Kreator profesjonalny – Szybki start. Pierwsza konfiguracja sklepu

Przed pierwszym uruchomieniem sklepu internetowego w kreatorze WWW, musisz wykonać jego wstępną konfigurację, tj. podać podstawowe informacje o sklepie i firmie, dodać asortyment (przynajmniej jeden produkt), formę dostawy i płatności (przynajmniej po jednej). Kiedy Twój sklep będzie posiadał podstawowe informacje i przede wszystkim umożliwi prowadzenie sprzedaży, składanie zamówień, możesz ustawić go w tryb online. Włączyć go.

Poniższa instrukcja dotyczy obsługi sklepu internetowego w Kreatorze stron WWW. Kreator umożliwia utworzenie prostych, nowoczesnych stron internetowych w oparciu o gotowe moduły i szablony. Jeśli jesteś zainteresowany uruchomieniem prostego sklepu internetowego wybierz Kreator Profesjonalny .

Szybki start. Pierwsza konfiguracja sklepu

  1. Przejdź do sekcji Sklep w kreatorze WWW i skorzystaj z dostępnego widoku, aby rozpocząć konfigurację.
  2. Dodaj podstawowe informacje o swoim sklepie, a przede wszystkim o swojej firmie i formie kontaktu. Uzupełnij nazwę, adres oraz adres e-mail.
  3. Dodaj metodę płatności. Skorzystaj z dedykowanej oferty na płatności online PayU lub wprowadź tradycyjne informacje, np. o numerze rachunku bankowego do przelewu.
  4. Dodaj opcję wysyłki. Twoi klienci chcieli by szybko otrzymać zamówiony Towar lub usługę (jeśli wymaga transportu). Wysyłkę możesz dodawać wiele razy, dostosowując ceny do kraju zamówienia oraz wagi zamówienia. Dzięki temu klient składający zamówienie otrzyma informacje jedynie o dostawie, dopasowanej do jego zamówienia.
  5. Dodaj produkty, przynajmniej jeden aby sklep mógł działać prawidłowo. Podaj nazwę, opis, cenę, wagę. Dodaj zdjęcia. Przypisz produkt do kategorii. Zdecyduj czy ma być widoczny czy nie. Zapisz zmiany.

Twój sklep jest wstępnie skonfigurowany, w zakresie umożliwiającym jego uruchomienie. Skorzystaj z sekcji Ustawienia i poszczególnych podsekcji, aby dokończyć konfigurację sklepu oraz podstawowych mechanizmów jego działania. Pamiętaj, że sklep nie oferuje opcji rozliczania podatku, co oznacza, że nie jest narzędziem, np. do wystawiania faktur.

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Łatwe tworzenie witryn – skorzystaj z kreatora stron WWW

Stwórz swoją stronę internetową w łatwy sposób dzięki metodzie „przeciągnij i upuść”.