Nowe uprawnienia administratorów w G Suite poprawiają bezpieczeństwo

Kiedy użytkownik nie może uzyskać dostępu do swojego konta G Suite, może skorzystać z procesu odzyskiwania konta przy pomocy wcześniej podanych, informacji.  Dane te służą nie tylko do odzyskania dostępu do konta, ale także weryfikują tożsamość użytkownika, zwiększając bezpieczeństwo organizacji.

G Suite - nie udało się zalogować, skontaktuj się z administratorem domeny

Nowa funkcjonalność została dodana ze względu na prośby konsumentów chcących poprawić bezpieczeństwo swoich organizacji. Poszerzone uprawnienia administratorów polegają na możliwości wyświetlania i edytowania informacji weryfikacyjnych, jak zapasowe adresy e-mail i numery telefonów podanych przez użytkownika.

W przypadku zmiany numeru, zapomnienia podanych informacji lub braku dostępu do zapasowej skrzynki email, administrator może wyświetlić podane informacje lub je zmienić. Pozwoli to też upewnić się, że podawane informacje są aktualne, aby zapobiec problemom z dostępem.

Dzięki temu będzie można:

  • Przywrócić dostęp do zablokowanego konta,
  • Weryfikować podejrzane próby logowania,
  • Zapewniać bezpośrednie wsparcie użytkownikom.

Jak zmienić informacje weryfikacyjne użytkownika G Suite?

Jak zmienić informacje weryfikacyjne przy koncie G Suite?

  1. Aby uzyskać dostęp do informacji weryfikacyjnych użytkownika, w Konsoli administracyjnej kliknij Użytkownicy, wybierz nazwę użytkownika na liście i wejdź do karty Bezpieczeństwo.
  2. W sekcji Informacje umożliwiające odzyskanie dostępu do konta wyświetlone są informacje podane przez użytkownika, a klikając w daną pozycję można ją edytować. Po zmianie danych użytkownika należy go powiadomić i przekazać mu nowe, zmienione informacje.

Funkcjonalność dostępna jest już dostępna dla wszystkich administratorów kont G Suite.

Gmail z domeną Twojej firmy? To możliwe!

G Suite to m.in. poczta Gmail, której możesz używać z domeną swojej firmy. Zyskasz także pakiet praktycznych aplikacji Google. Pracuj zdalnie z każdego miejsca.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie