Aktualizacja eSklepu do wersji 5.20.2

Informujemy, że dnia 6 lutego wdrożona została aktualizacja eSklepów w home.pl

 

Ważne zmiany w Allegro

W najnowszej aktualizacji zakończyliśmy kolejny etap przejścia na REST API Allegro. Tym samym usprawniliśmy proces pobierania zamówień z Allegro. Ponadto dodaliśmy:

● obsługę dopłat do zamówień oraz obsługę dodatkowych usług (takich jak np. zapakuj na prezent) w zamówieniach z Allegro.

● nowe filtry na liście zamówień – po ID zamówienia Allegro oraz ID transakcji Allegro,

● opcję automatycznego pobierania i łączenia aukcji z produktem, gdy w pobranym zamówieniu oraz w sklepie istnieje produkt z wspólnym numerem EAN.

W związku z powyższym, konieczne było wprowadzenie zmiany w konfiguracji dla pola Pobierz zamówienia od daty na datę ostatniej daty synchronizacji zamówień (Integracja z Allegro: Konfiguracja > Synchronizacja > Pobierz zamówienia). Modyfikacja ma wyeliminować niebezpieczeństwo pobrania dodatkowych usług oraz dopłat w zamówieniach w sklepie.

Jednocześnie informujemy, że zmiana daty w polu Pobierz zamówienia od daty może skutkować nadpisaniem istniejących już zamówień. Wartość dodatkowych wpłat lub usług, które zostały wcześniej edytowane przez administratora sklepu w zamówieniach Allegro może zostać zdublowana.

Przykład:

Zamówienie z Allegro zawierało dodatkową opłatę za usługę “Zapakuj na prezent”. Administrator ręcznie edytował zamówienie w sklepie dodając do niego wartość dodatkowej usługi. Zmiana daty w polu Pobierz zamówienia od daty na wcześniejszą niż data ostatniej aktualizacji może nadpisać edytowane wcześniej zamówienie i zdublować wartość dodatkowej wpłaty.

Zmiany wprowadzone w ramach aktualizacji 5.20.2:

  • Usunięto defekt polegający na niepoprawnym przeliczaniu kosztów dostawy na karcie produktu, w sytuacji gdy dostawa przypisana jest do strefy dostaw z obsługa kodów pocztowych
  • Usunięto defekt niepoprawnego naliczania punktów programu lojalnościowego za zapis do newslettera
  • Usprawniono proces pobierania zamówień z Allegro – Kolejny etap przejścia na REST API Allegro Dodano obsługę dopłat do zamówień oraz obsługę dodatkowych usług w zamówieniach z Allegro Dodano nowe filtry na liście zamówień, po ID zamówienia oraz ID transakcji Dodano opcję automatycznego pobierania i łączenia aukcji z produktem, gdy w pobranym zamówieniu oraz w sklepie istnieje produkt z wspólnym numerem EAN

Zmiany w stylach graficznych:

 

Załóż własny sklep internetowy

Nieważne co i jak chcesz sprzedawać. eSklep od home.pl to idealne narzędzie do prowadzenia sprzedaży w Internecie.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak