CCleaner Free vs Business – zobacz różnice w wersjach programu

CCleaner utwierdził się na rynku jako najczęściej używane narzędzie do konserwacji i sprzątania systemowych śmieci odkładających się podczas używania komputera. Przez 15 lat pracy nad aplikacją, twórcy stworzyli kilka wersji oprogramowania przeznaczonych dla różnych typów użytkowników. W niniejszym artykule porównane zostaną wersje CCleaner Free vs Business.

Podstawowe funkcje: CCleaner Free vs Business

Łatwe oczyszczanie szybko analizuje komputer i pozbywa się plików niepotrzebnych i śledzących.

Podstawowe funkcje w obu wersjach działają tak samo – „Łatwe oczyszczanie” szybko analizuje komputer i pozbywa się plików niepotrzebnych i śledzących. „Czyszczenie niestandardowe” pozwala użytkownikowi na dostosowanie parametrów analizy i manualne decydowanie jakie akcje podjąć w ramach wykrytych problemów.

Okna „Rejestr” i „Narzędzia” także funkcjonują identycznie w wersji darmowej i płatnej. Pierwsze z nich służy do skanowania i zarządzania błędami w rejestrze, drugie zaś zawiera zbiór narzędzi pomagających monitorować i zarządzać aplikacjami i danymi na komputerze.

Różnice wersji: CCleaner Free vs Business

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że obie wersje są prawie identyczne, lecz rzeczywiście istnieją znaczące różnice. Najważniejszą różnicą między wersją darmową a CCleaner Business jest fakt, że wersja Free przeznaczona jest do użytku domowego. Jeśli użytkownik chce zainstalować i używać CCleanera w celach komercyjnych (żeby wyczyścić komputer służbowy lub świadczyć usługi konserwacji komputerów), wymagana jest do tego licencja CCleaner Business.

CCleaner zawsze jest aktualny

Pierwszą różnicą w funkcjonalności obu wersji jest automatyczne aktualizowanie aplikacji CCleaner Business.

Pierwszą różnicą w funkcjonalności obu wersji jest automatyczne aktualizowanie aplikacji CCleaner Business. CCleaner polega na możliwości analizowania i wykrywania nieprawidłowości w aplikacjach i systemie plików, więc działa najsprawniej kiedy wszystkie definicje i zasady wykrywania błędów są aktualne. Wersja darmowa musi być aktualizowana manualnie przez użytkownika, co nie zapewnia najlepszej ochrony i sprawności działania aplikacji. Program w wersji Business przeprowadza aktualizacje automatycznie, oszczędzając użytkownikowi czasu na sprawdzenie i aplikowanie zmian.

Inteligentne czyszczenie

W oknie Inteligentne czyszczenie znajdują się dwie bardzo przydatne opcje, które pozwalają zautomatyzować działanie programu.

W oknie „Inteligentne czyszczenie” znajdują się dwie bardzo przydatne opcje, które zwiększają poziom automatyczności działania programu. Pierwszą z nich, jest informowanie o niepotrzebnych plikach. Program co jakiś czas przeprowadza analizę plików komputera i postępuje zgodnie z wyznaczonymi przez użytkownika parametrami. Zadając łączny rozmiar plików do wyczyszczenia można nakazać programowi by informował o potrzebie ich usunięcia lub pozwolić mu na automatyczne usunięcie plików.

Drugą opcją w tej zakładce jest automatyzacja czyszczenia danych przeglądarki. W tej części użytkownik może wyznaczyć akcję podejmowaną po zamknięciu okna każdej z przeglądarek zainstalowanych na komputerze. Możliwe do podjęcia czynności to między innymi zapytanie o otworzenie programu CCleaner lub automatyczne czyszczenie danych bez powiadomienia. Jest to bardzo przydatne narzędzie dla ludzi pracujących z wrażliwymi danymi, ponieważ po zamknięciu przeglądarki zostają usunięte wszystkie dane jak ciasteczka, loginy i hasła, czy historia przeglądania.

Planowanie czyszczenia

W tym oknie użytkownik może zaplanować dokładnie kiedy CCleaner wyczyści dane z komputera.

Jedną z funkcji znacznie poprawiającą wygodę użytkowania i bezpieczeństwo komputera jest planowanie automatycznego czyszczenia danych. W tym oknie użytkownik może zaplanować dokładnie kiedy CCleaner wyczyści dane z komputera. Opcje znajdujące się na tej stronie pozwalają na bardzo dokładne wyznaczenie czasu i warunków automatycznego czyszczenia. Pomaga to zachować bezpieczeństwo i dobrą kondycje komputera, ponieważ pliki są usuwane cyklicznie. Oznacza to, że stare dane nie zalegają na dysku oraz potencjalnie szkodliwe pliki śledzące są usuwane z komputera.

Zarządzanie użytkownikami

Funkcja zarządzania użytkownikami w CCleaner Business jest przydatna dla administratorów komputerów.

Ta funkcja CCleaner Business jest niezwykle przydatna dla administratorów komputerów. W środowisku firmowym często zdarza się, że z jednego urządzenia korzysta wielu użytkowników, którzy wprowadzają zmiany i generują pliki. Okno „Użytkownicy” pozwala administratorowi urządzenia na czyszczenie śmieci z każdego konta na danym komputerze.

Komendy wiersza poleceń CCleaner

Ostatnią funkcją CCleaner Business jest wykorzystywanie komend wiersza poleceń. Jest to opcja dla zaawansowanych użytkowników, którzy potrzebują wprowadzić dokładne zmiany w zachowaniu CCleanera w systemie operacyjnym lub zmodyfikować sposób instalowania programu. Listę komend działających z programem można znaleźć w dokumentach na oficjalnej stronie CCleaner.

Podsumowanie CCleaner Free vs Business

Jak widać, wersja CCleaner Business zapewnia wiele funkcji i opcji rozbudowujących działanie darmowej wersji oprogramowania. Nie są to tylko narzędzia dla doświadczonych użytkowników i administratorów systemów, ale także dla normalnych użytkowników, którzy cenią niezawodność i automatyzację działania aplikacji.

Domeny internetowe już za 1 zł miesięcznie!

Zarejestruj własny adres w Internecie już dziś. Nawet jeśli Twoja wymarzona domena jest zajęta, nasza inteligentna wyszukiwarka podsunie Ci dodatkowe możliwości.

Sprawdź, czy domena jest wolna Wyszukaj domenę

Bezpieczny hosting dla Twojej strony WWW

Przygotowaliśmy miejsce, w którym Twoja strona WWW i poczta e-mail będą się czuły komfortowo.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie