Dyrektywa FilesMatch na serwerze w home.pl

Black week

W ramach oferty home.pl (od kwietnia 2018) na serwerach home.pl masz możliwość skorzystania zarówno ze środowiska IdeaWebServer oraz Apache. Dyrektywa FilesMatch na serwerach w sieci home.pl opartych o IdeaWebServer funkcjonuje prawidłowo przy odpowiedniku o podobnej nazwie Files, zatem w plikach, które stosują dyrektywę FilesMatch należy zamienić ją na samo Files.

Przykład zablokowania dostępu do wszystkich plików z wyłączeniem .jpg, .gif, .png. Dyrektywa FilesMatch została zastąpiona dyrektywą Files, która poprawnie funkcjonuje w tej postaci na serwerach w home.pl.

Przeczytaj więcej serwerach Apache w home.pl i dyrektywie Files/FilesMatch.
 <Files ~ "\.*">
 Order allow,deny
 Deny from all
 </Files>
 
 AllowOverride All
 <Files ~ "\.(jpg|gif|png)">
 Order allow,deny
 Allow from all
 </Files>

Inny przykład. W pierwszej propozycji użyta została dyrektywa FilesMatch, które nie będzie funkcjonowac na serwerze w home.pl. W następnym przykładzie zastąpiono ją dyrektywą Files, która działa prawidłowo i spełnia te same funkcje co dyrektywa FilesMatch.

Przykład FilesMatch, który nie działa:

 <FilesMatch "\.tpl$">
 Deny from all
 </FilesMatch>

Przykład zamiany FilesMatch na File, który działa:

<Files ~ "\.tpl$">
 Deny from all
 </Files>
Jeśli potrzebujesz skorzystać z dyrektywy FilesMatch, to sugerujemy w takiej sytuacji sprawdzić ofertę serwerów dedykowanych w home.pl, gdzie możesz skonfigurować system operacyjny oraz możesz dowolnie zarządzać oprogramowaniem serwera. To doskonały wybór, gdy potrzebujesz mieć pełną kontrolę nad całą platformą.

Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie