Legimi za darmo – jak bezpłatnie czytać ebooki?

Czy można korzystać z Legimi za darmo? Wiele książek zostało udostępnionych w formie bezpłatnych ebooków i audiobooków, jednak czy da się uzyskać dostęp do pełnej bazy Legimi nie płacąc za to ani grosza? Odpowiadamy w tym artykule.

SPIS TREŚCI

Czy ebooki i audiobooki w Legimi są za darmo?

Czy można korzystać z Legimi bezpłatnie? Tak! Jednak aby tak było, należy spełnić pewne warunki. Zanim do tego przejdziemy, warto zweryfikować, czego konkretnie potrzebujesz: dostępu do pełnej biblioteki ponad 160 000 książek, czy jedynie do wybranych tytułów, np. lektur szkolnych.

Warto, abyś wiedział/a, że Legimi posiada specjalną bazę darmowych tytułów, które będą dla Ciebie dostępne przez nieograniczony czas. Wystarczy, że założysz konto w serwisie Legimi i pobierzesz darmowego ebooka lub audiobooka.

W kategorii darmowych książek nie znajdują się jedynie lektury szkolne. Znajdziesz tam również wiele interesujących powieści, opracowań, książek dla dzieci i nowości.

Uzyskaj kody do Legimi

Bezpłatny dostęp do Legimi. Karta podarunkowa.

Jak mieć Legimi za darmo? Oto 3 sposoby

Jeżeli zechcesz wypróbować pełny abonament Legimi bez konieczności zobowiązania się roczną umową, skorzystaj z serwisu za darmo. Jak to zrobić?

 1. Aktywuj okres próbny Legimi – okres testowy w Legimi trwa 7 dni, choć możesz przedłużyć darmowe korzystanie z aplikacji dzięki programowi „Poleć znajomym”. Jeśli ktoś z twoich bliskich skorzysta z Legimi przez link polecający od Ciebie, darmowy czas wydłużysz o dodatkowe 2 tygodnie. Aktywacja okresu próbnego wymaga podpięcia karty płatniczej.
 2. Kody Legimi z bibliotek publicznych – niektóre biblioteki współpracują z Legimi, dzięki czemu czytelnicy mogą odebrać kody na darmowe korzystanie z ebooków i audiobooków. Takie vouchery pozwalają na darmowe korzystanie z Legimi nawet przez 90 dni.
 3. Darmowy dostęp przy zakupie czytnika – jeśli planujesz kupno nowego czytnika ebooków, sprawdź dokładnie ofertę sklepu. Często można trafić na okazję uzyskania darmowego kodu Legimi np. na 60 dni.

Legimi bez karty kredytowej i bez umowy

Co w sytuacji, jeżeli chcesz korzystać z Legimi, ale bez terminowego zobowiązania, np. w postaci rocznej umowy?

Standardowy zakup abonamentu Legimi wiąże się z koniecznością podpięcia karty debetowej lub kredytowej do konta i zezwoleniem na cykliczne pobieranie z niej określonej kwoty. Subskrypcja w wygodny sposób odnawia się automatycznie bez naszej ingerencji.

Jednak może zdarzyć się okres, że będziemy czytać mniej i abonament nie będzie dla nas opłacalny. Czy da się odnawiać Legimi według własnego upodobania, np. z miesięczną przerwą? Oczywiście! Zrobisz to za pomocą kart podarunkowych.

Kupony Legimi dają dostęp do wszystkich zasobów serwisu – ebooków i audiobooków. Jeśli wybierzesz voucher na 1 miesiąc, to po miesiącu możesz przedłużyć usługę lub pozostawić ją bez odnowienia. Podobnie będzie z kodami na 3, 6 lub 12 miesięcy.

Odbierz voucher Legimi

Jak zrezygnować z abonamentu Legimi?

Jeśli posiadasz aktywny abonament Legimi i z karty płatniczej regularnie są pobierane środki na odnowienie usługi, możesz z niej zrezygnować:

 1. Przejdź na stronę https://www.legimi.pl/konto/subskrypcja/ i zaloguj się kontem Legimi.
 2. Następnie wybierz Zmień lub zakończ pakiet.
  Legimi za darmo. Jak czytać ebooki i słuchać audiobooki bezpłatnie?
 3. Potwierdź swój wybór i w sekcji Rezygnacja z pakietu kliknij Zakończ.
  Legimi bez karty kredytowej i bez umowy. Ebooki i audiobooki za darmo.
UWAGA! Z pakietu możesz zrezygnować, jeśli posiadasz abonament bez umowy.
Czytaj dalej
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie