Ziemia 2050 – spójrz w przyszłość bezpieczeństwa z Kaspersky

Kaspersky jest jedną z bardziej znanych firm dbających o bezpieczeństwo komputerów i danych. Ich rozwiązania funkcjonują na rynku już od 22 lat, chroniąc dziś ponad 400 milionów użytkowników na całym świecie. Jednak częścią pracy rosyjskich ekspertów jest przewidywanie nowych zagrożeń, przez co muszą przewidywać przyszłość.

Nowy projekt Kaspersky – Earth 2050 – stara się zrobić właśnie to, spojrzeć w przyszłość. Jest to dostępny z okna przeglądarki portal, mający na celu przedstawić jak za kilka dekad może wyglądać ziemia i technologia oraz jakie zagrożenia mogą czyhać na mieszkańców przyszłości. Łącząc prace futurystów, naukowców i artystów, stworzyli interaktywną platformę przedstawiającą przyszłe, ważne wydarzenia i lokalizacje.

Interaktywny portal zaglądający w przyszłość bezpieczeństwa komputerów

Portal posiada dwie główne części, dzięki którym można eksplorować jego zawartość. Pierwszym z nich (dostępnym tylko na komputerowych przeglądarkach) jest interaktywny globus, na którym zaznaczone są punkty, w których znajduje się zawartość. Żółte punkty zawierają wizualizacje jak szkice konceptowe oraz obrazy 360°, natomiast w białych punktach znajdują się artykuły „przewidujące” przyszłość. Drugim elementem portalu jest tablica, stylizowana na współczesny magazyn informacyjny, w której wyświetlane są wcześniej wspomniane artykuły. Ciekawostką jest, że jeden z autorów tekstów przewidział ucieczki polskich uczniów z wirtualnych szkół w 2040 roku.

Specjalistom z firmy Kaspersky zależy na przewidywaniu przyszłych zagrożeń i dzieleniem się tymi informacjami ze światem, by zadbać o bezpieczeństwo komputerów i ich użytkowników. W sekcji „About” portalu można przeczytać: „Po pierwsze, sądzimy, że spoglądanie w przyszłość jest nieskończenie interesujące. Każdy może pomyśleć co będzie się działo za rok czy dwa. Jednak skoczyć w przód o dekadę – to już inna historia. […] Po drugie, spoglądanie w przyszłość jest bardzo pożyteczne. Daje nam to powód do zastanowienia się nad tym, co robimy teraz – czy wszystko co robimy jest dobre, czy po czasie będziemy żałować swoich decyzji?”.

Portal dostępny jest dla wszystkich użytkowników, nie wymaga rejestracji ani logowania, lecz jest powód, aby założyć konto. Użytkownicy, którzy zarejestrują się na portalu Kaspersky mogą uczestniczyć w rozwoju portalu i tworzyć zawartość, która potencjalnie zostanie umieszczona na wirtualnym globusie.

Bądź bezpieczny w sieci

Zyskaj pełną ochronę przed wirusami, robakami, atakami hakerów, spamem, aplikacjami spyware i innym szkodliwym oprogramowaniem.

Polecane antywirusy Sprawdź