Darmowa domena na serwerze home.pl i inne domeny

Na serwerze w home.pl możesz utrzymywać nieograniczoną ilość domen internetowych. Każda z tych domen może kierować na inną lokalizacje (np. katalog na serwerze w home.pl lub adres IP zewnętrznego serwera).

Bezpłatna domena – np. serwer1376900.home.pl

Przykład: Kupując serwer w home.pl uzyskujesz bezpłatną domenę typu „serwer1376900.home.pl”.
Wszystkie usługi uruchamiane w ramach serwera są dostępne po wpisaniu adresu „serwer1376900.home.pl”, np. w przeglądarce stron WWW, kliencie FTP czy w części adresu e-mail. Domena „serwer1376900.home.pl” przyznawana jest na czas korzystania z serwera w home.pl.
WAŻNE! Domeny „www.serwer1376900.home.pl” nie możesz przekierować na podkatalog!  Domena ta zawsze prowadzi do katalogu głównego Twojego serwera w home.pl.

Możliwość rejestracji własnej domeny

W ramach serwera WWW możesz także zarejestrować i użytkować własną domenę np.:

  • twojadomena.com.pl,
  • twojadomena.pl,
  • twojadomena.com,
  • itp.
Z chwilą przypisania nowej domeny do serwera, wszystkie usługi uruchomione w ramach serwera, np. poczta e-mail i strony WWW, mogą być widoczne także pod adresem nowej domeny. Oferta rejestracji domen w home.pl dostępna jest na tej stronie.
Więcej informacji na temat zmiany domeny *.home.pl na krótszy adres, znajdziesz pod tym adresem.

Obsługa wielu domen w ramach serwera wirtualnego

W ramach jednego serwera wirtualnego w home.pl możesz użytkować jednocześnie wiele domen internetowych. Część z nich będzie wskazywać na katalog główny usługi, część natomiast może zostać przekierowana na podkatalog na tym samym serwerze.

 

Domena może również zostać przekierowana na adres serwera zewnętrznego. W ten sposób Twoje domeny mogą służyć do prezentacji wielu produktów, projektów, działów czy nawet firm.
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie