Jak wykorzystać wartość domeny?Domena to pierwszy krok do internetowego biznesu. To nie tylko możliwość pokazania się w Sieci, to także produkt na którym można zarobić. Przeczytaj jak wykorzystać jej potencjał i podbić jej wartość.

Wizytówka jest jednym z najcenniejszych narzędzi każdego przedsiębiorcy. Na spotkaniach biznesowych przydaje się jej papierowa wersja, ale możesz też mieć jej wirtualny odpowiednik. Jeśli nie zdążyłeś jeszcze zbudować strony WWW, a posiadasz domenę w home.pl, włącz swoją internetową wizytówkę. Nie stracisz potencjalnych klientów, którzy odwiedzą Twoją stronę.

Jak włączyć wizytówkę?

 1. Zaloguj się w Panelu Klienta home.pl do domeny i kliknij zakładkę “Usługi”.
 2. Kliknij nazwę domeny i przycisk “Konfiguracja usługi”, który wyświetli się na “mini-podglądzie”.
 3. Kliknij przycisk “Utwórz serwis WWW”, a następnie “Uruchom Wizytówkę WWW”.
Pamiętaj:

 • Jeśli podgląd wizytówki jest czarno-biały – wizytówka nie jest opublikowana. Kolorowy, oznacza, że wizytówka jest widoczna.
 • Wizytówka dostępna jest tylko dla domen zarejestrowanych (opłaconych) w home.pl, które nie są przypisane do serwera oraz nie są wydelegowane na zewnętrzne serwery. Transfer domeny do innego operatora wyłączy ją.
 • Na wizytówce, będą wyświetlały się dane kontaktowe do Ciebie lub Twojej firmy (w zależności na jakie dane domena jest zarejestrowana).

Więcej informacji na temat wizytówki przy domenie znajdziesz na stronach pomocy.

Poczta e-mail jest niezbędna dla każdego biznesmena. We współczesnym świecie większość spraw, negocjacji czy zwykłych rozmów przeprowadza się za pomocą przesyłania e-maili. Jeśli posiadasz domenę w home.pl, możesz korzystać z poczty w Twojej domenie np. biuro@twojadomena.pl.

Kontaktuj się ze swoimi klientami od samego początku. Nawet jeśli nie posiadasz profesjonalnej strony internetowej uruchom swoją skrzynkę pocztową na samej domenie.

Pamiętaj: Skrzynka e-mail dostępna jest tylko dla domen zarejestrowanych (opłaconych) w home.pl, które nie są przypisane do serwera oraz nie są wydelegowane na zewnętrzne serwery. Transfer domeny do innego operatora wyłączy ją. Więcej informacji na temat bezpłatnej skrzynki e-mail na domenie znajdziesz na stronach pomocy.

Jeśli jesteś już posiadaczem domeny – nie strać jej! Na rynku domen panuje coraz większy “ścisk”, a większość prostych, chwytliwych i ciekawych nazw jest już wykupiona. Nie warto za darmo oddawać jej innym, ponieważ ilość dobrych domen jest ograniczona. Zaniechanie przedłużenia domeny na kolejny rok wiąże się z jej utratą. Zostanie ona automatycznie przechwycona przez giełdę domen wtórnych. Zarobi na niej giełda – nie Ty.

Dobra domena może być bardzo cenna. W Polsce spektakularny zysk odniosła sprzedaż domeny opony.pl, która w 2010 roku została kupiona za 960 tys. zł. Ty również możesz zarobić na swojej domenie. A może masz w planach swój biznes? Zanim stracisz, sprzedasz lub oddasz, pomyśl czy nie wykorzystasz jej dla siebie? Możesz nie mieć kolejnej szansy na znalezienie dobrego adresu.

Przedłużając domenę zyskujesz!

 • Coraz trudniej o dobry adres, możesz nie mieć kolejnej szansy
 • Możesz na niej zarobić, wystawiając ją na giełdę domen
 • Utrzymanie jej nie kosztuje wiele
 • Może za kilka dni rozpoczniesz biznes i pożałujesz, że ją straciłeś

Domena to pierwszy krok do internetowego biznesu. To nie tylko możliwość pokazania się w Sieci, to także produkt, na którym można zarobić.

Już na początku działalności warto zabezpieczyć swój unikalny adres i zarejestrować więcej domen.

Planując ekspansję na zagraniczne rynki dobrze jest posługiwać się rozszerzeniem .com lub .co, ponieważ za granicą są one najbardziej popularne. Skupiając się na działalności w Europie warto mieć dodatkowo wykupione rozszerzenie .eu lub charakterystyczne dla danego kraju, w którym planujemy prowadzenie działalności np. .fr, czy .de.

Wolne adresy znikają każdego dnia, za kilka lat może się okazać, że wybrana przez Ciebie nazwa jest niedostępna. Odkupienie jej z rynku wtórnego zamiast kilkunastu złotych może kosztować kilkadziesiąt tysięcy złotych. Utrzymanie kilku domen rocznie nie kosztuje wiele, zyskujesz jednak pewność, że pod podobnym adresem nie znajdują się treści, które mogą zaszkodzić Twojej reputacji.

Jeśli posiadasz dwuczłonowy adres firmy dobrze kupić od razu dwie domeny np. jedną z myślnikiem, drugą bez. Klienci poszukując Ciebie w Sieci mogą przez pomyłkę wpisać inny adres. Dobrze jeśli “błędna nazwa” też będzie należała do Ciebie. Nie stracisz ruchu (odwiedzin na stronie) poprzez pomyłkę klienta

Pamiętaj: Prowadzisz firmę o nazwie Malox Shop. Oprócz rozszerzenia .pl, zabezpiecz maloxshop.com, maloxshop.eu, maloxshop.co lub maloxshop.de. Adresy przydadzą Ci się w prowadzeniu zagranicznej działalności. Pamiętaj również o zabezpieczeniu adresu malox-shop.pl, malox-shop.com czy malox-shop.eu.

Na rynku pierwotnym cały czas istnieje wiele wolnych nazw czekających na rejestrację. Cześć z nich może wraz z upływem czasu nabrać wartości i przyciągnąć kupca, który zapłaci Ci nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Najczęściej jednak inwestowanie w domeny polega na kupowaniu ich na rynku wtórnym: od innych inwestorów, osób indywidualnych lub na giełdach domen. Domeny kupione na aukcji nawet za kilkaset złotych, jeśli są dobrze wybrane, powinny znaleźć nowego kupca za wielokrotność tej kwoty.

W Polsce najłatwiej można zarobić na domenach .pl, .eu i .com, ponieważ te rozszerzenia są u nas najbardziej popularne. Roczne utrzymanie domen wiąże się z kosztami, warto więc pomyśleć o przychodach z parkingu domen, czyli z reklam zamieszczanych na nich. Właściciel domeny może zarobić kilkadziesiąt groszy na każdym kliknięciu na reklamę.

Myśląc o sprzedaży posiadanej domeny dobrze jest spojrzeć na możliwość jej zastosowania. Szczególnie cenne są adresy nawiązujące do branży finansów, czy turystyki.

Przykład: Posiadając domenę tj. koty.pl, czy torebka.pl poszukaj reklamodawców dopasowanych do tej tematyki. Jeśli internauta pominie wyszukiwarkę, bezpośrednio wejdzie na link należący do Ciebie i kliknie w reklamę – zarabiasz na tym. Z czasem możesz znaleźć inwestora, który będzie chciał odkupić od Ciebie ten adres za wielokrotność Twojego zakupu.

Wybierz adres dla siebie w home.pl

Znajdź najlepsze domeny i zarejestruj je, zanim zrobią to inni. Korzystając z wyszukiwarki sprawdź dostępność wybranych przez siebie adresów internetowych. Powodzenia!

Zarejestruj swoją domenę

Znajdź najlepszy adres internetowy dla biznesu na giełdzie domen!

Podczas wyboru odpowiedniej domeny możesz skorzystać również z ofert, które opublikowane są na giełdzie domen. W home.pl możesz kupić adres interntowy, który pochodzi z giełdy domen. Giełda domen umożliwia bezpieczny i wygodny obrót domen z rynku wtórnego.

Domeny z rynku wtórnego są już domenami zarejestrowanymi, z tego względu giełda domen gwarantuje bezpieczeństwo dla obu stron transakcji, czyli umożliwia bezpieczny przelew środków pieniężnych oraz bezpieczną realizację procesu zmiany Abonenta. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej na temat giełdy domen.

Giełda domen w home.pl

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub