ESET ONLINE – Bezpłatny skaner online firmy ESET

ESET Online to  narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania działające w trybie online. Poza jednorazową instalacją lekkiej aplikacji wymaganej do uruchomienia skanera, usługa charakteryzuje się brakiem konieczności instalowania typowego oprogramowania antywirusowego. Fizycznie na komputerze nie pracuje program antywirusowy, a skanowanie prowadzone jest tylko po jego wcześniejszym uruchomieniu lub zaplanowaniu.

Celem zapewnienia maksymalnej ochrony Twojego komputera przez całą dobę, cały rok, skorzystaj z oprogramowania ESET Security Pack lub ESET NOD32 Antivirus, a także ESET for Android. Oprogramowanie rekomendowane przez home.pl do ochrony danych oraz aktywności w sieci Internet.

Program ESET Online może może przeprowadzać okresowe skanowanie w celu wykrycia i usunięcia złośliwego oprogramowania. Nie zapewnia on jednak ciągłej ochrony przed infekcjami złośliwym oprogramowaniem, co czynią inne produkty, także dostępne w ofercie home.pl. ESET Online jest jednak produktem darmowym, a jego skuteczność nie odbiega on innych produktów firmy ESET. Jednak te inne produkty zabezpieczające ESET są zaawansowane, oferują większe możliwości konfiguracji a także wiele warstw ochrony przed złośliwym oprogramowaniem. To jest właściwa forma ochrony i zapobiegania zainfekowaniu komputera, którą rekomendujemy dla Ciebie.

ESET Online zapewnia możliwość jednorazowego skanowania komputera w poszukiwaniu wirusów i trojanów. Identyfikuje oprogramowanie szpiegujące i eliminuje zagrożenia bezpieczeństwa. Uważany jest  za alternatywną wersję aplikacji komputerowej ESET Internet Security lub ESET NOD32 Antyvirus.

Jakie są główne funkcje dostępne w ESET Online?

 • Antywirus ESET Online jego gotowy wykonać jednorazowe skanowanie komputera bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania (poza lekką aplikacją do uruchomienia skanera antywirusowego),
 • ESET Online znajduje i usuwa wirusy, trojany, oprogramowanie szpiegujące, phishing i inne zagrożenia internetowe
 • działa niezależnie od przeglądarki, ale wymaga uprawnień administratora do jego uruchomienia (można pominąć uprawnienia, ale skaner może nie zidentyfikować wszystkich zagrożeń),
 • wykonuje głębokie skanowanie sektorów pamięci, dysku twardego, autostartu i rozruchu Twojego komputera,
 • wykorzystuje do pracy technologię wykrywania złośliwego oprogramowania w chmurze,
 • Bez zobowiązań i bez rejestracji – całkowicie darmowe jednorazowe skanowanie.
Skorzystaj z oprogramowania ESET Security Pack lub ESET NOD32 Antivirus, a także ESET for Android. Oprogramowanie rekomendowane przez home.pl do ochrony danych oraz aktywności w sieci Internet. Pełne wersje oprogramowania antywirusowego wymagają klucza licencji ESET, który możesz uzyskać korzystając z oferty home.pl.

Jak wykonać skanowanie antywirusowe komputera z ESET Online?

 1. Przejdź na stronę darmowego programu antywirusowego ESET Online.
 2. Pobierz mikro aplikację niezbędną do uruchomienia programu ESET Online – kliknij Skanuj teraz. Sprawdź inne programy z oferty ESET dostępne w home.pl.
  ESET Online - Bezpłatny program antywirusowy
 3. Uruchom aplikację wyrażając zgodę na uruchomienie programu w systemie Windows.
  Pierwsze uruchomienie ESET Online - Darmowy program antywirusowy
 4. Rozpocznij skanowanie korzystając z opcji: Get started.
  Pierwsze skanowanie ESET Online Scaner

  • Podczas kolejnego uruchomienia skanera antywirusowego ESET, od razu zobaczysz ekran wyboru skanowania.

  Wybór rodzaju skanowania darmowego programu antywirusowego ESET

 5. Wybierz rodzaj skanowania: pełny (Full Scan), szybki (Quick Scan) (najważniejsze obszary) lub wybranych zasobów (Custom Scan) komputera.
  Skanowanie szybkie i pełne - darmowy program ESET
 6. Pierwsze uruchomienie może trwać dłużej ze względu na konieczną aktualizację bazy wirusów oraz przygotowanie do skanowania.Skanowanie antywirusowe komputera - ESET Antyvirus
 7. Po zakończeniu otrzymasz raport skanowania wraz z możliwością zapisania logów (pliku prezentującego przebieg skanowania).Skanowanie antywirusowe komputera - ESET Antyvirus
 8. W przypadku wykrycia zagrożenia, skaner poinformuje Cię o dalszych czynnościach niezbędnych do wykonania.
 9. ESET Online posiada funkcję zaplanowanego skanowania, jednak nie działa ona tak często jak w przypadku tradycyjnego programu antywirusowego, np. ESET NOD32.Harmonogram skanowania antywirusowego ESET
 10. Zaplanuj kolejne skanowanie.Harmonogram skanowania antywirusowego ESET
 11. Aplikację ESET Online możesz uruchomić w każdej chwili i ponownie wykonać skanowanie antywirusowe. Odszukaj na komputerze (np. opcja Uruchom w Windows) ESET Online i przejdź proces skanowania antywirusowego od nowa.Ponowne uruchomienie ESET Online

Jakie opcje skanowania łączą produkty ESET ze skanerem ESET Online?

ESET Online Scanner wykonuje skanowanie z następującymi opcjami: /boots, /arch, /sfx, /rtp, /adv-heur, /adware, /suspicious, /unsafe i opcjonalnie /unwanted.

W odróżnieniu do produktu, np. ESET NOD32 (wielokrotnie nagradzanego programu antywirusowego), ESET Online pozwala na jednorazowe skanowanie komputera i wykrywanie zagrożeń. ESET NOD32 zapewnia ochronę komputera w czasie rzeczywistym (całą dobę), automatycznie wykrywa i usuwa wirusy (działa w tle systemu).

Celem zapewnienia maksymalnej ochrony Twojego komputera przez całą dobę, cały rok, skorzystaj z oprogramowania ESET Security Pack lub ESET NOD32 Antivirus, a także ESET for Android. Oprogramowanie rekomendowane przez home.pl do ochrony danych oraz aktywności w sieci Internet.

ESET Online Scanner – Wymagania systemowe

 • Obsługiwane systemy operacyjne: Microsoft Windows 10 / 8.1 / 8/7 Dostępne również w systemie Microsoft Windows Vista / 2003 / XP
 • Miejsce na dysku: 350 MB (minimum), 400 MB (optymalnie)
 • Pamięć: 500 MB

ESET Online nie korzysta z przeglądarki internetowej podczas skanowania antywirusowego. ESET Online nie wymaga klucza licencji ESET, jest darmowym programem antywirusowym. Wersja Online oznacza, że do prawidłowego działania skanera antywirusowego pobierany jest na dysk komputera jedynie lekka aplikacja konieczna do uruchomienia skanowania. Aplikacja ta nie działa w tle, nie posiada płatnej wersji oprogramowania oraz klucza licencji ESET.

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Chroń komputery PC, Mac i urządzenia mobilne

Pakiet ESET Security Pack chroni już miliony osób na całym świecie. Zabezpiecz aż 3 komputery i 3 smartfony jedną licencją.