Jak włączyć DNSSEC w Panelu klienta home.pl?

DNSSEC (Domain Name System Security Extensions) to rozszerzenie protokołu DNS wzmacniające jego bezpieczeństwo. DNSSEC tworzy bezpieczny system nazw domen i chroni użytkowników stron internetowych przed wyłudzeniem danych oraz próbą podszycia się. Jeśli jesteś administratorem lub właścicielem strony internetowej, na której Twoi użytkownicy m.in. przekazują newralgiczne dane, powineneś niezwłocznie włączyć DNSSEC w ustawieniach domeny.

Funkcja domeny DNSSEC jest dostępna  dla wybranych domen i możliwa do włączenia oraz wyłączenia w widoku panelu ustawień określonej domeny. Postępuj zgodnie z instrukcją poniżej aby włączyć lub wyłączyć DNSSEC w Panelu klienta

Jak włączyć DNSSEC w Panelu klienta home.pl?

 1. Zaloguj się w Panelu klienta home.pl
 2. Przejdź do sekcji Domeny i kliknij w nazwę domeny dla której chcesz włączyć lub wyłączyć DNSSEC.
 3. Jeśli dla Twojej domeny możliwe jest włączenie DNSSEC, w sekcji Usługi dla domeny pojawi się box informujący o takiej możliwości. Jeśli moduł DNSSec nie jest widoczny, oznacza to że Twoja domena nie spełnia warunków do włączenia funkcji. DNSSec jest możliwy do włączenia dla większości domen .pl, domen .eu oraz domen globalnych, np. com.
  DNS SEC w Panelu klienta home.pl
 4. Jeśli dnsSec jest wyłączony, wyświetlamy odpowiedni status i przycisk Włącz
 5. Jeśli dnsSec jest włączony, wyświetlamy odpowiedni status i przycisk Wyłącz
  Widok w Panelu Klienta przy włączonym DNSSec
 6. Jeśli włączanie/wyłączanie zakończyło się błędem, pojawi się status i przycisk Ponów
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie