Dyrektywa FilesMatch na serwerze w home.pl

W ramach oferty home.pl (od kwietnia 2018) na serwerach home.pl masz możliwość skorzystania zarówno ze środowiska IdeaWebServer oraz Apache. Dyrektywa FilesMatch na serwerach w sieci home.pl opartych o IdeaWebServer funkcjonuje prawidłowo przy odpowiedniku o podobnej nazwie Files, zatem w plikach, które stosują dyrektywę FilesMatch należy zamienić ją na samo Files.

Przykład zablokowania dostępu do wszystkich plików z wyłączeniem .jpg, .gif, .png. Dyrektywa FilesMatch została zastąpiona dyrektywą Files, która poprawnie funkcjonuje w tej postaci na serwerach w home.pl.

Przeczytaj więcej serwerach Apache w home.pl i dyrektywie Files/FilesMatch.
 <Files ~ "\.*">
 Order allow,deny
 Deny from all
 </Files>
 
 AllowOverride All
 <Files ~ "\.(jpg|gif|png)">
 Order allow,deny
 Allow from all
 </Files>

Inny przykład. W pierwszej propozycji użyta została dyrektywa FilesMatch, które nie będzie funkcjonowac na serwerze w home.pl. W następnym przykładzie zastąpiono ją dyrektywą Files, która działa prawidłowo i spełnia te same funkcje co dyrektywa FilesMatch.

Przykład FilesMatch, który nie działa:

 <FilesMatch "\.tpl$">
 Deny from all
 </FilesMatch>

Przykład zamiany FilesMatch na File, który działa:

<Files ~ "\.tpl$">
 Deny from all
 </Files>
Jeśli potrzebujesz skorzystać z dyrektywy FilesMatch, to sugerujemy w takiej sytuacji sprawdzić ofertę serwerów dedykowanych w home.pl, gdzie możesz skonfigurować system operacyjny oraz możesz dowolnie zarządzać oprogramowaniem serwera. To doskonały wybór, gdy potrzebujesz mieć pełną kontrolę nad całą platformą.
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie