Jak skonfigurować połączenie FTP do pełnej weryfikacji witryny?

Wskazując w usłudze SiteLock adres strony WWW, a także weryfikując własność domeny, zezwalamy na bieżące jej monitorowanie i wyszukiwanie błędów oraz złośliwych skryptów przez SiteLock.

W celu rozszerzenia zakresu działania usługi SiteLock, możemy wprowadzić w jej konfiguracji dane dostępowe do naszego serwera FTP oraz katalogu strony WWW.

Usługa SiteLock może być także skonfigurowana z domenami i serwerami nie zlokalizowanymi w home.pl, w tym celu sprawdź dane dostępowe konta FTP bezpośrednio na serwerze dostawcy, na którym zlokalizowana jest witryna. Dzięki takiemu rozwiązaniu skaner zabezpieczeń sprawdza witrynę, adresy URL, połączenia sieciowe, a także za pomocą narzędzia SMART automatyzuje proces usuwania szkodliwego kodu, bez angażowania do tego użytkownika strony.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej czym jest narzędzie SiteLock SMART oraz jak działa.

Witryna jest monitorowana w trybie ciągłym, SiteLock usuwa złośliwe oprogramowanie, a strona jest dostępna w sieci bez przerwy. Pozwala to uniknąć wpisania Twojej strony WWW na czarną listę witryn niebezpiecznych.

Skanowanie witryny w przypadku aktywnego połączenia FTP, odbywa się po pobraniu obrazu strony na serwery SiteLock, bezpośrednio na serwerach aplikacji. Takie rozwiązanie znacząco odciąża serwer Klienta. Po wykonaniu pełnego skanowania (co odbywa się w godzinach nocnych) naprawiony obraz strony WWW ponownie jest umieszczany na serwerze FTP.

Pamiętaj, że w ramach usług home.pl masz dostęp do niezależnej kopii zapasowej wszystkich danych znajdujących się na serwerze FTP. Dzięki temu nie tylko możesz przywrócić kopię zapasową do trzech dni wstecz, ale także podjąć się samodzielnej próby zlokalizowania przyczyn infekcji, porównując wersje plików.
Po każdej modyfikacji i skanowaniu zawartości serwera FTP, SiteLock przedstawi Ci szczegółowy raport wykonanych prac, na podstawie którego będziesz mógł sprawdzić działanie strony, jak i wprowadzone zmiany oraz usunięte błędy.

Konfiguracja połączenia FTP

 1. Przejdź do zakładki Ustawienia, a następnie do sekcji Download Settings.
  ustawienia pobierania w usłudze Sitelock
 2. Wprowadź niezbędne informacje o Twoim serwerze FTP:
  Kliknij tutaj, aby zapoznać się z informacją o uniwersalnej konfiguracji połączenia, dostępnej dla większości klientów FTP.
  • Metoda transferu plików: FTP, SFTP oraz FTPS (sugerujemy wybór połączenia FTP, jeśli w ramach Twojej domeny działa certyfikat SSL możesz także skorzystać z połączenia FTPS),
  • Adres hosta FTP: wprowadź adres swojego serwera FTP, np. serwer123456.home.pl lub mojadomena.pl,
  • Numer portu FTP: podaj port 21 dla połączenia FTP lub 990 dla FTPS,
  • Katalog główny: wskaż lokalizację katalogu głównego w którym znajduje się strona WWW oraz plik index.php/index.html, np. /moja-strona,
   W przypadku podawanie pełnej ścieżki do katalogu strony, podaj jedynie ścieżkę katalogów znajdującą się na serwerze FTP w katalogu /public_html z pominięciem tego katalogu.
   W przypadku konfiguracji konta FTP, które posiada dostęp do wydzielonego katalogu na serwerze FTP, np. katalogu ze stroną WWW, nie musisz wskazywać katalogu głównego strony. Jeśli konto FTP z dostępem do wydzielonego katalogu kieruje np. na ścieżkę /strony/ w którym znajduje się podkatalog /moja-strona, jako katalog główny podaj samo /moja-strona.
  • Identyfikator użytkownika: podaj login/nazwę użytkownika konta FTP, np. serwer123456 lub jan.kowalski
  • Hasło: podaj hasło dostępu do konta FTP,
  • Wybierz prędkość pobierania plików FTP: w zależności od parametrów serwera, możesz zdecydować w jakiej prędkości będą przesyłane dane po protokole FTP. Jeśli w godzinach nocnych, nie korzystasz z połączeń FTP, możesz zdecydować się na najszybsze połączenie, 3. Jeśli w godzinach nocnych, z serwera FTP korzysta kilku użytkowników na raz pobierając i umieszczając dane na serwerze, polecamy skorzystać z 1 połączenia FTP,
  • Maksymalny czas pobierania dla synchronizacji danych na stronie: możesz ograniczyć czas w którym połączenie FTP realizowane przez usługę SiteLock będzie wykonywane. Jeśli Twoja strona zawiera dużo plików, zalecamy ustawić maksmylany czas 120 minut na dzień.
 3. Po zakończeniu konfiguracji, Zapisz wprowadzone zmiany.

SiteLock - Zapewnij ochronę Twojej stronie WWW - Codzienne skanowanie strony WWW i usuwanie złośliwego oprogramowania

Jak zweryfikować własność domeny w usłudze SiteLock?
Poprzedni
Zagrożenia dla stron WWW, przed którymi chroni SiteLock
Następny
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Skuteczna ochrona Twojej strony WWW

Usuń niebezpieczne oprogramowanie destrukcyjne z Twojej strony internetowej, zanim stanie się ono przyczyną poważnych kłopotów.