Moduł opisu, czyli jak uzupełnić nagłówek i stopkę w Click Web

Przed rozpoczęciem wprowadzania zmian w stronie WWW, upewnij się, czy korzystasz z najnowszej wersji kreatora Click Web. Poniższy artykuł wyjaśnia konfigurację kreatora WWW w wersji sprzed aktualizacji.

 • Kliknij tutaj, aby zobaczyć jak wykonać aktualizację kreatora WWW do najnowszej wersji.
 • Kliknij tutaj, aby przejść do artykułów w bazie wiedzy, dot. najnowszej wersji kreatora Click Web.

Podczas konfiguracji Profilu strony WWW w Click Web, użytkownik ma możliwość wprowadzenia informacji o sobie lub swojej działalności, np. nazwa firmy/strony, informacje o autorze, opis firmy, logo.

Uzupełnienie tych informacji, ma jeden główny cel – maksymalne uproszczenie tworzenia strony WWW, a co za tym idzie skrócenie czasu, który będziesz musiał poświęcić na przygotowanie odpowiednich informacji, a także wyeliminowanie zbędnej konfiguracji, która może wymagać wielu niepotrzebnych działań.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o sekcji Profil w zarządzaniu strony WWW.

Video poradnik: Edycja treści na stronie WWW

W poniższym filmie, zaprezentowaliśmy proces konfiguracji ustawień strony WWW

Jak działa sekcja Profil i jaki ma związek z nagłówkiem i stopką?

Nagłówek i stopka to niezbędne elementy nowoczesnej strony WWW, ale także obszar, gdzie powinny znaleźć się podstawowe informacje i linki do treści:

 • W nagłówku znajdziemy najczęściej banery reklamowe, moduły nawigacji, logo firmy oraz odnośniki do najważniejszych funkcji strony, np. koszyk, jeśli znajdujemy się w sklepie internetowym lub numer telefonu, jeśli firma świadczy np. wsparcie techniczne przez telefon.

 • W stopce strony WWW zazwyczaj można trafić na krótki opis witryny i jej cel działania, linki do najważniejszych podstron jak: regulaminy, pomoc i kontakt.

Niezależnie od tego co znajdzie się w nagłówku i stopce, zwykle większość ich elementów jest powielana na wszystkich podstronach witryny. W ten sposób, odwiedzający zawsze wie gdzie się znajduje, ma dostęp do nawigacji strony i może przemieszczać się po jej zasobach, a także w razie potrzeby, odszukać linki do treści stałych, np. regulaminu korzystania ze strony/sklepu itp.

Kreator Click Web oferuje także możliwość uzupełnienia informacji w nagłówku i stopce utworzonej strony WWW. Dodatkowo, aby zapewnić pełną responsywność oraz prosty system zarządzania treścią, w tym przypadku jej powielania na odpowiednich podstronach, za konfigurację nagłówka i stopki odpowiada właśnie Profil strony WWW oraz moduły treści.

Moduły opisu

 1. Kliknij sekcję Narzędzia po lewej stronie ekranu, a następnie wybierz Profil.

 2. Uzupełnij informacje, np. dane kontaktowe oraz linki do serwisów społecznościowych, na których publikujesz treści.

  • Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o sekcji Profil w zarządzaniu strony WWW.

 3. Po zapisaniu ustawień, po lewej stronie ekranu przejdź do sekcji Podstrony.

 4. Kliknij na przykładowe treści widoczne w nagłówku lub stopce strony WWW.

  opis_nazwa_firmy.png

  WAŻNE! W zależności od wybranego szablonu strony WWW, nagłówek i stopka mogą zawierać więcej lub mniej modułów opisu. Nie wszystkie moduły konfigurowalne są w ten sam sposób, np. moduł nazwa firmy dotyczy tylko nazwy firmy, ale moduł społecznościowy (ikonki portali społecznościowych) ma możliwość zmiany wartości z linków do portali społecznościowych, np. na dane adresowe, e-mail, mapę itp.
 5. Po kliknięciu na wybrane treści/moduł opisu, po lewej stronie pojawi się panel jego konfiguracji.

Przykładowa konfiguracja modułu opisu

Dla przedstawienia poniższej przykładowej konfiguracji, użyliśmy szablonu SummerBlue, dostępnego między innymi w pakiecie Click Web Unlimited. Szablon ten zawiera kilka modułów opisu dostępnych w nagłówku oraz stopce. Wcześniej uzupełniliśmy ustawienia Profilu, dzięki czemu, kreator sam rozpoczyna wprowadzanie danych w wybrane pola.

 1. Przejdź do sekcji Podstrony i kliknij na przykładową treść widoczną w nagłówku strony.

  • Pole Nazwa firmy – odpowiada za nazwę firmy lub strony internetowej. Wartość pola pobierana jest z ustawień Profilu.

   opis_nazwa_firmy.png

  • Pole Profil – pole o zmiennej treści. Wartość pola pobierana jest z ustawień Profilu. Kliknij w rozwijaną listę Typ, aby sprawdzić, jakie wartości można ustawić w tym polu.

   opis_profil_male.png

 2. Wybierz nowe wartości dla pola Profil, np. zmieniając pole Motto, na Ikony społecznościowe.

  lista_modulow.png

 3. Zatwierdź wprowadzone zmiany przyciskiem Zapisz.

  opis_zmiana_spolecz.png

 4. Moduły opisu można także ukryć, jeśli okażą się zbędne lub nie spełniają swojego zadania, w tym celu w konfiguracji modułu po lewej stronie okna kreatora wybierz Ukryj widżet szablonu.

 5. Jeśli na stronie WWW znajdują się treści ukryte, w górnej części ekranu, po prawej stronie będzie dostępna ikona “niebieskiego oka“. Kliknij ikonę, jeśli chcesz wyświetlić lub schować ukryte elementy w edytorze Click Web.

 • Czy artykuł był pomocny?
 • TAK   Nie
Tematy powiązane
Więcej informacji na forum dyskusyjnym:   Kliknij tutaj, aby przejść na forum.home.pl