Jak ustawić powiadomienie na skrzynce e-mail?

Po zalogowaniu do Panelu klienta home.pl możesz przejść do zmiany ustawień dla utworzonych skrzynek e-mail. Podczas zmiany ustawień możesz włączyć funkcję powiadamiania, dzięki której na wskazany adres e-mail będą wysyłane wiadomości z informacją o nadejściu nowej poczty. Możesz w ten sposób skonfigurować powiadamianie SMS, jeśli Twój operator komórkowy na to pozwala.

Powiadomienie jest krótką wiadomością e-mail, w której zawarty jest adres oraz temat odebranej poczty e-mail. Powiadomienie w takiej postaci wysyłane jest na wskazany adres e-mail. Za pomocą tej wiadomości, systemy operatorów komórkowych mogą wysłać do Ciebie wiadomość SMS z powiadomieniem o nadejściu nowej poczty.
WAŻNE! Pamiętaj, że powiadamianie SMS nie jest usługą home.pl! Z poziomu Panelu klienta home.pl lub Poczta home.pl możesz skorzystać z możliwości skonfigurowania tej funkcji. Powiadamianie SMS jest usługą operatora Twojego telefonu komórkowego.

Jak ustawić powiadomienie na skrzynce e-mail?

 1. Zaloguj się do Panelu klienta home.pl.
 2. Kliknij sekcję menu: Poczta, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
  Panel klienta home.pl - Przejdź do sekcji menu Poczta
 3. Na ekranie zostanie wyświetlona lista skrzynek e-mail, które zostały utworzone na Twoim koncie. Kliknij 1> wybierz Przekierowania.
 4. Na ekranie zostanie wyświetlony formularz, który pozwala włączyć funkcję powiadamiania. W polu: Powiadomienia – adresy e-mail należy wpisać adres lub adresy e-mail (oddziel je przecinkami, bez spacji!), na które mają być wysyłane wiadomości powiadamiające o nadejściu nowej poczty przychodzącej. Możesz w tym samym miejscu skorzystać z opcji Przekierowania
  Panel klienta home.pl - Poczta - Skrzynki e-mail - Przekierowania - Ustawienia przekierowań i powiadomień - W polu Powiadomienia – adresy e-mail wpisz adres e-mail
  Jeśli chcesz włączyć powiadomienia SMS powinieneś wiedzieć, że tego typu funkcjonalność leży w gestii operatora GSM. W ustawieniach kont e-mail wprowadzasz jedynie dedykowany adres e-mail, który umożliwia działanie funkcji powiadomień SMS. Adres taki przekaże Ci operator usługi. Powiadomienia SMS nie są wysyłane dla wiadomości e-mail, które nie zawierają w polach DO lub DW adresu skrzynki e-mail, do której wiadomość e-mail została dostarczona (czyli kiedy nie jest jawnie adresowana na daną skrzynkę e-mail). Warto również pamiętać, że jeśli wiadomość e-mail zawiera jedno z następujących pól: Sender, Errors-To oraz Precedence to powiadomienie SMS również nie jest wysyłane.
 5. Kliknij przycisk: Zapisz w dolnej części ekranu, aby ustawić przekierowanie.
  Panel klienta home.pl - Poczta - Skrzynki e-mail - Przekierowania - Ustawienia przekierowań i powiadomień - Kliknij przycisk Zapisz, aby ustawić przekierowanie

WAŻNE! Usługa Powiadamiania SMS zależna jest od działania bramek Twojego operatora telefonu komórkowego. Firma home.pl nie bierze odpowiedzialności za nieprawidłowe funkcjonowanie usługi informowania SMS, spowodowane awariami czy ograniczeniami bramek poszczególnych operatorów.

Jak włączyć powiadomienia SMS dla skrzynki e-mail z poziomu Poczty home.pl?

Aktywacje powiadomienia SMS możesz wykonać też przez Pocztę home.pl – po zalogowaniu do konta e-mail. Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak włączyć powiadomienia SMS dla skrzynki w Poczcie home.pl.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Bezpieczna Poczta e-mail

2 mln użytkowników nie może się mylić. Wybierz niezawodny i bezpieczny e-mail z kalendarzem, organizacją zadań i bez spamu.