Konfiguracja połączenia FTP w programie FlashFXP

W ramach usługi hostingu w home.pl, możesz skorzystać z klienta FTP dostępnego w panelu administracyjnym. Takie rozwiązanie nie wymaga konfiguracji dodatkowego oprogramowania. Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak uruchomić WebFTP i zarządzać zawartością serwera FTP.

Poniżej znajdziesz instrukcje konfiguracji nowego połączenia FTP z serwerem home.pl w popularnym programie FlashFXP. Pamiętaj, że konfiguracja we wszystkich klientach FTP jest dosłownie analogiczna (podczas konfiguracji wpisujesz te same dane). Jedyna różnica między klientami FTP to interfejs wybranej aplikacji, który określa miejsce zdefiniowania nowego połączenia.

Jeśli posiadasz serwer w home.pl i chcesz umieścić na nim pliki, to w tym celu użyj tzw. klienta FTP. Klient FTP jest to program umożliwiający połączenie się z serwerem w home.pl i przesłanie plików z dysku Twojego komputera na serwer home.pl. Na serwerze home.pl możesz umieścić stronę WWW lub przechowywać pliki celem ich udostępniania poprzez Internet.

WAŻNE! Instrukcje konfiguracji dla innych popularnych programów FTP znajdziesz klikając tutaj.

Konfiguracja klienta FTP na przykładzie programu FlashFXP

Aby połączyć się z serwerem home.pl za pomocą klienta FTP FlashFXP (program możesz pobrać tutaj) postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

 1. Uruchom program FlashFXP,
 2. Kliknij w ikonę symbolizującą rozpoczęcie połączenia:
  FlashFXP - Kliknij w ikonę symbolizującą rozpoczęcie połączenia
 3. Wybierz opcję „Szybkie połączenie”, aby skonfigurować nowe połączenie lub skorzystaj z opcji „Historia”, jeśli chcesz połączyć się za pomocą zapamiętanych wcześniej danych:
  FlashFXP - Rozpocznij połączenie - Wybierz opcję Szybkie połączenie
 4. Wpisz następujące dane podczas konfiguracji połączenia lub skorzystaj z opcji „Historia”, jeśli chcesz połączyć się za pomocą zapamiętanych wcześniej danych:
  • Sesja: dowolna nazwa (np. połączenie z home.pl),
  • Nazwa hosta: nazwa_uslugi.home.pl (np. serwer123456.home.pl),
  • Użytkownik: nazwa_uslugi (np. serwer123456) lub nazwa użytkownika dla konta FTP (np. kowalski@twojadomena.pl),
  • Hasło: w tym polu należy wpisać hasło do serwera „serwer123456”.
   WAŻNE! Zapamiętanie hasła przez program jest najczęstszą przyczyną nieautoryzowanego dostępu do Twojego serwera w home.pl! Zdecydowanie odradzamy zapamiętanie hasła w programie, ponieważ może przyczynić się to do zainfekowania Twoich plików na sewerze w home.pl – więcej na ten temat przeczytasz w artykule: Dlaczego moja strona WWW jest zainfekowana wirusem.
   FlashFXP - Rozpocznij połączenie - Szybkie połączenie - Wpisz dane i kliknij przycisk Połącz
 5. Konfigurację programu zakończ klikając na przycisk „Połącz”. Spowoduje to rozpoczęcie połączenia i zapisanie go w historii połączeń.
  WAŻNE! Po ponownym uruchomieniu programu nie będziesz musiał ponownie konfigurować aplikacji. Twoje poprzednie połączenia będą zapisane w historii – w każdej chwili będziesz mógł skorzystać z zapisanych konfiguracji.

  WAŻNE! Pamiętaj, że połączenie z FTP możliwe jest tylko wtedy gdy posiadasz usługę hostingową:

  Jeśli posiadasz tylko domenę (np. „twojadomena.pl”) wtedy niezbędne jest zakupienie jednej z powyżej wymienionych usług hostingowych, abyś mógł się połączyć z Twoim serwerem w home.pl.

Kliknij tutaj, aby przeczytać nasze porady dotyczące bezpieczeństwa na serwerze FTP.

Połączenie FTPS oraz SFTP z serwerem w home.pl

Następne artykuły:

Bezpieczne połączenie SFTP z serwerem w home.pl
Poprzedni
Konfiguracja innych programów FTP
Następny
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie