Konfiguracja Cloudflare w sklepie internetowym

23 października 2023 r. usługa eSklep została zastąpiona przez sklepy Shoper od home.pl.
Załóż sklep i:

 • Wygodnie sprzedawaj w wielu kanałach, m.in. Allegro i OLX,
 • Łatwo zmieniaj jego wygląd, dzięki gotowym szablonom,
 • Zarządzaj sprzedażą z dowolnego urządzenia,
 • Docieraj z ofertą do klientów przez blog i newsletter.

Chcesz sprawdzić, jak to działa? Przetestuj sklep Shoper od home.pl przez 14 dni za darmo.

CHCĘ PRZETESTOWAĆ SKLEP ZA DARMO

Szukasz innej platformy do sprzedaży w sieci? Poznaj więcej możliwości na otwarcie sklepu internetowego.

Korzystając z dodatkowej usługi Cloudflare zwiększasz bezpieczeństwo swojego sklepu Shoper – chronisz go przed atakami DDoS, blokujesz niechcianych użytkowników i ograniczasz SPAM.

SPIS TREŚCI

Co to jest Cloudflare?

Cloudflare jest dodatkową usługą zewnętrzną (darmową lub płatną, w zależności od wybranego pakietu), która ma za zadanie zabezpieczyć strony internetowe przed atakami DDoS. Dodatkowo oprogramowanie przyspiesza czas ładowania się strony, ogranicza SPAM i blokuje niechcianych użytkowników po adresie IP.

Jak Cloudflare chroni Twój sklep?

Oprogramowanie Cloudflare powoduje ukrycie adresu IP sklepu internetowego (a także witryny) i zaprezentowanie go przy użyciu filtra. Powoduje to, że użytkownicy przeglądarki, czy spamerzy łączą się najpierw z serwerami Cloudflare, które przekazują (w roli proxy) dane z własnego serwera, określając w tym samym czasie, jaka część ruchu musi zostać zablokowana. Dzieje się tak w przypadku, np. ataków hakerskich, takich jak najczęściej występujące ataki DDoS

Ochrona przed atakami DDoS

Oprogramowanie Cloudflare wykrywa ataki DDoS (nieoczekiwane i duże przyrosty ruchu, które mają za zadanie zajęcie wszystkich i wolnych zasobów serwera), następnie po ich rozpoznaniu włącza limity, które ograniczają botom i spamerom dostęp do strony sklepu. Dzięki temu odciąża serwer i pozwala prawdziwym użytkownikom (klientom) bez trudności korzystać ze sklepu.

Dowiedz się więcej, czym są ataki DDoS.
Działanie zapory Cloudflare jest szybkie, ponieważ usługa posiada ponad 165 centrów danych rozproszonych na całym świecie (także w Polsce) – dzięki temu reaguje z najbliższego punktu użytkownika (realnego klienta, czy bota) odwiedzanego sklepu internetowego. Dzięki ciągłemu monitoringowi Cloudflare sprawdza kto próbuje dostać się na stronę (klient, bot, czy spamer) i podejmuje odpowiednie działanie.

Korzystanie z Clouflare zabezpiecza także inne sklepy internetowe na platformie Shoper, ponieważ korzystają one z tego samego adresu IP (tak działa rozwiązanie SaaS). Jeżeli chronisz swój sklep za pomocą Cloudflare, chronisz także inne sklepy i zmniejszasz ryzyko obciążenia ich atakami DDoS.

Ograniczenie wiadomości SPAM

Cloudflare zmniejsza ilość SPAMu w skrzynkach pocztowych, które pochodzą z formularzy kontaktowych sklepu lub dostępnej na karcie produktu funkcji „Zapytaj o produkt”.

Ograniczenie dostępu niechcianych użytkowników sklepu Shoper

Cloudflare pozwala na blokowanie konkretnych adresów IP za pomocą Page Rules (reguł stron), które zaczyna działać, gdy obserwujesz niechciany ruch do sklepu – przykładowo, gdy zwiększy się ruch z adresu zagranicznego, który nie generuje zamówień i do którego nie kierujesz oferty.

UWAGA: Rekomendujemy wybór darmowego pakietu Free lub w przypadku zwiększenia potrzeb – pakietu Pro. Ofertę można znaleźć na stronie Cloudflare. Sugerujemy także wykupienie dodatkowej usługi Load Balancing, która może zmniejszyć ryzyko przerw w działaniu sklepu nawet wtedy, gdy jeden z dwóch IP, na który jest skierowany twoja domena, przestanie działać z powodu ataku.

home.pl nie jest dostawcą usługi Cloudflare, w razie dodatkowych pytań skontaktuj się bezpośrednio z pomocą Cloudflare.

