Autowypłaty środków z konta PayU – działanie i konfiguracja

W ramach panelu PayU masz możliwość konfiguracji dwóch automatycznych mechanizmów, które w zależności od zastosowania, pomogą Ci usprawnić proces realizacji zamówień i przepływu środków pieniężnych.

 • Autoodbiór to opcja która umożliwia automatyczne zaakceptowanie płatności (przyjęcie) w systemie PayU.
 • Autowypłata to opcja, która umożliwia automatyczne przekazanie zgromadzonych środków do przelewu z systemu PayU na Twoje konto bankowe.

Autowypłata środków z konta PayU

Mechanizm autowypłat toautomatyczne zlecenie wypłat środków z konta PayU na Twój rachunek bankowy.

Decydując się na działanie autowypłat, masz możliwość wyboru z jaką częstotliwością mają one być realizowane oraz przy jakiej minimalnej kwocie.
Jeśli nie zdecydujesz się na autowypłaty, za każdym razem logując się do panelu administracyjnego PayU możesz ręcznie wymusić wypłatę zgromadzonych środków zlecając przelew.

Automatyczne wypłaty zlecane są przez system do realizacji w godzinach nocnych (około godziny 04:00) w dni robocze. Do takich wypłat zliczane są wszystkie środki z transakcji zakończonych (które otrzymają status zakończona) do godziny 23:59 dnia poprzedniego. Transakcje zamknięte przed dniem wolnym od pracy, zostaną zlecone w najbliższy dzień roboczy.

Konfiguracja autowypłat w panelu PayU

 1. Zaloguj się do panelu administracyjnego PayU.
 2. Przejdź do zakładki Płatności elektroniczne, a następnie Moje sklepy.
  Panel PayU - Płatności elektroniczne - Wybierz opcję Moje sklepy
 3. Kliknij w przycisk Autowypłaty znajdujący się obok nazwy Twojego sklepu (dla każdego sklepu możesz zdefiniować osobny mechanizm autowypłat).
  Panel PayU - Płatności elektroniczne - Moje sklepy - Kliknij w przycisk Autowypłaty
 4. Kliknij Edytuj autowypłaty.Panel PayU - Płatności elektroniczne - Moje sklepy - Autowypłaty - Kliknij Edytuj autowypłaty
 5. W polu Autowypłaty są aktywne wybierz Tak. Zdefiniuj minimalną kwotę wypłaty oraz częstotliwość jej realizacji. Panel PayU - Płatności elektroniczne - Moje sklepy - Autowypłaty - Edytuj autowypłaty - W polu Autowypłaty są aktywne wybierz Tak. Zdefiniuj minimalną kwotę wypłaty oraz częstotliwość jej realizacji
 6. Zapisz zmiany.

Więcej rozwiązań

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Załóż własny sklep internetowy

Nieważne co i jak chcesz sprzedawać. eSklep od home.pl to idealne narzędzie do prowadzenia sprzedaży w Internecie.


Płatności elektroniczne PayU

Szybkie i bezpieczne płatności online. Dla Klientów home.pl prowizja tylko 1,29% i pierwszy miesiąc bez prowizji.