Jak połączyć domenę z eSklepem w home.pl?

728x90

 

Po zarejestrowaniu i opłaceniu domeny (własnego adresu dla strony WWW lub sklepu internetowego), możesz przystąpić do połączenia jej ze sklepem internetowym w home.pl. Efektem takich działań będzie możliwość wyświetlania sklepu pod własnym adresem, czyli adresem Twojej domeny.

Konfiguracja domeny i sklepu internetowego składa się z dwóch kroków:

 1. Podłączenie domeny do serwera sklepu internetowego
  Jest to warunek konieczny, aby wskazać domenie z jakiego źródła ma wyświetlać stronę WWW. Dzięki tej konfiguracji możesz także uruchomić skrzynki e-mail działające w Twojej domenie, np. biuro@twojsklep.pl
 2. Konfiguracja adresu domeny w sklepie internetowym
  W tym kroku definiujesz w ustawieniach sklepu internetowego, w jakiej domenie ma on działać. Ta konfiguracja spowoduje także, że sklep będzie posługiwał się adresem Twojej domeny zawsze, kiedy będzie generował, np. adresy produktów, stron informacyjnych, koszyka, itp..

Przypisanie domeny do eSklepu w Panelu klienta na nowej platformie home.pl

 1. Zaloguj się do Panelu Klienta home.pl.
 2. Kliknij sekcję: Usługi WWW, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
 3. Znajdź eSklep, do którego chcesz przypisać domenę i kliknij przycisk: Opcje -> Przypisz domenę
  • przed przypisaniem domeny (zarejestrowanej i opłacanej w home.pl), warto sprawdzić w sekcji Domeny, czy nie jest ona już przypisana do innej usługi,
  • przed przypisaniem domeny zewnętrznej (czyli opłacanej u innego operatora) do serwera, należy domenę dodać do Panelu Klienta home.pl.
 4. Na ekranie zostanie wyświetlony formularz przypisywania domeny. Wybierz domenę, którą chcesz przypisać do wybranego sklepu.
 5. Jeśli w tej chwili nie musisz ustawiać przekierowania e-mail, to kliknij przycisk Wyślij, aby przypisać domenę do eSklepu.
  Przypisana w ten sposób domena zostanie poprawnie połączona ze sklepem internetowym oraz będzie mogła być użyta m.in do stworzenia skrzynek e-mail, np. biuro@twojadomena.pl. Jeśli chcesz przeczytać więcej o ustawieniach przekierowania WWW lub przekierowania e-mail w domenie, to przejdź do tego artykułu.

Przypisanie domeny do eSklepu w Panelu klienta na poprzedniej platformie home.pl

Poniższa instrukcja wskazuje metodę przypisana domeny do serwera, gdy obie usługi (domena i serwer) zarejestrowane są w home.pl. Kliknij tutaj, jeśli chcesz przypisać domenę, która nie jest zarejestrowana w home.pl.

 1. Zaloguj się w Panelu Klienta home.pl do domeny lub usługi z uprawnieniami administracyjnymi.
 2. Wybierz sekcję: Usługi, a następnie kliknij nazwę przypisywanej domeny.
 3. Kliknij przycisk: Konfiguracja usługi.
 4. Kliknij przycisk: Konfiguruj i wybierz opcję: Przypisz domenę
  • W polu: Nazwa usługi wpisz identyfikator sklepu (np. sklep123456). W sekcji menu: Usługi WWW możesz sprawdzić identyfikator Twojego sklepu. Czytaj więcej o dostępnych nazwach usług w home.pl,
  • W polu: Hasło do usługi wpisz hasło dostępu do wybranej usługi w home.pl (hasło utworzone przy rejestracji usługi sklepu).
 5. Zapisz zmiany, domena zostanie przypisana do wybranego eSklepu w home.pl.

Konfiguracja przypisanej domeny w Panelu eSklepu

Po przypisaniu domeny do eSklepu, należy przejść do panelu administracyjnego eSklepu w celu konfiguracji przypisanej domeny w sklepie internetowym.

 1. Zaloguj się do Panelu sklepu.
 2. Przejdź do sekcji KONFIGURACJA –> USTAWIENIA PODSTAWOWE –> INFORMACJE O SKLEPIE
 3. Edytuj zawartość pola: Adres sklepu wprowadzając aktualny adres sklepu, na podstawie adresu Twojej domeny, np. http://moj.sklep.pl
  eSklep - Konfiguracja - Ustawienia podstawowe - Informacje o sklepie - Edytuj zawartość pola Adres sklepu wprowadzając aktualny adres sklepu, na podstawie adresu Twojej domeny
 4. Jeśli chcesz ustanowić połączenie szyfrowane, https://, konieczne będzie posiadanie certyfikatu SSL dla Twojej domeny. Przeczytaj więcej o konfiguracji połączenia szyfrowanego w sklepie Internetowym.

Załóż własny sklep internetowy

Nieważne co i jak chcesz sprzedawać. eSklep od home.pl to idealne narzędzie do prowadzenia sprzedaży w Internecie.


 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie
Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub