Jak importować produkty do sklepu, np. z hurtowni?

Sklep internetowy kreatora stron WWW oferuje możliwość zaimportowania produktów bez konieczności ich ręcznego wprowadzania, tj. tworzenia opisów, dodawania zdjęć, itp.. Produkty można wprowadzić do sklepu za pomoć pliku CSV zawierającego informacje posegregowane wg. z góry utworzonego schematu. Dzięki temu możesz dodawać zbiory produktów utworzone samodzielnie, wg. własnego uznania, ale także dodawanie produktów, np. z baz hurtowni.

SPIS TREŚCI

Poniższa instrukcja dotyczy obsługi sklepu internetowego w Kreatorze stron WWW. Kreator umożliwia utworzenie prostych, nowoczesnych stron internetowych w oparciu o gotowe moduły i szablony. Jeśli jesteś zainteresowany uruchomieniem prostego sklepu internetowego wybierz Kreator Profesjonalny.

Jak importować produkty do sklepu?

Pliki .csv podlegają prostej edycji, np. za pomocą arkusza kalkulacyjnego EXCEL.

 1. Przejdź do sekcji Sklep.
  Jak importować produkty do sklepu, np. z hurtowni?
 2. Następnie Ustawienia sklepu >  Import produktów.
 3. Dodaj plik .csv zawierający bazę produktów. Kliknij Wybierz plik aby wskazać plik do zaimportowania znajdujący się lokalnie na Twoim dysku.
  Import produktów - Dodaj plik CSV
 4. Dokonaj importu.

Uwagi dotyczące tej funkcji

 1. Pojedyncza operacja importowania może zawierać do 100 produktów.
 2. Pierwszy wiersz w pliku CSV jest zarezerwowany dla kolumn nagłówka. Muszą one być we właściwej kolejności i poprawnie napisane.
 3. Plik należy zapisać w formacie CSV (.csv).

W sekcji Jak importować znajdziesz szczegółowe informacje dot. budowy pliku CSV w tym także przykładowy plik z danymi, który należy pobrać na dysk komputera, otworzyć w dowolnej aplikacji umożliwiającej edycje plików .csv, np. EXCEL i edytować wg. swoich potrzeb. Jeśli otrzymałeś plik .csv, np. od hurtowni, który nie spełnia wymagań kreatora WWW, za pomocą np. EXCELA możesz dokonać jego edycji, zmieniając kolejność i nazwy kolumn lub m.in. wprowadzając nowe separatory.

Click Web - Sklep - Import produktów - Jak importować - Pobierz przykładowy plik CSV

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Łatwe tworzenie witryn – skorzystaj z kreatora stron WWW

Stwórz swoją stronę internetową w łatwy sposób dzięki metodzie „przeciągnij i upuść”.