Pierwsze uruchomienie kreatora stron WWW: wybór szablonu strony

Pierwsze uruchomienie kreatora stron WWW umożliwia (opcjonalnie) wybór domeny, pod którą będzie widoczna strona WWW. Domenę możesz zawsze zmienić na nowy adres internetowy lub dodać kolejne adresy obsługujące tę samą stronę WWW.

Poradnik Video: Pierwsze uruchomienie i wybór szablonu strony WWW

Kluczowym elementem pierwszego uruchomienia kreatora stron WWW jest przede wszystkim wybór szablonu graficznego strony. Jednego z 36 predefiniowanych schematów, które ostatecznie możesz edytować na setki sposobów za pomocą prostego i intuicyjnego menadżera stylów.

Kreator WWW jest narzędziem w pełni zautomatyzowanym, a zarazem dającym nieograniczone możliwości twórcze. W praktyce przekłada się to także na budowę gotowych szablonów stron WWW. Każda z usług oferowanych w home.pl na kreator stron WWW, posiada 36 predefiniowanych szablonów graficznych. Każdy z szablonów posiada nawet 32 style, a te kolejne kilkanaście wariantów kolorystycznych, dodatkowych schematów barw i fontów.

Szablony RWD charakteryzuje ustawienie treści (contentu), jej prezentację ponad rozbudowane warianty kolorystyczne i dodatki. Kluczowym elementem jest nie tylko łatwe dopasowanie szablonu do urządzenia, na którym jest witryna wyświetlana, ale także umiejętne prezentowanie treści: w sposób uporządkowany, czytelny.

Do uruchomienia strony WWW i wyboru pierwszego szablonu wystarczy kilka podstawowych informacji. Sprawdź jakie to proste!

 1. Uruchom kreator stron WWW. Zaloguj się do Panelu klienta home.pl 
 2. Przejdź do sekcji Kreator WWW i kliknij Otwórz kreator.
  Kreator WWW - ustawienia kreatora w Panelu
 3. Przejdź 3 kroki wyboru szablonu graficznego:
  • Podaj charakter strony WWW, wpisz słowo kluczowe opisujące tematykę strony, branżę, a następnie wybierz z dostępnych propozycji, np. barber,Pierwsze uruchomienie kreatora stron - wybór szablonu
  • Podaj nazwę strony WWW, nazwę widoczną dla innych użytkowników, np. Andrzej Barber Szczecin,Pierwsze uruchomienie kreatora stron - wybór szablonu
  • Wybierz jeden z proponowanych stylów (można zmienić go podczas edycji strony WWW). Style kolorystyczne odpowiadają za ogólne wrażenie na stronie WWW.Pierwsze uruchomienie kreatora stron - wybór szablonu
 4. W kolejnym kroku konfiguracji Kreator stron WWW zaproponuje Ci kilka wygenerowanych szablonów. Wybierz jeden z nich i rozpocznij korzystanie ze strony WWW.
  Pierwsze uruchomienie kreatora stron - wybór szablonu
WAŻNE! Kluczowym elementem wyboru jednego z 36 predefiniowanych szablonów jest załączenie do niego przykładowej grafiki, która odpowiada charakterowi/branży strony WWW. Układ treści to wybór spomiędzy najpopularniejszych, bazujących na obecnych trendach, układów stosowanych milionach stron WWW na całym świecie. Wariant kolorystyczny to Twój wybór dopasowany do Twoich preferencji. Każdy z wariantów jest zaprojektowany tak, aby strona zawsze pozostawała stonowana i a treść czytelna.

Szablony zmieniają się wraz z charakterem Twojej strony

Wybierz szablon strony WWW Wybierz szablon strony WWW Wybierz szablon strony WWW

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Łatwe tworzenie witryn – skorzystaj z kreatora stron WWW

Stwórz swoją stronę internetową w łatwy sposób dzięki metodzie „przeciągnij i upuść”.