Moduł opisu, czyli jak uzupełnić nagłówek i stopkę w Kreatorze stron WWW

Podczas konfiguracji Profilu strony WWW, w sekcji Ustawienia, użytkownik ma możliwość wprowadzenia informacji o sobie lub swojej działalności, np. nazwa firmy/strony, informacje o autorze, opis firmy, logo. Uzupełnienie tych informacji, ma jeden główny cel — maksymalne uproszczenie tworzenia strony WWW, a co za tym idzie skrócenie czasu, który będziesz musiał poświęcić na przygotowanie odpowiednich informacji.

SPIS TREŚCI

Jak działa sekcja Profil i jaki ma związek z nagłówkiem i stopką?

Nagłówek i stopka to niezbędne elementy nowoczesnej strony WWW, ale także obszar, gdzie powinny znaleźć się podstawowe informacje i linki do treści:

 • W nagłówku znajdziemy najczęściej banery reklamowe, moduły nawigacji, logo firmy oraz odnośniki do najważniejszych funkcji strony, np. koszyk, jeśli znajdujemy się w sklepie internetowym lub numer telefonu, jeśli firma świadczy np. wsparcie techniczne przez telefon.

 • W stopce strony WWW zazwyczaj można trafić na krótki opis witryny i jej cel działania, linki do najważniejszych podstron jak: regulaminy, pomoc i kontakt.

Niezależnie od tego co znajdzie się w nagłówku i stopce, zwykle większość ich elementów jest powielana na wszystkich podstronach witryny. W ten sposób, odwiedzający zawsze wie gdzie się znajduje, ma dostęp do nawigacji strony i może przemieszczać się po jej zasobach, a także w razie potrzeby, odszukać linki do treści stałych, np. regulaminu korzystania ze strony/sklepu itp.

Kreator WWW oferuje także możliwość uzupełnienia informacji w nagłówku i stopce utworzonej strony WWW. Dodatkowo, aby zapewnić pełną responsywność oraz prosty system zarządzania treścią, w tym przypadku jej powielania na odpowiednich podstronach, za konfigurację nagłówka i stopki odpowiada właśnie Profil strony WWW oraz moduły treści.

Moduły opisu

 1. Po uruchomieniu Kreatora WWW kliknij ikonę Menu (poziome paski) aby rozwinąć funkcje kreatora stron WWW.
 2. Przeczytaj jak uruchomić kreator stron oraz w jaki sposób rozpocząć pracę z kreatorem.
 3. Menu opcji i menu nawigacji po kreatorze WWW
 4. Przejdź do Ustawienia witryny> Profil > Dane kontaktowe (zakładka).
 5. Uzupełnij informacje, np. dane kontaktowe oraz linki do serwisów społecznościowych, na których publikujesz treści.
  Dane kontaktowe i dane social media
 6. Po zapisaniu ustawień, po lewej stronie ekranu przejdź do sekcji Edytor witryny.
  Polska wersją interfejsu Kreatora WWW.

 7. Kliknij przykładowe treści widoczne w nagłówku lub stopce strony WWW. Po lewej strony, w zależności od tego czy dot. to nagłówka, czy stopki strony, zobaczysz dodatkowe ustawienia modułu.

  Ustawienia ikon społecznościowych pozwalają na konfigurację modułu istotnego dla użytkowników witryny

  WAŻNE! W zależności od wybranego szablonu strony WWW nagłówek i stopka mogą zawierać więcej lub mniej modułów opisu. Nie wszystkie moduły konfigurowalne są w ten sam sposób, np. moduł nazwa firmy dotyczy tylko nazwy firmy, ale moduł społecznościowy (ikonki portali społecznościowych) ma możliwość zmiany wartości z linków do portali społecznościowych, np. na dane adresowe, e-mail, mapę itp.
 8. Po kliknięciu wybranych treści/moduł opisu, po lewej stronie pojawi się panel jego konfiguracji.

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Łatwe tworzenie witryn – skorzystaj z kreatora stron WWW

Stwórz swoją stronę internetową w łatwy sposób dzięki metodzie „przeciągnij i upuść”.