Elementy Kreatora stron WWW wpływające na pozycjonowanie strony

Pozycjonowanie swojej strony warto realizować poprzez dodawanie m.in. odpowiednich treści. Ważne jest, aby zacząć pozycjonowanie strony od doboru odpowiednich fraz kluczowych powiązanych z Twoim biznesem. Frazy te następnie dobrze jest ułożyć w kolejności od najważniejszych do mniej ważnych. W tym wpisie poznasz miejsca w kreatorze stron WWW, które można wykorzystać do pozycjonowania swojej strony. Przedstawione tu elementy znajdują się w każdym z trzech pakietów kreatora stron WWW.

 1. Pierwsze miejscem, które warto uzupełnić, znajduje się w opcji Ustawienia witrynyProfil.
  Ustawienia witryny w kreatorze stron
  Profil w ustawieniach witryny w kreatorze stron
 2. Uzupełnij pola Nazwa firmy oraz Opis firmy.
  W kreatorze Biznes i kreatorze Profesjonalnym znajdziesz tu jeszcze dodatkowe opcje.

 3. W kolejnym etapie warto przejść do ustawień zakładek. Dla każdej z nich możesz ustalić indywidualne słowa kluczowe oraz krótki opis, który będzie wyświetlał się w wynikach wyszukiwania Google.
  Ustawienia zakładek w kreatorze stron
  Słowa kluczowe
 4. Kolejnym istotnym elementem pod względem pozycjonowania jest atrybut alt. To opcja dostępna pod każdym dodanym do kreatora zdjęciem w formie widgetu. Jest to krótki, alternatywny opis zdjęcia, bardzo ważny w kwestii pozycjonowania strony również w wynikach wyszukiwania po grafice.
  Atrybut alt w kreatorze stron
  Warto również uzupełnić elementy pod Atrybutem alt. Będą one jednak już widoczne na stronie internetowej.
 5. W kwestii pozycjonowania strony, nie można pominąć nagłówków. Na stronie koniecznie wykorzystaj teksty oznaczone jako nagłówki (od H1 do H6).
  Nagłówek H1 to najważniejsza fraza na danej stronie. Pozostałe nagłówki stopniowo mają niższą wartość pozycjonującą. W nagłówkach staraj się umieścić frazy kluczowe – od najważniejszej (H1) do mniej istotnych (H2-H6).
  UWAGA!
  Nie nadużywaj nagłówków. Przykładowo, nagłówek H1 powinien być wykorzystany tylko raz na stronie. Przeoptymalizowanie strony, czyli nadmierne używanie słów kluczowych bez zachowania sensu zdań i wartościowych informacji dla odbiorcy może negatywnie wpłynąć na pozycje strony.

Jeśli zależy Ci na pozycjonowaniu strony, zachęcamy również do aktywnego prowadzenia bloga biznesowego. Moduł bloga to miejsce na artykuły z Twojej branży, aktualności z firmy, czy instruktaże i porady dla Twoich klientów. To także dodatkowe miejsce na frazy kluczowe.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pozycjonowania strony za pomocą bloga, zapraszamy do naszego artykułu:
Prowadzenie bloga w kreatorze stron WWW, lub do obejrzenia webinaru: Jak dotrzeć do nowych odbiorców w Google poprzez firmowego bloga?
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Łatwe tworzenie witryn – skorzystaj z kreatora stron WWW

Stwórz swoją stronę internetową w łatwy sposób dzięki metodzie „przeciągnij i upuść”.