Jak zwiększyć przestrzeń w Dropbox za darmo?

Dropbox to jedna z wiodących usług na rynku przechowywania danych w chmurze. Korzystają z niej firmy i użytkownicy prywatni na całym świecie, ponieważ nie tylko zapewnia bezpieczne miejsce na dane i pliki, ale także m.in. posiada narzędzia do edytowania dokumentów. Jeśli zaczyna Ci brakować miejsca na dysku, zobacz jak zwiększyć przestrzeń za darmo oraz jakie są płatne opcje powiększenia możliwości Dropbox.

SPIS TREŚCI

Powiększenie dysku w Dropbox za darmo

Korzystasz z Dropbox i widzisz, że Twój dysk się zapełnia? Możesz powiększyć przestrzeń na swoim koncie prywatnym, korzystając z dwóch opcji:

  • przejście wprowadzenia do usługi Dropbox – dodatkowe 250MB miejsca
  • polecenie Dropbox swoim znajomym – 16GB dla kont Dropbox Basic, 32BG dla Dropbox Plus.

Kroki wprowadzające dostępne są po założeniu konta – każdy nowy użytkownik może przejść wprowadzenie. Kroki te mają na celu pomóc Tobie zapoznać się z usługą dysku chmurowego, pokazać funkcje jak udostępnianie folderów, w nagrodę dając dodatkowe miejsce na dysku. Lista „zadań” do wykonania, widoczna jest pod adresem: dropbox.com/gs.

Polecenie Dropbox znajomemu polega na skonfigurowaniu i wysłaniu zaproszenia do korzystania z Dropbox. Za każdego znajomego, który skorzysta z Twojego zaproszenia i zainstaluje aplikację komputerową Dropbox za darmo, otrzymasz dodatkowe 500MB na Twoim dysku, aż do 32GB. Każdy z Twoich zaproszonych znajomych także otrzyma dodatkową przestrzeń w chmurze Dropbox.

Jak zaprosić znajomego do Dropbox?

Jeśli chcesz zwiększyć przestrzeń swojego dysku chmurowego, wykonaj poniższe kroki:

  1. Zaloguj się do Dropbox i kliknij ikonę swojego profilu (prawy górny róg ekranu)
  2. Wybierz Ustawienia z listy i przejdź do zakładki Powiadom znajomego,
  3. Skopiuj i wyślij link zaproszenia lub wpisz adres e-mail znajomego i kliknij Wyślij.

Poniżej zobaczysz sumę miejsca otrzymaną w zamian za instalacje aplikacji z Twojego zaproszenia oraz listę wszystkich znajomych, którzy go użyli.

Darmowe miejsce w chmurze - Jak zaprosić znajomego do Dropbox?

Jak zwiększyć przestrzeń dysku Dropbox Business?

Wyżej wymienione metody dostępne są tylko dla prywatnych użytkowników. Jeśli korzystasz z Dropbox dla firm, nie możesz skorzystać z kroków wprowadzających lub zaproszeń dla znajomych. Nie oznacza to, że nie możesz zwiększyć przestrzeni na swoim dysku.

Biznesowe licencje Dropbox posiadają wiele możliwości, lecz jednym z głównych benefitów firmowej wersji chmury na pliki, jest dodatkowa przestrzeń. Jeśli korzystasz z biznesowego konta Dropbox Business Professional (1 uż. 3TB miejsca), możesz przejść na taryfę Dropbox Business Standard, która zwiększa przestrzeń na dysku do 5TB dla każdego użytkownika.

Natomiast, kiedy 5TB nie wystarcza na Twoje dane, w Dropbox Business Advanced oferuje nielimitowaną przestrzeń w chmurze oraz dodatkowe funkcje, jak możliwość wysyłania plików do 100GB w narzędziu Dropbox Transfer.

Czytaj więcej
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie