Jak importować produkty do sklepu, np. z hurtowni?

Zbuduj samodzielnie stronę WWW za pomocą Kreatora WWW w home.pl

Poniższa instrukcja dotyczy obsługi sklepu internetowego w Kreatorze stron WWW. Kreator umożliwia utworzenie prostych, nowoczesnych stron internetowych w oparciu o gotowe moduły i szablony. Jeśli jesteś zainteresowany uruchomieniem własnego sklepu internetowego i szukasz rozbudowanego narzędzia do prowadzenia sprzedaży online, promocji produktów, integracji z hurtowniami, polecamy rejestrację usługi eSklep.

Sklep internetowy kreatora stron WWW oferuje możliwość zaimportowania produktów bez konieczności ich ręcznego wprowadzania, tj. tworzenia opisów, dodawania zdjęć, itp.. Produkty można wprowadzić do sklepu za pomoć pliku CSV zawierającego informacje posegregowane wg. z góry utworzonego schematu. Dzięki temu możesz dodawać zbiory produktów utworzone samodzielnie, wg. własnego uznania ale także dodawanie produktów, np. z baz hurtowni.

Pliki .csv podlegają prostej edycji, np. za pomocą arkusza kalkulacyjnego EXCEL.

  • Przejdź do sekcji Sklep, a następnie Import produktów.
  • Dodaj plik .csv zawierający bazę produktów.
    Click Web - Sklep - Import produktów - Dodaj plik CSV
  • Dokonaj importu.

 

W sekcji Jak importować znajdziesz szczegółowe informacje dot. budowy pliku CSV w tym także przykładowy plik z danymi, który należy pobrać na dysk komputera, otworzyć w dowolnej aplikacji umożliwiającej edycje plików .csv, np. EXCEL i edytować wg. swoich potrzeb. Jeśli otrzymałeś plik .csv, np. od hurtowni, który nie spełnia wymagań kreatora WWW, za pomocą, np. EXCELA możesz dokonać jego edycji, zmieniając kolejność i nazwy kolumn lub m.in. wprowadzając nowe separatory.

Click Web - Sklep - Import produktów - Jak importować - Pobierz przykładowy plik CSV

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Łatwe tworzenie witryn – skorzystaj z kreatora stron WWW

Stwórz swoją stronę internetową w łatwy sposób dzięki metodzie „przeciągnij i upuść”.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak