Jak włączyć / wyłączyć ochronę prywatności przy domenie globalnej?

Po zamówieniu usługi Ochrony prywatności dla domeny globalnej, możesz samodzielnie włączyć lub wyłączyć widoczność Twoich danych abonenta w ogólnodostępnej bazie WHOIS. Oznacza to, że samodzielnie możesz zdefiniować kiedy dane abonenta dla domeny globalnej będą całkowicie ukryte w bazach WHOIS.

 • Jeśli nie posiadasz usługi Ochrona prywatności dla domeny globalnej, to w związku z ukryciem adresu e-mail przez większość Rejestrów, kontakt z Abonentem domeny (np. w przypadku zapytań o zakup domeny) może być niemożliwy. Taki stan jest zwykle pożądany dla właścicieli domen.

Rozwiązaniem dla tej sytuacji jest usługa ochrony prywatności, dzięki której wszelkie zapytania o daną domenę będą kierowane bezpośrednio do jej Abonenta, bez publikacji jego danych kontaktowych. Jest to również idealne rozwiązanie dla firm, które nie chcą publikować swoich danych w ogólnodostępnych bazach Whois.

Jak włączyć / wyłączyć ochronę prywatności przy domenie globalnej?

Skorzystaj z poniższej instrukcji, aby sprawdzić jak włączać lub wyłączać ochronę prywatności dla domeny globalnej.

WAŻNE! Poniższa instrukcja dotyczy włączania / wyłączania usługi ochrony prywatności, po zakupieniu odpowiedniej usługi. Więcej informacji o zamawianiu Ochrony prywatności dla domen globalnych znajdziesz pod tym adresem.

Skorzystaj z instrukcji, aby sprawdzić jak włączać lub wyłączać ochronę prywatności dla domeny globalnej na nowej platformie home.pl.

 1. Zaloguj się do Panelu klienta.
 2. Po lewej stronie ekranu kliknij sekcje menu Domeny.
 3. Na ekranie zostanie wyświetlona lista Twoich domen, które zarejestrowane są na Twoje dane. Kliknij nazwę domeny globalnej, dla której chcesz włączyć lub wyłączyć Ochronę prywatności (Whois Privacy).
  Panel klienta - Domeny - Lista domen - Kliknij nazwę domeny globalnej, dla której chcesz włączyć lub wyłączyć Ochronę prywatności
 4. Na wyświetlonym ekranie znajdź sekcję Opcje zaawansowane i kliknij przycisk:
  • Opcje -> Włącz ochronę prywatności – jeśli chcesz ukryć dane abonenta domeny w bazie WHOIS,
  • Opcje -> Wyłącz ochronę prywatności – jeśli nie chcesz ukrywać danych abonenta domeny w bazie WHOIS.

  Panel klienta - Domeny - Lista domen - Wybrana domena - Znajdź sekcję Opcje zaawansowane i kliknij przycisk Opcje i Włącz ochronę prywatności

 5. Potwierdź chęć zmiany ustawień Ochrony prywatności.
  Jeśli nie posiadasz jeszcze aktywnej usługi Ochrony prywatności, to po kliknięciu przycisku Włącz ochronę prywatności, w nowym oknie zostanie wyświetlone zamówienie, które będziesz mógł wysłać i opłacić. Po opłaceniu i aktywacji usługi, będziesz mógł zmienić ustawienia Ochrony prywatności dla domeny globalnej.

Po włączeniu usługi Ochrona prywatności, dane abonenta domeny zostaną całkowicie ukryte w bazie WHOIS. Zamiast Twojego adresu e-mail, w bazie WHOIS zostanie wyświetlony specjalnie przygotowany adres e-mail, który umożliwia kontakt z Tobą, np. w celu odkupienia od Ciebie domeny.

Więcej rozwiązań

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie