Jak wyłączyć funkcję magic_quotes_gpc na serwerze w home.pl?

Najlepszy hosting dla stron WWW

Szybki hosting dla WordPressa

Funkcja “magic_quotes_gpc” powoduje dodawanie znaków “\” (tzw. backslash) w tablicach Get, Post oraz Cookie przed znakami specjalnymi (m.in. cudzysłów).

Wyłączenie tzw. Magicznych apostrofów GPC jest jednym z koniecznych wymagań środowiska dla Joomla 3.0. Oznacza to, że parametr “magic_quotes_gpc” powinien zostać wyłączony na serwerze w home.pl, aby Joomla 3.0 funkcjonowała poprawnie.

 

Domyślnie na serwerze w home.pl magiczne apostrofy GPC są aktywne. Należy je samodzielnie wyłączyć, wpisując w pliku php.ini następującą dyrektywę:
magic_quotes_gpc=off
Po dodaniu powyższej linijki kodu do pliku php.ini i wysłaniu tego pliku na serwer FTP, parametr magic_quotes_gpc zostanie wyłączony na Twoim serwerze.

Jeśli domena jest przekierowana do podkatalogu wraz z włączoną funkcją separacji serwisu, to plik php.ini musi zostać umieszczony właśnie w tym katalogu. Jeśli natomiast domena jest skierowana na katalog główny serwera “/”, to plik php.ini musi zostać umieszczony w katalogu głównym.Jeśli domena jest przekierowana na katalog wraz z wyłączoną funkcją separacji serwisu, to plik php.ini musi zostać umieszczony w katalogu głównym serwera.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o edycji pliku php.ini na serwerze w home.pl.

Bezpieczny hosting dla Twojej strony WWW

Przygotowaliśmy miejsce, w którym Twoja strona WWW i poczta e-mail będą się czuły komfortowo.


Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie