Jak wyłączyć funkcję magic_quotes_gpc na serwerze w home.pl?

Funkcja „magic_quotes_gpc” powoduje dodawanie znaków „\” (tzw. backslash) w tablicach Get, Post oraz Cookie przed znakami specjalnymi (m.in. cudzysłów).

Wyłączenie tzw. Magicznych apostrofów GPC jest jednym z koniecznych wymagań środowiska dla Joomla 3.0. Oznacza to, że parametr „magic_quotes_gpc” powinien zostać wyłączony na serwerze w home.pl, aby Joomla 3.0 funkcjonowała poprawnie.

 

Domyślnie na serwerze w home.pl magiczne apostrofy GPC są aktywne. Należy je samodzielnie wyłączyć, wpisując w pliku php.ini następującą dyrektywę:
magic_quotes_gpc=off
Po dodaniu powyższej linijki kodu do pliku php.ini i wysłaniu tego pliku na serwer FTP, parametr magic_quotes_gpc zostanie wyłączony na Twoim serwerze.

Jeśli domena jest przekierowana do podkatalogu wraz z włączoną funkcją separacji serwisu, to plik php.ini musi zostać umieszczony właśnie w tym katalogu. Jeśli natomiast domena jest skierowana na katalog główny serwera „/”, to plik php.ini musi zostać umieszczony w katalogu głównym. Jeśli domena jest przekierowana na katalog wraz z wyłączoną funkcją separacji serwisu, to plik php.ini musi zostać umieszczony w katalogu głównym serwera.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o edycji pliku php.ini na serwerze w home.pl.

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie