Jak założyć sklep internetowy?

Znajdziesz tutaj wskazówki jak założyć sklep internetowy. eSklep w home.pl to doskonałe rozwiązanie dla sklepu internetowego – prosty i efektywny sposób na handel online. W Internecie to Ty decydujesz gdzie i jak prowadzisz swój sklep internetowy. Nawet w niedzielę!

SPIS TREŚCI

Jeżeli myślisz, że uruchomienie e-sklepu to żmudna i skomplikowana procedura wymagająca nie tylko znajomości zasad prowadzenia działalności gospodarczej, ale ponadto zaawansowanej wiedzy informatycznej, po przeczytaniu tego tekstu zmienisz zdanie. Dowiedz się jak założyć sklep internetowy!

Po pierwsze pomysł

Istotnym elementem przed rozpoczęciem samego procesu realizacji sklepu w internecie jest jasne określenie pomysłu. Niestety czynnikiem realnie ograniczającym realizacje dowolnego pomysłu jest budżet, jakim dysponujemy. Ostateczną decyzję dobrze jest poprzedzić analizą możliwości rynku i konkurencji, o której piszemy w tekście: Przed rozpoczęciem działalności e-commerce.

Jak założyć sklep internetowy?

Domena, czyli adres internetowy sklepu

To bardzo ważny czynnik, który może zadecydować o powodzeniu, jakim będzie się cieszył nasz e-sklep. Klienci korzystający z usługi eSklep mogą w łatwy sposób zarejestrować domenę dzięki pośrednictwu firmy home.pl.

Coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją kiedy przedsiębiorcy decydują się na ujednolicenie marki sklepu z jego adresem internetowym. To dobry zabieg, aby utrwalić adres w pamięci klientów i prowadzić spójne działania reklamowe w przyszłości. Więcej informacji jak dobrze wybrać adres internetowy.

Oprogramowanie e-sklepu

Oprogramowanie e-sklepu to jądro całego przedsięwzięcia. W jego ramach możemy wprowadzić na naszą witrynę internetową odpowiednio opisane produkty i umożliwić klientom ich zakup. Ponadto aplikacja umożliwia zarządzanie e-sklepem, gospodarką magazynową, obsługą płatności i realizacją zamówień. Wszystko to brzmi skomplikowanie, ale dzięki panelowi platformy eSklep obsługa e-sklepu jest prosta i intuicyjna.

Wybór platformy eSklep w home.pl ułatwi Ci codzienną pracę, ponieważ obowiązki dotyczące instalacji, zarządzania, aktualizacji i pomocy technicznej spoczywają po stronie home.pl. To home.pl zapewnia ciągłość działania Twojego sklepu internetowego.

Więcej informacji czym powinieneś się kierować podczas wyboru oprogramowania dla sklepu.

Strona WWW, czyli wygląd sklepu

W przygotowaniu e-sklepu bardzo ważną kategorią jest usability, czyli wysoka funkcjonalność i przejrzystość strony dla użytkowników. Dużym plusem w tej dziedzinie jest korzystanie ze sprawdzonych rozwiązań oferowanych przez odpowiednie aplikacje.

Wygląd wizualny, czyli grafika i atrakcyjność prezentacji produktów to kolejna kategoria, która będzie wpływać na decyzje zakupowe, jak również na same postrzeganie naszego sklepu internetowego. W eSklep łatwa edycja stylów graficznych zapewni sklepowi atrakcyjny wygląd i indywidualny charakter, wyróżniający go na tle konkurencji. Możesz skorzystać z dostępnego szablonu RWD (dopasowującego się do różnych urządzeń: do komputera, tabletu, telefonu) i modyfikować go według własnych potrzeb.

Jak założyć sklep internetowy?

Jeśli nie masz czasu lub nie znasz się na tym, wybierz zestaw gotowych szablonów. Dla bardziej wymagających przygotowaliśmy ofertę stworzenia szaty indywidualnej wraz z dodatkowymi elementami (np. logo, banery reklamowe). Zbuduj swoją markę i rozpoznawalność z nami!

Czy to wszystko?

Po przygotowaniu wszystkich powyższych punktów musisz jeszcze zadbać o towar, wprowadzić poszczególne produkty do e-sklepu i rozpocząć sprzedaż. Potrzebujesz więcej wiedzy? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi kolejnymi poradnikami. Na koniec prezentujemy krótkie podsumowanie jak założyć sklep internetowy.

Jak założyć sklep internetowy?

Jak założyć sklep internetowy?

Jeśli chcesz rozpocząć sprzedaż w Internecie, usługa eSklep od home.pl doskonale sprosta Twoim oczekiwaniom. Wystarczy, że wybierzesz jeden z dostępnych pakietów i przejdziesz przez krótki proces rejestracji. Na adres e-mail otrzymasz dane dostępowe. Następnie zalogujesz się do panelu, w którym będziesz mógł rozpocząć pracę. W ciągu zaledwie kilku minut od rejestracji usługi, zaczniesz tworzenie sklepu internetowego. Kliknij tutaj i załóż własny sklep internetowy eSklep

Więcej rozwiązań

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie