Potwierdzanie danych kontaktowych przy domenie globalnej (ClientHold)


Od 1 stycznia 2014 roku dysponent domeny globalnej (np. .com, .net, .biz., .info lub .org) zobowiązany jest do potwierdzenia kontaktowego adresu e-mail po wykonaniu określonych operacji na domenie.

  • rejestracji nowej domeny globalnej,
  • transferu domeny globalnej do innego operatora,
  • zmiany danych abonenta (np. aktualizacja adresu e-mail).

WAŻNE! Weryfikacyjna wiadomość e-mail wysyłana jest w przypadku każdej domeny globalnej (np. .com, .net, .org, .biz, .info lub .name) na kontakt administracyjny podany w Panelu klienta home.pl.
Aby potwierdzić adres e-mail, należy kliknąć link, który znajduje się w treści otrzymanej wiadomości e-mail. Wiadomości weryfikacyjne wysyłane są w dniu dokonania operacji, następnie są ponawiane: 5 dnia, 10 dnia oraz 13 dnia po wykonaniu operacji. Wystarczające jest potwierdzenie jednej wiadomości. Po potwierdzeniu wiadomości weryfikacyjnej, kolejne wiadomości nie będą już ponawiane.

Potwierdzenie danych możesz wykonać w ciągu 15 dni od czasu dokonania operacji, wyłącznie za pomocą linku znajdującego się wiadomości wysyłanej na adres e-mail dysponenta domeny.

W przypadku cesji (zmiana abonenta domeny), potwierdzająca wiadomość e-mail wysyłana jest na adres e-mail nowego abonenta domeny.

Jeśli adres e-mail nie zostanie potwierdzony przez dysponenta w terminie 15 dni, domena zostanie zablokowana (nie usunięta). Status domeny zostanie ustawiony na ClientHold. Funkcjonowanie domeny zostanie przywrócone, jak tylko dysponent potwierdzi dane poprzez kliknięcie linku przesłanego w wiadomości e-mail.

Jak sprawdzić na jaki adres została wysłana weryfikacyjna wiadomość e-mail?

Jeśli domena jest zarejestrowana (opłacana) w home.pl, to adres e-mail, na który została wysłana weryfikacyjna wiadomość możesz w łatwy sposób sprawdzić w Panelu klienta home.pl.

  1. Zaloguj się do Panelu klienta home.pl.
  2. Przejdź do sekcji menu: Domeny, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
  3. Na ekranie zostanie wyświetlona lista domen. Kliknij nazwę domeny, dla której chcesz sprawdzić dane kontaktowe.
  4. Po prawej stronie ekranu w sekcji Opcje zaawansowane znajdź pole Kontakty domeny. Możesz kliknąć wyświetlone imię i nazwisko (np. Jan Kowalski), aby wyświetlić szczegóły odnośnie danych kontaktowych.
  5. Na wyświetlonym ekranie znajdziesz adres e-mail właściciela domeny, na który została wysłana weryfikacyjna wiadomość.

Domeny internetowe już za 1 zł miesięcznie!

Zarejestruj własny adres w Internecie już dziś. Nawet jeśli Twoja wymarzona domena jest zajęta, nasza inteligentna wyszukiwarka podsunie Ci dodatkowe możliwości.

Sprawdź, czy domena jest wolna Wyszukaj domenę

Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie