Jak założyć sklep internetowy?

728x90

Znajdziesz tutaj wskazówki jak założyć sklep internetowy. Sklep internetowy to efektywny sposób na handel online. Jeżeli myślisz, że uruchomienie e-sklepu to żmudna i skomplikowana procedura wymagająca nie tylko znajomości zasad prowadzenia działalności gospodarczej, ale ponadto zaawansowanej wiedzy informatycznej, po przeczytaniu tego tekstu zmienisz zdanie. Dowiedz się jak założyć sklep internetowy! Obrazek przedstawiający sklep w internecie

Po pierwsze pomysł

Istotnym elementem przed rozpoczęciem samego procesu realizacji naszego przedsięwzięcia jest jasne określenie pomysłu. Niestety czynnikiem realnie ograniczającym realizacje dowolnego pomysł jest budżet, jakim dysponujemy. Ostateczną decyzję dobrze jest poprzedzić analizą możliwości rynku i konkurencji, o której piszemy w tekście “Przed rozpoczęciem działalności e-commerce”.

Adres internetowy

To bardzo ważny czynnik, który może zadecydować o powodzeniu jakim będzie się cieszył nasz e-sklep. Klienci korzystający z usługi eSklep mogą w łatwy sposób zarejestrować domenę dzięki pośrednictwu firmy home.pl.

Coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją kiedy przedsiębiorcy decydują się na ujednolicenie marki sklepu z jego adresem internetowym. To dobry zabieg, aby utrwalić adres w pamięci klientów i prowadzić spójne działania reklamowe w przyszłości.

Oprogramowanie e-sklepu

Oprogramowanie e-sklepu to jądro całego przedsięwzięcia. W jego ramach możemy wprowadzić na naszą witrynę internetową odpowiednio opisane produkty i umożliwić klientom ich zakup. Ponadto, aplikacja umożliwia zarządzanie e-sklepem, gospodarką magazynową, obsługą płatności i realizacją zamówień. Wszystko to brzmi skomplikowanie, ale dzięki panelowi platformy eSklep obsługa e-sklepu jest prosta i intuicyjna.

Strona WWW

W przygotowaniu e-sklepu bardzo ważną kategorią jest usability, czyli wysoka funkcjonalność i przejrzystość strony dla użytkowników. Dużym plusem w tej dziedzinie jest korzystanie z sprawdzonych rozwiązań oferowanych przez odpowiednie aplikacje.

Wygląd wizualny, czyli grafika i atrakcyjność prezentacji produktów to kolejna kategoria, która będzie wpływać na decyzje zakupowe, jak również na same postrzeganie naszego e-sklepu. Łatwa edycja stylów graficznych eSklep zapewni sklepowi atrakcyjny wygląd i indywidualny charakter, wyróżniające go na tle konkurencji. Jeżeli chcesz więcej, przygotowaliśmy atrakcyjne pakiety dedykowanej grafiki sklepu Shop Design.

Hosting

Uruchomienie jakiejkolwiek strony internetowej i sklep internetowy nie jest tu wyjątkiem, wymaga hostingu. Przewaga eSklep polega na zapewnieniu w ramach pakietu wysokich parametrów hostingu oferowanego przez firmę home.pl. Oferta jest specjalnie dopasowana do potrzeb właścicieli e-sklepów.

Czy to wszystko?

Po przygotowaniu wszystkich powyższych punktów musisz jeszcze zadbać o towar, wprowadzić poszczególne produkty do e-sklepu i rozpocząć sprzedaż. Potrzebujesz więcej wiedzy? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi kolejnymi poradnikami. Na koniec prezentujemy krótkie podsumowanie.

Więcej rozwiązań

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub