Definiowanie strony startowej w .htaccess

Poczta wybrana przez tysiące firm

Szybki hosting dla WordPressa

Poniższa instrukcja dotyczy konfiguracji serwerów opartych o środowisko IdeaWebServer (aktualna oferta home.pl). Przeczytaj więcej o definiowaniu strony startowej na serwerach opartych o Apache.
Funkcja definiowania strony startowej umożliwia określenie plików, które będą domyślnie wyświetlane po wpisaniu adresu, który nie zawiera wywołania konkretnego pliku (np. http://nazwa.home.pl/daneofertowe).
Przykład: Domyślnie po wpisaniu adresu “http://nazwa.home.pl/daneofertowe”, serwer będzie poszukiwał “najbliższego” pliku index (np. “index.html”), który jest opublikowany w tej lokalizacji. Za pomocą opisanej poniżej funkcjonalności możesz zmienić te ustawienia i zdefiniować inną nazwę dla pliku startowego, aby serwer szukał innego pliku index (np. “inny_plik.html”).

Jak zdefiniować nowy plik startowy na serwerze w home.pl?

Operacja definiowania nowego pliku startowego polega na wpisaniu odpowiedniego polecenia do pliku “.htaccess”. Jeśli nie posiadasz jeszcze pliku “.htaccess” w wybranym katalogu, to go utwórz i wpisz w nim odpowiedni kod, który definiuje nowy plik startowy.

Składnia polecenia

Index <nazwa1> <nazwa2>

Przykład:

Index main.htm start.doc  /cgi-bin/index.pl
Pozycja danego dokumentu na liście określa priorytet – w przypadku nie odnalezienia pierwszego pliku “main.htm”, serwer rozpocznie poszukiwanie kolejnego “start.doc”. Pamiętaj, że plików możesz zdefiniować wiele więcej niż tylko dwie pozycje.

Czy mogę zdefiniować plik startowy, który znajduje się w innym katalogu?

Nie, na serwerze w home.pl nie możesz ustawić pliku startowego, który znajduje się w innym katalogu. W takim przypadku sugerujemy skorzystać z przekierowania 301, o którym piszemy pod tym adresem.

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie