Jak zweryfikować własność domeny w usłudze SiteLock?

W celu poprawnego działania usługi SiteLock oraz wykorzystania wszystkich jej funkcji, a także podjęcia automatycznych działań, mających na celu wyeliminowanie ryzyka zainfekowania strony, konieczne jest nie tylko samo uruchomienie usługi, ale również zweryfikowanie własności domeny.

SiteLock upewnia się, że dana domena / witryna naprawdę należy do Ciebie, zanim przekaże Ci określone informacje na jej temat i da Ci dostęp do narzędzi. Weryfikacja domeny nie wpływa w żaden sposób na działanie i pozycjonowanie strony WWW.

Jakie są metody weryfikacji własności domeny w SiteLock?

Aby potwierdzić w SiteLock, że jesteś właścicielem domeny, możesz skorzystać z kilku dostępnych opcji:

 

Możesz wybrać odpowiedni sposób weryfikacji własności domeny, w zależności od tego, który z nich jest dla Ciebie najwygodniejszy. Każda z możliwych metod wymaga uzyskania dostępu do ustawień DNS Twojej domeny lub plików źródłowych na serwerze FTP (co stanowi dowód dla SiteLock, że jesteś właścicielem domeny).

Podczas pierwszego uruchomienia usługi, po zalogowaniu do jej panelu sterowania, pojawi się Alarm konfiguracji. Twoja witryna nie jest jeszcze w pełni chroniona. Możesz szybko przejść do jej konfiguracji, weryfikując domenę oraz udostępniając połączenie FTP.

Alarm konfiguracji SiteLock

Dodanie tagu <meta> na stronie głównej Twojej witryny

 1. Skorzystaj z opcji weryfikacji własności domeny, klikając w ikonę konfiguracji w lewym rogu ekranu. Ikona będzie dostępna tylko wtedy, jeśli SiteLock nie został jeszcze skonfigurowany. Po zakończeniu konfiguracji, opcja zniknie.
  Komunikat o niepoprawnej konfiguracji SiteLock
 2. Wybierz 1 opcję weryfikacji, klikając w jej nazwę i rozwijając dalsze informacje.
 3. Zaznacz i skopiuj do schowka wyświetlony ciąg znaków (Tag HTML). Zminimalizuj okno z tą stroną i jej nie zamykaj (na koniec procesu weryfikacji będziemy musieli powrócić do tego okna).
 4. Następnie przejdź do modyfikacji kodu źródłowego strony głównej Twojej witryny. Wklej skopiowany kod do sekcji, tuż przed otwarciem pierwszej sekcji.
  SiteLock - Modyfikacja kodu źródłowego strony WWW - Wklej skopiowany kod do sekcji head
 5. Po zakończonej edycji, wróć do panelu administracyjnego SiteLock i skorzystaj z przycisku Weryfikuj.
  SiteLock weryfikacja domeny
 6. W kolejnym kroku system rozpocznie weryfikację domeny. W przypadku powodzenia, SiteLock poinformuje Cię o ukończonej konfiguracji a prośba o weryfikację domeny zniknie.

Przesłanie pliku HTML na serwer FTP, na który kieruje domena

 1. Skorzystaj z opcji weryfikacji własności domeny, klikając w ikonę konfiguracji.
  Komunikat o niepoprawnej konfiguracji SiteLock
 2. Wybierz opcję 2 weryfikacji domeny za pomocą przekazania do katalogu głównego.
  SiteLock weryfikacja domeny
 3. Kliknij w widoczny link do pliku weryfikacyjnego, a następnie pobierz go na dysk komputera.
  SiteLock - Ikona konfiguracji - Opcja 2 Zweryfikuj domenę za pomocą przekazania do katalogu głównego - Rozpoczęto pobieranie pliku - Zapisz plik na dysk komputera
 4. Po pobraniu pliku weryfikacji na komputer lokalny, połącz się z serwerem FTP, na który kieruje Twoja domena.
  • Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak połączyć z serwerem FTP w home.pl.
 5. Po połączeniu z serwerem FTP, prześlij pobrany plik weryfikacji do odpowiedniej lokalizacji na Twoim serwerze, tzn. w taki sposób, aby możliwe było wywołanie tego pliku w przeglądarce, np. http://www.twojadomena.pl/sitelock_3186015cb3a7f873.html
  WAŻNE! Jeśli Twoja domena jest przekierowana na katalog „/strona”, to opublikuj plik weryfikacji właśnie w tym katalogu!
 6. Po przesłaniu pliku weryfikacji do odpowiedniej lokalizacji na serwerze, powróć do zminimalizowanego okna i kliknij przycisk Weryfikuj, który znajduje się w lewym dolnym rogu ekranu.
  SiteLock - Kliknij przycisk Weryfikuj
 7. W kolejnym kroku system rozpocznie weryfikację domeny. W przypadku powodzenia, SiteLock poinformuje Cię o ukończonej konfiguracji, a prośba o weryfikację domeny zniknie z ekranu.

SiteLock - Zapewnij ochronę Twojej stronie WWW - Codzienne skanowanie strony WWW i usuwanie złośliwego oprogramowania

Jakie narzędzia dostępne są w ramach usługi SiteLock?
Poprzedni
Jak skonfigurować połączenie FTP do pełnej weryfikacji witryny?
Następny
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Skuteczna ochrona Twojej strony WWW

Usuń niebezpieczne oprogramowanie destrukcyjne z Twojej strony internetowej, zanim stanie się ono przyczyną poważnych kłopotów.