Użytkownicy G Suite będą mogli skorzystać z opcji edycji PDF w przeglądarce

Wyobraź sobie sytuację, gdy będąc poza domem czekasz na ważny dokument, który musisz wypełnić i odesłać. Do tej pory edycja dokumentów PDF za pośrednictwem komórki wymagała dużo cierpliwości i użycia nawet kilku dedykowanych programów. Google badając potrzeby użytkowników, poinformowało o planach wdrożenia dla użytkowników pakietu G Suite możliwości wypełnienia formularzy PDF. System operacyjny telefonu użytkownika nie będzie miał znaczenia, nowa funkcjonalność będzie działać doskonale zarówno w systemie Android jak i iOS.

Już niedługo użytkownicy G Suite będą mogli skorzystać z opcji edycji PDF w przeglądarce

Nowa funkcjonalność pozwoli użytkownikom na wpisywanie tekstu w pola lub wybierania opcji dostępnych w menu rozwijanym. Edytowany plik można nadpisać lub utworzyć osobna kopię w przestrzeni dysku Google. To czego brakuje nowemu rozwiązaniu to brak możliwość edytowania pliku w formacie XFA. Google nie udostępnił również możliwości złożenia podpisu elektronicznego bezpośrednio w aplikacji, co może okazać się dużym ograniczeniem biorąc pod uwagę fakt, że większość dokumentów wymaga podpisu.

Wdrażanie rozwiązania rozpoczęło się w bieżącym tygodniu, a jego propagacja wśród kont użytkowników potrwa do dwóch tygodni. Jak dowiesz się, że na swoim koncie G Suite możesz wypełniać pliki PDF? Gdy otwierając Dysk Google zobaczysz ikony ołówka obok plików PDF, będzie oznaczać to, że możesz je otworzyć i rozpocząć edycję.

Jesteś zainteresowany wdrożeniem pakietu G Suite w swojej firmie? Skorzystaj z oferty home.pl. Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami pod dedykowanym numerem infolinii.

  • +48 91 432 55 72  (od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00 – 20:00).

Gmail z domeną Twojej firmy? To możliwe!

G Suite to m.in. poczta Gmail, której możesz używać z domeną swojej firmy. Zyskasz także pakiet praktycznych aplikacji Google. Pracuj zdalnie z każdego miejsca.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie