Jak wyłączyć funkcję magic_quotes_gpc na serwerze w home.pl?

Najlepszy hosting dla stron WWW

Szybki hosting dla WordPressa

Funkcja “magic_quotes_gpc” powoduje dodawanie znaków “\” (tzw. backslash) w tablicach Get, Post oraz Cookie przed znakami specjalnymi (m.in. cudzysłów).

Wyłączenie tzw. Magicznych apostrofów GPC jest jednym z koniecznych wymagań środowiska dla Joomla 3.0. Oznacza to, że parametr “magic_quotes_gpc” powinien zostać wyłączony na serwerze w home.pl, aby Joomla 3.0 funkcjonowała poprawnie.

 

Domyślnie na serwerze w home.pl magiczne apostrofy GPC są aktywne. Należy je samodzielnie wyłączyć, wpisując w pliku php.ini następującą dyrektywę:
magic_quotes_gpc=off
Po dodaniu powyższej linijki kodu do pliku php.ini i wysłaniu tego pliku na serwer FTP, parametr magic_quotes_gpc zostanie wyłączony na Twoim serwerze.

Jeśli domena jest przekierowana do podkatalogu wraz z włączoną funkcją separacji serwisu, to plik php.ini musi zostać umieszczony właśnie w tym katalogu. Jeśli natomiast domena jest skierowana na katalog główny serwera “/”, to plik php.ini musi zostać umieszczony w katalogu głównym.Jeśli domena jest przekierowana na katalog wraz z wyłączoną funkcją separacji serwisu, to plik php.ini musi zostać umieszczony w katalogu głównym serwera.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o edycji pliku php.ini na serwerze w home.pl.

Bezpieczny hosting dla Twojej strony WWW

Przygotowaliśmy miejsce, w którym Twoja strona WWW i poczta e-mail będą się czuły komfortowo.


Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.


  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie