Kolejna zmiana ikon w stylu Fluent Design – Metamorfoza Microsoft Exchange

W listopadzie 2018 r. Microsoft przedstawił światu koncepcję nowych ikon pakietu Office, które weszły do użytku wraz z aktualizacją aplikacji na początku bieżącego roku. Zmiana designu jest wprowadzana stopniowo. Po aktualizacji ikon pakietu Office, aplikacji Access czy Windows Terminal, metamorfoza w duchu Fluent Design dotknęła również Microsoft Exchange. Do tej pory Exchange utrzymywał stylistykę graficzną zbliżoną do linii Office 2013.

Nowa ikona MS Exchange

Po lewej stara ikona aplikacji Microsoft Exchange, po prawej nowa odsłona w duchu Fluent Design

Nowa Ikona nawiązuje barwą do swojej jednowymiarowej poprzedniczki. Widać natomiast dużą zmianę w podejściu do cieniowania oraz efektu wypukłości, który odszedł w zapomnienie w czasach popularności prostych projektów z epoki flat. Ikony tworzone w stylu Fluent nadal charakteryzują się popularnym minimalizmem, ale dzięki zastosowaniu głębi i nowoczesnej stylistyce zdają się przyciągać wzrok o wiele bardziej niż poprzednia wersja ikony. Projektanci tak opisują swoją koncepcję:

„Wyzwaniem projektu było przeniesienie prostszego, zmodernizowanego interfejsu wraz z wzmocnieniem poczucia łatwości użytkowania przy jednoczesnym pokazaniu złożoności inżynieryjnej oraz potężnych możliwości, które kryją się pod maską aplikacji. Rezultat to mapa warstw, które komunikują eksperymentalną płynność oraz głębię zestawu narzędzi, napędzaną dekadami nieustannego rozwoju.”

Wprowadzone aktualizacje to nie koniec zmian komunikacji wizualnej produktów Microsoft w duchu Fluent Design. Z niecierpliwością czekamy na kolejne świetne projekty!

Dowiedz się więcej o możliwościach i korzyściach wynikających z użytkowania nowoczesnych narzędzi biurowych w home.pl: https://home.pl/marketplace/aplikacje-biurowe/

Biznesowa poczta e-mail Microsoft Exchange

Z grupową skrzynką odbiorczą i współdzielonym kalendarzem praca z Twoim zespołem będzie bardziej efektywna.