Jak ustawić powiadomienie na skrzynce e-mail?

Poczta wybrana przez tysiące firm

Po zalogowaniu do Panelu klienta home.pl możesz przejść do zmiany ustawień dla utworzonych skrzynek e-mail. Podczas zmiany ustawień możesz włączyć funkcję powiadamiania, dzięki której na wskazany adres e-mail będą wysyłane wiadomości z informacją o nadejściu nowej poczty. Możesz w ten sposób skonfigurować powiadamianie SMS, jeśli Twój operator komórkowy na to pozwala.

Powiadomienie jest krótką wiadomością e-mail, w której zawarty jest adres oraz temat odebranej poczty e-mail. Powiadomienie w takiej postaci wysyłane jest na wskazany adres e-mail. Za pomocą tej wiadomości, systemy operatorów komórkowych mogą wysłać do Ciebie wiadomość SMS z powiadomieniem o nadejściu nowej poczty.
WAŻNE! Pamiętaj, że powiadamianie SMS nie jest usługą home.pl! Z poziomu Panelu klienta home.pl lub Poczta home.pl możesz skorzystać z możliwości skonfigurowania tej funkcji. Powiadamianie SMS jest usługą operatora Twojego telefonu komórkowego.

Jak ustawić powiadomienie na skrzynce e-mail?

 1. Zaloguj się do Panelu klienta home.pl.
 2. Kliknij sekcję menu: Poczta, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
  Panel klienta home.pl - Przejdź do sekcji menu Poczta
 3. Na ekranie zostanie wyświetlona lista skrzynek e-mail, które zostały utworzone na Twoim serwerze. Kliknij nazwę skrzynki e-mail, dla której chcesz zmienić ustawienia powiadamiania.
  Panel klienta home.pl - Poczta - Skrzynki e-mail - Kliknij nazwę skrzynki e-mail, dla której chcesz zmienić ustawienia powiadamiania
 4. Kliknij przycisk: Przekierowania.
  Panel klienta home.pl - Poczta - Skrzynki e-mail - Kliknij przycisk Przekierowania
 5. Na ekranie zostanie wyświetlony formularz, który pozwala włączyć funkcję powiadamiania. W polu: Powiadomienia – adresy e-mail należy wpisać adres lub adresy e-mail (oddziel je przecinkami, bez spacji!), na które mają być wysyłane wiadomości powiadamiające o nadejściu nowej poczty przychodzącej.
  Panel klienta home.pl - Poczta - Skrzynki e-mail - Przekierowania - Ustawienia przekierowań i powiadomień - W polu Powiadomienia – adresy e-mail wpisz adres e-mail
  Należy pamiętać, że:
  – SMSy wysyłane są poprzez skrzynkę/bramkę operatora GSM,
  – ilość wysyłanych SMSów nie jest limitowana,
  – dla uaktywnienia opcji konieczne jest aktywowanie usługi, np. PlusNet (dla sieci Plus) lub Multi Box (dla sieci Orange),
  – powiadomienia SMS nie są wysyłane dla wiadomości e-mail, które nie zawierają w polach “To” lub “CC” adresu skrzynki e-mail, do której wiadomość e-mail została dostarczona (czyli kiedy nie jest jawnie adresowana na daną skrzynkę e-mail). Warto również pamiętać, że jeśli wiadomość e-mail zawiera jedno z następujących pól: “Sender”, “Errors-To” oraz “Precedence” to powiadomienie SMS również nie jest wysyłane.
 6. Kliknij przycisk: Zapisz w dolnej części ekranu, aby ustawić przekierowanie.
  Panel klienta home.pl - Poczta - Skrzynki e-mail - Przekierowania - Ustawienia przekierowań i powiadomień - Kliknij przycisk Zapisz, aby ustawić przekierowanie

WAŻNE! Usługa Powiadamiania SMS zależna jest od działania bramek Twojego operatora telefonu komórkowego. Firma home.pl nie bierze odpowiedzialności za nieprawidłowe funkcjonowanie usługi informowania SMS, spowodowane awariami czy ograniczeniami bramek poszczególnych operatorów.

Jak włączyć powiadomienia SMS dla skrzynki e-mail z poziomu Poczty home.pl?

Aktywacje powiadomienia SMS możesz wykonać też przez Pocztę home.pl – po zalogowaniu do konta e-mail. Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak włączyć powiadomienia SMS dla skrzynki w Poczcie home.pl.

Bezpieczny hosting dla Twojej strony WWW

Przygotowaliśmy miejsce, w którym Twoja strona WWW i poczta e-mail będą się czuły komfortowo.


Poczta e-mail bez limitu załącznika

2 mln użytkowników nie może się mylić. Wybierz niezawodny e-mail z kalendarzem, organizacją zadań i bez spamu.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie