Jak ukryć dane domeny globalnej w Panelu klienta home.pl?

Dane abonenta domeny globalnej są częściowo udostępnione publicznie. Sytuacja taka wynika z przepisów RODO (GDRP) które umożliwiają Rejestrom domeny (home.pl występuje w roli registrara, tj. pełnomocnika zarządzającego domeną na rzecz właściwego dla danej domeny rejestru) na częściową publikację danych abonenta.

Przed wprowadzeniem zmian w przepisach dot. ochrony danych osobowych, dane abonenta pozostały domyślnie dostępne w bazie WHOIS, a usługa WHOIS PRIVACY pozwalała na ich pełną ochronę. Po zmianach RODO (GDRP) w bazie WHOIS dane abonenta są udostępniane częściowo, w zależności od danego Rejestru w związku z czym ani nie chronią abonenta, ani tez nie umożliwiają kontaktu z abonentem, np. w chwili chęci odkupu Twojej domeny przez kogoś innego.

Z jednej strony nie zapewnia to pełnej ochrony danych, z drugiej komplikuje schemat komunikacji. Usługa WHOIS PRIVACY działa w niezmienionej postaci, chroniąc w pełni dane abonenta.

Usługa ochrony prywatności (whois privacy) dla domen polega na ukryciu danych abonenta w bazie Whois. Usługę ukrycia danych możesz też zamówić podczas rejestracji domen lub po zalogowaniu do Panelu klienta home.pl.

W przypadku domen *.pl zarejestrowanych na osobę fizyczną, dane są zawsze ukryte. Jeśli właścicielem domeny jest firma, dane w bazie WHOIS są zawsze widoczne i nie mogą zostać ukryte.

Dla domen europejskich dane abonenta, który jest osobą fizyczną, pozostają zawsze ukryte, a w przypadku gdy właścicielem jest firma, pozostają zawsze jawne. Statusu tego nie można zmienić (podobnie jak w przypadku domen *.pl)

Jeśli posiadasz domenę *.pl lub *.eu, możesz zmienić jej status prawny, dokonując cesji (czyli zmiany danych abonenta) z firmy na osobę fizyczną lub odwrotnie. W ten sposób będziesz mógł ukryć dane abonenta dla domeny *.pl lub *.eu.

Jak zamówić usługę ukrycia danych dla domeny globalnej w Panelu klienta home.pl?

Skorzystaj z poniższej instrukcji, aby sprawdzić jak zamówić usługę Ochrona prywatności dla domeny globalnej za pomocą Panelu klienta home.pl. Jeśli chcesz sprawdzić jak zamówić Ochronę prywatności podczas rejestracji nowej domeny, to więcej informacji na ten temat znajdziesz pod tym adresem.

 1. Zaloguj się do Panelu klienta home.pl.
 2. Kliknij sekcję menu: Domeny, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
  Zamów usługę Ochrona prywatności dla domeny globalnej, aby ukryć jej dane abonenta.
 3. Na ekranie zostanie wyświetlona lista domen (aktywnych oraz nieaktywnych), znajdź domenę globalną (czyli np. z końcówką *.com), dla której chcesz włączyć Ochronę prywatności i kliknij jej nazwę.
  Wybierz domenę, przy której chcesz włączyć Whois Privacy.
 4. Po prawej stronie znajdź sekcję: Opcje zaawansowane.
  Aby włączyć Whois Privacy, przejdź do modułu Opcje zaawansowane.
 5. Kliknij przycisk: Opcje -> Włącz ochronę prywatności.
  Aby ukryć dane przy domenie globalnej, kliknij: Włącz ochronę prywatności.
 6. Po kliknięciu opcji: Włącz ochronę prywatności, na ekranie zostanie wyświetlone okno służące do potwierdzenia zamówienia. Ochrona prywatności jest usługą odpłatną i realizowana jest w ramach dodatkowych zasobów. Zamów odpowiednią usługę i opłać zamówienie, aby ukryć dane przy wybranej domenie.
  Aby zamówić ukrycie danych przy domenie globalnej, potwierdź zamówienie takiej usługi.
 7. Zaznacz, że zapoznałeś się i akceptujesz warunki i regulaminy i kliknij przycisk: Potwierdź, aby zamówić usługę ukrycia danych przy domenie globalnej.

Jak zamówić usługę ukrycia danych (Whois Privacy) podczas rejestracji nowej domeny?

Jeśli chcesz sprawdzić jak zamówić Ochronę prywatności podczas rejestracji nowej domeny, to więcej informacji na ten temat znajdziesz pod tym adresem.

Więcej rozwiązań

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie