Jak przywrócić utracone pliki (kopia zapasowa w home.pl)?

Podwójna kopia bezpieczeństwa

Firma home.pl oferuje unikalną usługę na rynku. Jest to kopia zapasowa Twoich danych, która tworzona jest w czasie rzeczywistym. Co to oznacza?

Wszystkie Twoje dane zapisywane są równocześnie w czasie rzeczywistym na dwóch osobnych serwerach umiejscowionych w dwóch różnych i niezależnych centrach danych w Polsce! Dane na serwerze zapasowym są obrazem danych, które znajdują się na serwerze podstawowym.

W przypadku awarii serwera podstawowego, możemy w ciągu chwili przełączyć cały ruch na serwer zapasowy, zapewniając ciągłość pracy. Co najważniejsze, Klient pracuje na danych zapisanych w chwili awarii serwerów, a nie na danych zapisanych np. 8h wcześniej. Funkcja przełączenia ruchu nie jest dostępna dla klientów, stosowana jest w przypadku niedogodności występujących w jednej lokalizacji.

W chwili obecnej tylko home.pl proponuje tak zaawansowaną technologicznie usługę kopii zapasowej.

Kopia zapasowa danych dostępna do przywrócenia dla klientów, wykonywana jest codziennie w godzinach nocnych (od 24:00 do 06:00).

Regularna kopia bezpieczeństwa

Poniżej znajdziesz informacje o dostępnej możliwości przywrócenia kopii zapasowej na serwerze w home.pl.

Dane na wszystkich serwerach home.pl podlegają cyklicznej archiwizacji (codziennie w godzinach nocnych). Kopie zapasowe dostępne są: z ostatnich 3 dni w przypadku tradycyjnych usług Hostingowych lub nawet 7 dni w przypadku usług Hosting WordPress SSD.

Dostępne są kopie bezpieczeństwa następujących danych:

 • wszystkich plików znajdujących się na serwerze w home.pl,
 • poczta e-mail (dla wszystkich skrzynek e-mail utworzonych na serwerze w home.pl),
 • wszystkich baz danych utworzonych na serwerze w home.pl.

Pamiętaj, że archiwizacja prowadzona jest w sposób punktowy – o określonych porach w nocy.

Przykład: Wiadomość e-mail pojawiła się na serwerze pomiędzy dwoma sesjami tworzenia kopii bezpieczeństwa, np. o godzinie 12:34. Następnie wiadomość e-mail została usunięta z serwera o godzinie 13:00 (np. przez pobierający program do obsługi poczty).

 

Najbliższa kopia bezpieczeństwa dla serwera zostanie wykonana najbliższej nocy. Z tego powodu odzyskanie takiej wiadomości e-mail nie będzie możliwe – kopia bezpieczeństwa nie została jeszcze wykonana, a wiadomość została już usunięta z serwera.

Jak przywrócić kopię bezpieczeństwa (backup) mojego serwera?

Kopię bezpieczeństwa możesz przywrócić samodzielnie lub przekazując dodatkowo płatne zlecenie do Biura Obsługi Klienta. W tym celu skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta, np. za pośrednictwem:

WAŻNE! Kopia bezpieczeństwa przywracana jest przez administratorów home.pl w ramach oferty Profesjonalne Usługi IT. Oznacza to, że przywrócenie kopii zapasowej przez naszych administratorów nie jest bezpłatne i realizowane jest po zamówieniu i opłaceniu usługi przywrócenia kopii zapasowej.
Jeśli jesteś klientem Premium, to wszystkie Profesjonalne Usługi IT zamówisz 50% taniej (np. przywracanie kopii zapasowych)! Rabat nie dotyczy usług: Przeniesienie danych pomiędzy serwerami oraz Zmiana adresu IP serwera, dla których obowiązuje cena standardowa.

Przy usługach hostingowych, np. Hosting Biznes, Hosting Profesjonalny Hosting Premium, Hosting WordPress SSD Start, Hosting WordPress SSD Profesjonalny oraz Hosting WordPress SSD Premium możliwe jest samodzielne przywrócenie kopii bezpieczeństwa plików, oraz baz danych za pośrednictwem protokołu FTP lub SSH. Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak samodzielnie przywrócić backup przy wymienionych usługach.

Co zawrzeć w zgłoszeniu o przywrócenie kopii bezpieczeństwa?

Po zamówieniu i opłaceniu zamówienia na przywrócenie kopii zapasowej skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta i określ dokładnie zakres wykonania usługi. W zgłoszeniu o przywrócenie kopii należy określić:

 • Zakres, czyli jakie dane mają zostać przywrócone z kopii bezpieczeństwa:

  • Pliki na serwerze (wskaż czy mają zostać przywrócone wszystkie, czy tylko wybrane katalogi),
  • Poczta e-mail (dla których skrzynek [adresy e-mail] kopia bezpieczeństwa ma zostać przywrócona),
  • Bazy danych (dla których baz danych [nazwy baz] kopia bezpieczeństwa ma zostać przywrócona).
 • Datę, z której kopia bezpieczeństwa ma zostać przywrócona
  Przykład: 12/13 sierpnia lub 11/12 sierpnia lub 10/11 sierpnia. Kopia bezpieczeństwa dla serwera wykonywana jest w godzinach nocnych – z tego powodu należy określić, z której nocy ma zostać przywrócona kopia.

  WAŻNE! Możliwe jest przywrócenie kopii bezpieczeństwa maksymalnie do trzech dni wstecz (w przypadku tradycyjnych usług Hostingowych) lub nawet do siedmiu dni wstecz w przypadku usług Hosting WordPress SSD!
 • Określ z jakiego ogólnego powodu ma zostać przywrócona kopia bezpieczeństwa
  Przykład: czy pliki zostały skasowane, zmienione, zarażone wirusem.
 • Czy pliki przywracanej kopii zapasowej mają nadpisać obecną strukturę plików i katalogów?
  Przykład: przywracane pliki z kopii bezpieczeństwa mogą nadpisać obecną strukturę plików lub zostać przywrócone do wybranego katalogu na serwerze (np. katalog „/hidden”, do którego dostęp jest możliwy tylko przez protokół FTP).
 • Na jaki adres e-mail chcesz otrzymać powiadomienie o przywróceniu kopii bezpieczeństwa.
  Wskaż na jaki adres e-mail (np. kowalski@twojadomena.pl) chcesz otrzymać powiadomienie e-mail o zakończeniu procesu przywracania kopii zapasowej na Twoim serwerze w home.pl.

Kiedy kopia bezpieczeństwa zostanie przywrócona?

Czas realizacji jest orientacyjny, uzależniony od bieżącej liczby napływających zgłoszeń, poziomu skomplikowania zlecenia oraz ilości danych, na których realizowane będą operacje. Przeciętne zlecenie z tego zakresu usług realizowane jest do 4h od otrzymania zlecenia z Biura Obsługi Klienta, w godzinach 8:00-00:00 w dni powszednie oraz 10:00-18:00 w weekendy.

Podsumowując, kopia bezpieczeństwa zostanie przywrócona zgodnie z kolejnością zgłoszeń – jak najszybciej będzie to możliwe.

Co zawrzeć w zgłoszeniu o przywrócenie kopii bezpieczeństwa?

WAŻNE! W ramach oferty home.pl możesz skorzystać z usługi SiteLock, czyli rozwiązania dla klientów, którzy chcą zabezpieczyć swoją stronę WWW przed atakami hakerów, jak i również „wyleczyć ją”, kiedy ta zostanie już zainfekowana złośliwym oprogramowaniem. Usługa SiteLock działa bezpośrednio na serwerze, na którym znajduje się strona WWW.

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie