Office 365 zwiększa ochronę użytkowników korporacyjnych przed cyberzagrożeniami

Klienci pakietu Office 365 Enterprise uzyskają nową funkcję bezpieczeństwa, przygotowaną przez Microsoft. Nowość będzie polegać na zautomatyzowanej reakcji systemu np. związane z incydentami cyberbezpieczeństwa oraz ochronie przed zagrożeniami użytkowników Office 365 korzystających z licencji korporacyjnej. Wprowadzenie automatyzacji pozwoli zespołom bezpieczeństwa na sprawniejsze reagowanie na występujące zagrożenia.

Microsoft udostępni 2 ścieżki reakcji systemu na zagrożenia. Pierwszym z nich będzie funkcja automatycznego dochodzenia, które zostanie wywołane w monecie wystąpienia incydentu bezpieczeństwa. Przykładowymi incydentami, które uruchomią automatyczną funkcję są m.in.:

  • Zgłoszenie przez pracownika próby phishingu, np. w komunikacji e-mail;
  • Klikniecie w złośliwy link przez członka organizacji;
  • Wykrycie w wiadomości e-mail oprogramowania malware, np. jako plik załącznika, etc.

Drugą ścieżką jest ręczne zainicjowanie dochodzenia, które w oparciu o sekwencje przygotowane przez Microsoft, wesprze organizację w zlokalizowaniu i usunięciu cyberzagrożenia. Funkcja automatycznej reakcji na incydenty bezpieczeństwa jest dostępna dla użytkowników Office 365 korzystających z pakietu ATP Plan 2.

Złośliwe oprogramowanie w korespondencji e-mail

Złośliwe oprogramowanie, które zostało wykryte w korespondencji e-mail, zostało automatycznie usunięte. Dodatkowo system uruchomił dochodzenie, aby sprawdzić, czy zagrożenie jest zneutralizowane i nie dotknęło innych użytkowników.

Office 365 z polskim wsparciem technicznym

W pakiecie posiadasz zawsze aktualną wersję wszystkich aplikacji pakietu, takich jak Word, Excel, Outlook i innych. Pracuj zdalnie z każdego miejsca.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak