Jak potwierdzić zamówienie certyfikatu SSL w home.pl?

Black week

W artykule znajdziesz instrukcję, jak potwierdzić zamówienie certyfikatu SSL na nowej platformie home.pl.

Rejestracja, zamówienie, potwierdzanie zamówienia i instalacja certyfikatów SSL opisane są w naszej bazie wiedzy:

SSL jest protokołem sieciowym używanym do bezpiecznych połączeń internetowych, przyjęto go jako standard szyfrowania na stronach WWW. Certyfikat SSL zapewnia poufność transmisji danych przesyłanych przez Internet. Intencją twórców SSL było zaprojektowanie protokołu uniwersalnego, tak aby mogły z niego korzystać protokoły aplikacyjne (HTTP, FTP, telnet itp.).

Oznacza to, że za pomocą SSL mogą być szyfrowane połączenia do poczty, serwera FTP, strony WWW itp. Dzięki swojej skuteczności oraz prostej obsłudze certyfikat SSL bardzo szybko znalazł zastosowanie zwłaszcza przy zabezpieczaniu transakcji realizowanych w bankowości elektronicznej, podczas aukcji internetowych oraz w systemach płatności online.

Jak działa certyfikat SSL?

W przypadku stron WWW, które nie korzystają z certyfikatu SSL, formularze oraz inne informacje przesyłane są do serwera przez sieć Internet otwartym tekstem, który stosunkowo łatwo przechwycić (szczególnie w sieci lokalnej). Jeśli serwer WWW ma zainstalowany certyfikat SSL do komunikacji z przeglądarką, wówczas informacja w obie strony (między serwerem WWW a przeglądarką internetową) przesyłana jest przez sieć w sposób zaszyfrowany. Należy pamiętać, że szyfrowana jest transmisja danych tylko dla domeny, dla której certyfikat SSL został wystawiony (np. „https://www.twojadomena.pl”). Dla każdej Twojej domeny potrzebujesz osobnego certyfikatu. Dla subdomen potrzebujesz certyfikatu typu Wildcard.
W momencie nawiązania połączenia przez przeglądarkę internetową ze stroną WWW (np. pod adresem, „https://www.twojadomena.pl”) zabezpieczoną protokołem SSL, następuje ustalenie algorytmów oraz kluczy szyfrujących, które następnie są stosowane przy przekazywaniu danych między przeglądarką a serwerem WWW. Protokół SSL wykorzystuje do wstępnej fazy połączenia kryptografię asymetryczną (z kluczem publicznym), przy pomocy której uzgadniane są klucze symetryczne, stosowane później do szyfrowania danych.

Po zamówieniu i opłaceniu zamówienia na certyfikat SSL należy aktywować certyfikat SSL w Panelu klienta home.pl (podczas tego procesu wybierzesz domenę, która zostanie zabezpieczona za pomocą zakupionego certyfikatu SSL). Dopiero po potwierdzeniu zamówienia na certyfikat SSL, właściwy certyfikat SSL zostanie wydany i będziesz mógł go zainstalować / uruchomić na serwerze (hostingu) w home.pl.

Poradnik wideo:

Jak potwierdzić zamówienie certyfikatu SSL w home.pl?

 1. Po aktywacji certyfikatu SSL zostanie wysłana wiadomość e-mail z linkiem potwierdzającym zamówienie certyfikatu SSL. Wiadomość e-mail przesłana zostanie na adres e-mail wskazany podczas zamówienia certyfikatu (adres e-mail w domenie, dla której certyfikat SSL jest wydawany).
  W Panelu klienta home.pl w sekcji menu: Certyfikaty SSL możesz sprawdzić adres e-mail wskazany do potwierdzenia zamówienia. Jeśli wskazaną skrzynkę e-mail założyłeś po zamówieniu certyfikatu SSL, także w tym miejscu możesz ponowić wysłanie wiadomości weryfikacyjnej.
  Na jaki adres wysłano wiadomość weryfikacji zamówienia SSL

  WAŻNE! Informacja o adresie e-mail do weryfikacji zamówienia jest widoczna w Panelu klienta home.pl tylko dla certyfikatów homeSSL (w tym dla certyfikatów DV, OV, EV oraz Wildcard). W przypadku certyfikatów typu RapidSSL informacje o wybranym adresie e-mail do weryfikacji zamówienia widoczna jest wyłącznie na etapie składania zamówienia.

 2. Odbierz tę wiadomość e-mail i kliknij zawarty w tej wiadomości link.
  Przykładowa wiadomość e-mail - Link potwierdzający zamówienie certyfikatu SSL - Kliknij zawarty w tej wiadomości link
 3. Po kliknięciu linka potwierdzającego zamówienie certyfikatu SSL zostaniesz przekierowany na stronę WWW, na której będziesz mógł potwierdzić Twój adres e-mail. W tym celu kliknij przycisk: Weryfikuj.
  Centrum by asseco - Kliknij przycisk Weryfikuj, aby potwierdzić adres e-mail
 4. Po kliknięciu przycisku: Weryfikuj, na ekranie zostanie wyświetlony status weryfikacji.
  Centrum by asseco - Weryfikuj - Przykładowy widok potwierdzenia operacji
 5. Poczekaj na wydanie certyfikatu SSL dla Twojej domeny. Za pomocą Panelu klienta home.pl będziesz mógł pobrać i / lub zainstalować certyfikat SSL na hostingu (serwerze).
Czytaj więcej
Korzystasz z poprzedniego Panelu klienta home.pl? Sprawdź:

Zabezpiecz stronę WWW certyfikatem SSL

Chroń dane formularzy i transakcji z zieloną kłódką przy adresie.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie