Zagrożenia dla stron WWW, przed którymi chroni SiteLock

SiteLock to kompleksowe narzędzie do codziennego skanowania i monitorowania Twoich stron WWW. Dzięki rozbudowanym narzędziom, SiteLock identyfikuje występujące w witrynie luki oraz chroni ją przed zewnętrznymi zagrożeniami, jak np. wirusy czy dodawanie złośliwych skryptów i przekierowań, a także chroni oraz sprawdza pozycję strony WWW w sieci – niwelując ryzyko blokady np. po stronie wyszukiwarek internetowych.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o blokadzie niebezpiecznych stron w wyszukiwarce Google.

SiteLock - Zapewnij ochronę Twojej stronie WWW - Codzienne skanowanie strony WWW i usuwanie złośliwego oprogramowania

Zestaw narzędzi dostępnych w SiteLock ochrania stronę WWW m.in. przed:

  • Infekcja: wykorzystuje znane luki i błędy w konfiguracji strony WWW, umieszczając w niej różnego rodzaju polecenia i skrypty. Ta forma ataku jest w stanie przesłać szkodliwe dane w formie poleceń lub kwerend, bezpośrednio do struktury strony lub bazy danych. Strona WWW może ulec uszkodzeniu, mogą zostać wykonane niedozwolone polecania, w efekcie czego uszkodzeniu może ulec także cała baza danych. Dzięki ochronie, np. przed SQL Injection zapewnionej przez SiteLock, strona jest bezpieczna.
  • Nieprawidłowości w uwierzytelnianiu: w przypadku braku zabezpieczenia poświadczeń konta czy tokenów używanych do autoryzacji na stronach WWW, istnieje ryzyka podszycia się i przejęcia tożsamości użytkownika. Jego dane zostaną wykorzystane przez osoby trzecie w celu uzyskania dostępu do zabezpieczonych treści strony, w tym danych kont wymagających logowania
  • Nieprawidłowości w przekierowaniu: wiele stron i witryn, określając lokalizację i ustawienia użytkownika przekierowuje go do innych stron, przesyłając jednocześnie niezabezpieczone dane. W ten sposób, dzięki umiejętnemu przejęciu danych użytkownika strony, przestępy mają możliwość skierować użytkownika na podstawione strony wyłudzające informacje lub zawierające złośliwe oprogramowanie.
  • Fałszowanie żądań kierowanych do innych witryn: nieświadomi zagrożenia użytkownicy, będący zalogowani do systemu (np. do panelu Twojej strony WWW) poprzez korzystanie z dostępnych odnośników (spreparowanych przez hakerów) mogą doprowadzić do wykonania się żądania (polecenia) do którego standardowo potrzebna była by autoryzacja. W ten sposób nie tylko nijako użytkownik jest w stanie uszkodzić stronę WWW, ale także wykonać polecenie, które prześle ważne informacje na zewnątrz lub wykona inną, niezamierzoną czynność.
  • Niezabezpieczony magazyn kryptograficzny: aplikacje WWW oferujące możliwość logowania, a tym samym przechowujące poufne informacje o numerach kart kredytowych, numerach pesel oraz danych dostępu często nie oferują odpowiedniej ochrony. Przestępcy internetowi mogą wykorzystać słabości serwisu do uzyskania łatwego dostępu do poufnych danych. SiteLock odnajdzie wszelkie luki w zabezpieczeniach strony, eliminując opisane wyżej ryzyko w przyszłości.
  • Błędy w konfiguracji zabezpieczeń: nawet najlepszy system bezpieczeństwa, nie uchroni nas, jeśli nie zostanie poprawnie skonfigurowany. SiteLock przenikając przez strukturę strony oraz dostępne aplikacje, skrypty i kody, a także niezabezpieczone obszary jak katalogi i strony błędów, analizuje różnego rodzaju ścieżki dostępu do newralgicznych danych, wskazując co można zmienić lub poprawić.
  • Blokady na czarnych listach mailowych: źle zabezpieczone strony WWW, błędnie skonfigurowane formularze kontaktowe oraz różnego rodzaju zdarzenia mające miejsce na serwerze, mogą doprowadzić do nieakturozowanej wysyłki wiadomości e-mail a tym samym powiązanie domeny i serwera z działaniami spamowymi i blokadę w sieci. Docelowo zablokowanie wysyłki wiadomości e-mail na zewnątrz.
  • Nieaktualne lub błędne certyfikaty SSL: świadomość działania certyfikatu SSL na stronie WWW każdego roku jest coraz większa. Coraz częściej użytkownicy sprawdzają Twoje witryny WWW, czy takowy certyfikat jest, działa i został wystawiony dla Ciebie, a nie jest próbą podszycia się. Dzięki SiteLock, otrzymasz gwarancję, że każdej chwili działania usługi, certyfikat udostępniony na stronie WWW będzie Twoim, aktywnym certyfikatem a nie próbą przechwycenia newralgicznych danych klienta.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o narzędziach dostępnych w ramach SiteLock oraz o ich działaniu.
Jak skonfigurować połączenie FTP do pełnej weryfikacji witryny?
Poprzedni
Konfiguracja i działanie narzędzia SiteLock SMART
Następny
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Skuteczna ochrona Twojej strony WWW

Usuń niebezpieczne oprogramowanie destrukcyjne z Twojej strony internetowej, zanim stanie się ono przyczyną poważnych kłopotów.