Integracja WordPress z narzędziami Google – Site Kit

Po uruchomieniu nowej witryny WordPress jedną z pierwszych czynności, jakie pewnie chcesz wykonać, a nawet powinieneś, jest integracja z narzędziami analitycznymi Google, np. Google Analytics czy Google Search Console, jak również reklamą Google AdWords czy Google AdSense. WordPress zapewnia dostęp do prostej, ale wystarczającej do podstawowej obsługi wtyczki jaką jest Site Kit. Pozwala ona wykonać szybką integrację usług Google z Twoją stroną internetową WordPress.

SPIS TREŚCI

Google Site Kit – informacje podstawowe

Dzięki wtyczce Google Site możesz połączyć wszystkie usługi dla webmasterów oferowane w ramach narzędzi Google z Twoją witryną WordPress. Niektóre dane, będziesz mógł również śledzić bezpośrednio w Panelu WordPress, np. Google Analytics czy Google Search Console.

Site Kit to wtyczka, która umożliwia połączenie Twojej witryny WordPress z 6 najważniejszymi narzędziami od Google. Należą do nich:

 • Google Search Console, dzięki której możesz monitorować ruch w witrynie oraz stan indeksowania adresów URP czy wydajność i skuteczność wyszukań,
 • Google Analytics, zapewniające dostęp do ogromnej ilości danych analitycznyco o użytkownikach i ruchu na stronie internetowej,
 • Google AdSense, pozwoli Ci przyśpieszyć proces zarabiania na Twojej witrynie, dzięki łatwej platformie do wstawiania reklam,
 • Statystyki PageSpeed pozwolą Ci zwrócić wynik z testowania wydajności witryny oraz otrzymasz kilka sugestii, jak poprawić go w przyszłości,
 • Tag Manager pozwala dodawać i zarządzać pixelami śledzącymi,
 • Optimize pozwala na przeprowadzanie testów A/B oraz integruje się z Google Analytics.

Jedna wtyczka, która pozwala na wiele możliwości. Należy przy tym pamiętać, że większość najważniejszych funkcji oraz danych wyświetlanych na ekranie, dostępna jest bezpośrednio po zalogowaniu do panelu konkretnej usługi Google. Również, każda z ww. integracji, posiada wiele opcjonalnych wtyczek, z których użytkownik może w dowolnym momencie skorzystać, instalując je w WordPress i rozszerzając zakres konfiguracji.

Jeśli jesteś początkującym użytkownikiem, z pewnością docenisz prostotę integracji oraz łatwy dostęp do najważniejszych narzędzi Google, które od samego początku, mogą dostarczyć Ci wielu cennych informacji o kondycji strony oraz nadać kierunek jej dalszego rozwoju.

Uruchomienie i pierwsza konfiguracja Google Site Kit

Podobnie jak wszystkie inne wtyczki, tak samo Google Site Kit, zainstalujesz z biblioteki wtyczek WordPress. W kolejnych krokach po prostu zaloguj się do swojego konta Google, lub utwórz je jeśli jeszcze nie zrobiłeś tego, i pozwól wtyczce na integrację z usługami Google.

 1. Zaloguj się do panelu administratora WordPress.
 2. Przejdź do sekcji Wtyczki > Dodaj nową, a następnie zainstaluj nową wtyczkę Site Kit by Google.
 3. Przejdź do konfiguracji wtyczki.
  Skonfiguruj wtyczkę z narzędziami Google, na początek Google Search Console
 4. Pierwsza konfiguracja zapewnia dostęp do narzędzia Google Search Console.
 5. Rozpocznij konfigurację, zostaniesz poproszony o zalogowanie się do konta Google i udzielenie dostępu. Zintegruj swoje konto Google z wtyczką Site Kit w WordPress
 6. W następnym kroku wtyczka poprosi cIę o wyrażenie zgody na dostęp do określonych danych, konieczne jest wyrażenie zgody na integrację z kontem Google. Potwierdź dostęp wtyczki do konta Google
 7. Witryna WordPress została zintegrowana z pierwszym narzędziem Google. Możesz przejść do ustawień wtyczki, dodając kolejne narzędzia.
  Zintegruj witrynę WordPress z innymi narzędziami Google, np. Google Analytics

Po zakończeniu konfiguracji informacje o witrynie znajdziesz bezpośrednio w narzędziach analitycznych Google, po zalogowaniu na stronie internetowej. Google Site Kit dostarcza także kilka informacji bezpośrednio z panelu WordPress.

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.