Konfiguracja Cloudflare w sklepie Shoper

UWAGA: Nieprawidłowo przeprowadzona konfiguracja Cloudflare w sklepie Shoper może spowodować czasową niedostępność skrzynek pocztowych, stron i sklepów podpiętych do domeny. Dlatego zalecamy, aby przedstawione działania wykonać ze wsparciem specjalisty Cloudflare. W przypadku pojawienia się problemów, po przepięciu zarządzania domeną (zmianie rekordów DNS na Cloudflare), należy kontaktować się obsługą Cloudflare, ponieważ wsparcie home.pl nie będzie miało dostępu do usługi.
 1. Załóż bezpłatne konto rejestrując się na stronie Cloudflare (lub zaloguj do usługi, jeśli posiadasz już konto).
 2. Wpisz swój adres e-mail oraz ustaw hasło do usługi.
  esklep-konfiguracja cloudflare
 3. Po rejestracji na podany adres e-mail otrzymasz link weryfikacyjny – kliknij w niego.
 4. Zaloguj się, następnie w prawym górnym rogu wybierz +Add site.
  dodaj domenę do cloudflare
 5. W wyświetlonej rubryce wpisz nazwę swojej domeny i kliknij w przycisk Add site.
  bezpieczeństwo-esklep-ataki DDoS
 6. W kolejnym kroku wybierz plan usługi, który będzie dopasowany do twoich potrzeb – darmowy Free lub płatny Pro (bądź wyższy, jeśli uznasz że jest ci potrzebny). Następnie kliknij w przycisk Continue.
  Pakier Free cloudflare- esklep
 7. Oprogramowanie Cloudflare rozpocznie pracę – przeskanuje adresy DNS domeny, następnie odszuka jakie posiadają adresy serwera i przepisze na własne. Jeżeli w kolumnie Proxy status przy danym adresie pojawi się symbol pomarańczowej chmurki, oznacza to że będzie on zamaskowany adresem Cloudflare, czyli prawdziwy adres IP serwera nie będzie widoczny dla ruchu przychodzącego.
  adres DNS -esklep- cloudflare
 8. Przejdź po kolei do edycji każdego z dwóch wyświetlonych rekordów A, następnie każdemu z nich zmień adresy IP tak, jak na poniższym zdjęciu:
  • pierwszy na 77.79.221.156
  • drugi na 77.79.221.188
   rekord A - IP - cloudflare- esklep
  Wszystkie rekordy domeny pomiędzy serwerem DNS, na który jest skierowana a usługą Cloudflare, powinny zostać porównane. Jeśli okaże się, że któregoś brakuje po stronie Cloudflare, należy go dodać ręcznie – klikając w przycisk +Add record.
  Obydwa rekordy A używane są naprzemiennie. W sytuacji, gdy nastąpi atak DDoS i jeden IP zostanie całkowicie wyłączony to nawet 50% ruchu może być cały czas kierowane na wyłączone IP. Aby nie utracić tego ruchu, zalecamy konfigurację dodatkowo płatnego zabezpieczenia Load Balancing, które ocenia działanie obydwu adresów IP i wybiera lepszy.
 9. Naciśnij przycisk Continue, aby przejść dalej.
  Cloudflare wyświetli ci indywidualne adresy DNS, którymi należy zastąpić obecne DNSy domeny w panelu zarządzania domeną. W pierwszej kolejności należy je skopiować.
  kopiowanie adresów DNS
  A następnie wybrać jedno z poniższych działań (w zależności od sytuacji):

  • jeśli twoja domena została zakupiona w home.pl, prześlij je do nas na adres: pomoc@home.pl wraz z adresem internetowym twojego sklepu, abyśmy mogli dokonać zmiany;
  • jeśli twoja domena została zakupiona u zewnętrznego operatora, skontaktuj się z jego obsługą, aby pomogła ci dokonać zmian w panelu domeny.
 10. Możesz opuścić stronę Cloudflare do czasu otrzymania wiadomości od home.pl lub supportu operatora twojej domeny o zaktualizowaniu DNS. Wróć na stronę usługi i sprawdź w edycji domeny Cloudflare, czy została zmieniona – kliknij w przycisk Check nameservers.
  Aktualizacja adresu IP domeny
  Aktualizacja DNS może trwać od kilkunastu minut do kilku godzin.
  UWAGA: Zmiana DNS domeny na DNS Cloudflare nie wpływa na funkcjonowanie skrzynek pocztowych pod warunkiem, że wszystkie rekordy DNS (w szczególności MX oraz TXT) zostały przeniesione z dotychczasowego serwera (patrz w punkt 7).
 11. Jeżeli DNS został prawidłowo zaktualizowany otrzymasz komunikat z informacją, że proces zakończył się pozytywnie.
  eSklep-przekierowanie domen-Dns
Czytaj więcej
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie