Jak uruchomić certyfikat SSL w sklepie eSklep?

Zabezpiecz stronę WWW certyfikatem SSL

Certyfikat SSL w sklepie to szybki i tani sposób na podniesienie wiarygodności sklepu internetowego oraz zwiększenie bezpieczeństwa jego obsługi, w tym przepływu danych między klientami a bazą danych. Uruchomienie połączenia HTTPS, a tym samym aktywacja certyfikatu, składa się z dwóch prostych kroków.

Do prawidłowej konfiguracji połączenia SSL w sklepie eSklep niezbędne jest posiadanie: sklepu internetowego (eSklep Start lub eSklep Profesjonalny) oraz certyfikatu SSL. Ten możesz w każdej chwili zakupić korzystając z oferty home.pl. W zależności od obowiązujących promocji, certyfikat SSL możesz odebrać całkiem bezpłatnie  – sprawdź ofertę na sklep internetowy.

Poradnik wideo: Instalacja i aktywacja certyfikatu SSL w sklepie.

Instalacja przez Panel klienta certyfikatu SSL w sklepie eSklep

Jeśli posiadasz usługę eSklep lub eSklep Premium wraz z własną domeną (np. “twojadomena.pl”), to aby bezpieczne połączenie SSL mogło działać, konieczne jest wykonanie dwóch czynności: zainstalowanie certyfikatu SSL na usłudze sklepu  oraz uruchomienie certyfikatu w sklepie WWW.

 1. Zaloguj się do Panelu klienta home.pl. 
 2. Przejdź do sekcji Sklep online.Instalacja certyfikatu SSL w sklepie internetowym home.pl
 3. Kliknij Więcej > Zarządzaj domenamiInstalacja certyfikatu SSL w sklepie internetowym home.pl
 4. W nowym widoku zobaczysz listę domen przypisanych do sklepu. Kliknij Zainstaluj.
  WAŻNE! Mechanizm Panelu klienta automatycznie wykryje obecność certyfikatu SSL dla Twojej domeny jeśli ten jest dostępny w ramach Twojego konta. W przypadku braku certyfikatu SSL możliwego do instalacji, otrzymasz komunikat błędu. Zapoznaj się z jego treścią, następnie aktywuj certyfikat lub zarejestruj nowy. Instalacja certyfikatu SSL w sklepie internetowym home.pl
 5. W kolejnym kroku zapoznaj się z dostępnym certyfikatem. Zawarte tu informacje dotyczą jego aktywności oraz ważności, a także adresu domeny dla której został wydany. Kliknij Zainstaluj certyfikatInstalacja certyfikatu SSL w sklepie internetowym home.pl
 6. Certyfikat został zainstalowany na usłudze sklepu. Przejdź do kolejnego kroku jakim jest jego aktywacja w panelu administratora sklepu.

 

Uruchomienie certyfikatu SSL w Panelu sklepu eSklep

Po zainstalowaniu certyfikatu SSL na usłudze sklepu internetowego, należy przejść do ustawień sklepu eSklep, aby ustawić odpowiednią konfigurację.

 1. Przejdź do Panelu sklepu eSklep.
 2. Przejdź do sekcji menu: Konfiguracja > Ustawienia podstawowe > Informacje o sklepie i włącz opcję: Wymuś adres sklepu
  Włącz bezpieczne połączenie HTTPS w sklepie
 3. Upewnij się także, że w polu adres sklepu wprowadziłeś adres URL certyfikowanej domeny a jednocześnie prawidłowy adres sklepu. Przeczytaj więcej o konfiguracji domeny w sklepie internetowym. 
 4. Następnie przejdź do sekcji menu: Konfiguracja > Administracja, system > Bezpieczeństwo
  Włącz bezpieczne połączenie HTTPS w sklepie
 5. Przy opcji o nazwie Obsługa HTTPS ustaw:
  • wszędzie – połączenie z serwerem będzie zawsze szyfrowane (kłódka potwierdzająca bezpieczeństwo będzie pokazywać się w pasku adresu na każdej podstronie sklepu),
  • tylko wrażliwe dane – połączenie będzie szyfrowane tylko podczas przesyłania danych klienta na serwer (np. podczas logowania lub podając dane do zamówienia w koszyku).
 6. Kliknij przycisk Zapisz.
Czytaj więcej

Zabezpiecz stronę WWW certyfikatem SSL

Chroń dane formularzy i transakcji z zieloną kłódką przy adresie.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie