Jak wykorzystać wartość domeny?

Domena to pierwszy krok do internetowego biznesu. To nie tylko możliwość pokazania się w sieci Internet, to także produkt, na którym można zarobić. Przeczytaj poniżej jak wykorzystać potencjał domeny i podbić jej wartość.

Już na początku działalności warto zabezpieczyć swój unikalny adres i zarejestrować więcej domen internetowych.

Planując ekspansję na zagraniczne rynki dobrze jest posługiwać się rozszerzeniem .com lub .co, ponieważ za granicą są one najbardziej popularne. Skupiając się na działalności w Europie warto mieć dodatkowo wykupione rozszerzenie .eu lub charakterystyczne dla danego kraju, w którym planujemy prowadzenie działalności np. .fr, czy .de. Dysponując taką domeną, bez problemu możesz uruchomić witrynę w wielu językach, a dzięki obecnej technologii pisania kodów, bez problemu użytkownicy danego kraju otworzą ją w odpowiednich dla nich języku – automatycznie.

Wolne adresy znikają każdego dnia, za kilka lat może się okazać, że wybrana przez Ciebie nazwa jest niedostępna. Odkupienie jej z rynku wtórnego zamiast kilkunastu złotych może kosztować kilkadziesiąt tysięcy złotych. Utrzymanie kilku domen rocznie nie kosztuje wiele, zyskujesz jednak pewność, że pod podobnym adresem nie znajdują się treści, które mogą zaszkodzić Twojej reputacji.

Jeśli posiadasz dwuczłonowy adres firmy dobrze kupić od razu dwie domeny np. jedną z myślnikiem, drugą bez. Klienci poszukując Ciebie w sieci Internet mogą przez pomyłkę wpisać inny adres. Dobrą praktyką jest, jeśli „błędna nazwa” też będzie należała do Ciebie. Nie stracisz ruchu (odwiedzin na stronie) poprzez pomyłkę klienta;

Oprócz rozszerzenia .pl wiele firm decyduje się od razu zabezpieczyć wiele nazw, np. maloxshop.com, maloxshop.eu, maloxshop.co lub maloxshop.de. Adresy przydadzą Ci się w prowadzeniu zagranicznej działalności. Pamiętaj również o zabezpieczeniu adresu malox-shop.pl, malox-shop.com czy malox-shop.eu. Takie rozwiązanie z pewnością generuje dodatkowy koszt, ale przy prowadzeniu dużej firmy jest to zabezpieczenie na przyszłość.

Na rynku pierwotnym cały czas istnieje wiele wolnych nazw czekających na rejestrację. Cześć z nich może wraz z upływem czasu nabrać wartości i przyciągnąć kupca, który zapłaci Ci nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Najczęściej jednak inwestowanie w domeny polega na kupowaniu ich na rynku wtórnym: od innych inwestorów, osób indywidualnych lub na giełdach domen. Domeny kupione na aukcji nawet za kilkaset złotych, jeśli są dobrze wybrane, powinny znaleźć nowego kupca za wielokrotność tej kwoty.

W Polsce najłatwiej można zarobić na domenach .pl, .eu i .com, ponieważ te rozszerzenia są u nas najbardziej popularne. Roczne utrzymanie domen wiąże się z kosztami, warto więc pomyśleć o przychodach z parkingu domen, czyli z reklam zamieszczanych na nich. Właściciel takiej domeny może zarobić kilkadziesiąt groszy na każdym kliknięciu na reklamę.

Myśląc o sprzedaży posiadanej domeny dobrze jest spojrzeć na możliwość jej zastosowania. Szczególnie cenne są adresy nawiązujące do branży finansów, czy turystyki.

Przykład: Posiadając domenę tj. koty.pl, czy torebka.pl, poszukaj reklamodawców dopasowanych do tej tematyki. Jeśli internauta pominie wyszukiwarkę, bezpośrednio wejdzie na link należący do Ciebie i kliknie w reklamę – zarabiasz na tym. Z czasem możesz znaleźć inwestora, który będzie chciał odkupić od Ciebie ten adres za wielokrotność Twojego zakupu.

Na domenach możesz też zarobić dzięki programowi partnerskiemu home.pl. Będąc w programie partnerskim polecaj.home.pl, możesz polecać swoim klientom zakup domen w home.pl. Dzięki temu, możesz zarobić od 20 zł za każdą odnowioną domenę w ofercie rocznej. Więcej informacji o programie partnerskim polecaj.home.pl.

Wybierz adres dla siebie w home.pl

Znajdź najlepsze domeny i zarejestruj je, zanim zrobią to inni. Korzystając z wyszukiwarki sprawdź dostępność wybranych przez siebie adresów internetowych. Powodzenia!

Co to jest domena internetowa?

Zarejestruj swoją domenę

Więcej informacji o rejestracji nowej domeny w home.pl znajdziesz pod tym adresem. Niezależnie od powodu rejestracji domeny, stanowi ona Twoją wizytówkę w sieci internet i dlatego warto zarówno dobrać jej odpowiednią nazwę, ale i zadbać o sprawdzonego partnera, dzięki któremu będziesz zawsze online. Przeczytaj więcej o domenach internetowych i ich typach oraz zastosowaniu.

Znajdź najlepszy adres internetowy dla biznesu na giełdzie domen!

Podczas wyboru odpowiedniej domeny możesz skorzystać również z ofert, które opublikowane są na giełdzie domen. W home.pl możesz kupić adres interntowy, który pochodzi z giełdy domen. Giełda domen umożliwia bezpieczny i wygodny obrót domen z rynku wtórnego.

Domeny z rynku wtórnego są już domenami zarejestrowanymi, z tego względu giełda domen gwarantuje bezpieczeństwo dla obu stron transakcji, czyli umożliwia bezpieczny przelew środków pieniężnych oraz bezpieczną realizację procesu zmiany Abonenta. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej na temat giełdy domen.

Jak zarobić na domenie w programie partnerskim home.pl?

Istnieje kilka sposobów na zarabianie na domenach. Pierwszy z nich – najbardziej oczywisty, to wczesne wykupienie bardzo atrakcyjnej, krótkiej domeny zawierającej atrakcyjne słowo generyczne. Jednak pula dostępnych atrakcyjnych domen tego typu szybko się pomniejsza. Innym sposobem na zdobycie wysokiej prowizji za domenę jest rynek wtórny.

Będąc w programie partnerskim polecaj.home.pl, możesz polecać swoim klientom zakup domen w home.pl. Dzięki temu, możesz zarobić od 20 zł za każdą odnowioną domenę w ofercie rocznej.

W ramach programu partnerskiego polecaj.home.pl partnerzy mogą polecać swoim klientom domeny .pl oraz .com, zarabiając dzięki temu wysokie prowizje. Zarejestruj się już dziś jako partner w polecaj.home.pl.

Największymi atutami naszego programu partnerskiego jest transparentność rozliczeń, duża liczba kreacji reklamowych oraz dodatkowe benefity dla partnerów.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o programie partnerskim home.pl oraz o dodatkowych benefitach dla partnerów.

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie