrzenią na pliki zespołu, odwiedź stronę home.pl – oficjalnego partnera Dropbox.

Kup Dropbox dla biznesu 

Czytaj więcej
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Bezpieczna i pojemna chmura z kopią zapasową do 120 dni wstecz

Wejdź na wyższy poziom organizacji pracy dzięki Dropbox Business.