BDO – jak podpisać umowę z Organizacją Odzysku Opakowań i skorzystać z rabatu od home.pl?

Przekazując swoje obowiązki BDO Organizacji Odzysku Opakowań TOM-Doleko-Ekola S.A. zaoszczędzisz czas i pieniądze. Dowiedz się jak wyliczyć koszty umowy online i skorzystać z 50 zł rabatu od home.pl.

SPIS TREŚCI

Jakie obowiązki ma przedsiębiorca w ramach BDO?

Każdy przedsiębiorca, który wprowadza do obiegu opakowania lub produkty w opakowaniach musi rozliczyć się z obowiązków w ramach BDO, jak m.in. wniesienie rocznej opłaty produktowej (rodzaj opłaty ekologicznej), złożenie rocznego sprawozdania BDO do urzędu marszałkowskiego, a także finasowanie kampanii edukacyjnej (w min. kwocie 2% wartości netto mas opakowań, które wprowadził do obrotu w poprzednim roku kalendarzowym).

Swoje obowiązki może przekazać Organizacji Odzysku Opakowań TOM-Doleko-Ekola S.A., która dopilnuje za niego wszelkich formalności, a także sfinansuje w jego imieniu kampanię edukacyjną. Podpisując umowę z Organizacją, przedsiębiorca zapłaci również niższą opłatę produktową, a w ramach współpracy partnerskiej home.pl, zyska rabat w wysokości 50 zł.

Czego potrzebuję do zawarcia umowy z Organizacją Odzysku Opakowań TOM-Doleko-Ekola?

Aby podpisać umowę na bieżący rok kalendarzowy musisz znać masy opakowań, które:

 • szacujesz, że wprowadzisz do końca roku (jeżeli jest to pierwszy rok, w którym prowadzasz opakowania do obrotu) lub:
 • wprowadziłeś na rynek krajowy w poprzednim roku kalendarzowym (jeżeli działeś jako przedsiębiorca w poprzednim roku).

Jak wyliczyć wartość umowy BDO i wygenerować ją online?

 1. Przejdź na stronę → kalkulator online

  Link znajdziesz także na naszej stronie BDO → szukaj przycisku Uruchom kalkulator
  Rejestr BDO
 2. Wybierz odpowiedź na wyświetlone pytanie:
  • TAK – aby podać w tabeli masy za zeszły rok
  • NIE – aby podać w tabeli planowane masy na rok bieżący
   rozlicz się z BDO
 3. Przejdź do tabeli i wpisz masy przy rodzajach opakowań, które wprowadzasz do obrotu. W oparciu o uzupełnione przez Ciebie dane, kalkulator automatycznie przeliczy wartość Twojej umowy.
 4. Uwaga: masy, które wpisujesz w kalkulatorze podawaj w kilogramach.
  Podaj masy BDO w kilogramach

  Opakowania zaliczane do kategorii „Pozostałe” to opakowania biodegradowalne, czyli stworzone z takich materiałów, jak juta, korek lub innych, które nie zostały ujęte w tabeli. W tym polu NIE WPISUJ mas opakowań po środkach niebezpiecznych lub wielomateriałowych (jeżeli wprowadzasz je do obrotu).
 5. Obniż koszt swojej umowy korzystając z 50 zł rabatu od home.pl. W polu „Mam kod rabatowy” wpisz kod: HHPL21
  Oszczędzaj na BDO
 6. Po wpisaniu mas produktów rabat wyświetli się w tabeli.
  Po wpisaniu mas produktów rabat wyświetli się w tabeli

 7. Jeżeli podajesz w tabeli masy za zeszły rok – jesteś działającym, który wprowadza opakowania (wybrałeś odpowiedź TAK z punktu 1.), ale w roku kalendarzowym, na który generujesz umowę z Organizacją Odzysku Opakowań, wprowadzasz nowy rodzaj opakowań, wpisz jego masę w odpowiedniej rubryce i zaznacz pole w kolumnie Nowe.
  BDO-rozliczanie opakowan
 8. W sytuacji, gdy oprócz opakowań wprowadzasz do obrotu takie produkty/surowce, jak oleje, opony, substancje smarowe, baterie, akumulatory, sprzęt elektroniczny lub elektryczny – uzupełnij ich masy w odpowiedniej zakładce w tabeli.
  rejestr BDO
 9. Uwaga: wybór któregokolwiek z tych pól spowoduje konieczność przygotowania dla Ciebie oferty indywidualnej, ponieważ proces rozliczania tej kategorii jest bardziej skomplikowany. Co robić? Kontynuuj dalej uzupełnianie kalkulatora, zakładanie konta i zamówienie oferty. Ekspert z organizacji skontaktuje się z Tobą, aby dopytać o dodatkowe szczegóły i przygotuje ofertę umowy.
 10. Kiedy wprowadzisz już masy wszystkich opakowań kliknij przycisk Dalej, aby przejść do następnego etapu. Uzupełnij dane swojej firmy (są one niezbędne do wygenerowania umowy z Tom-Doleko-Ekola Organizacją Odzysku Opakowań S.A.).
  Organizacja Odzysku Opakowań
 11. Jeżeli nie masz jeszcze numeru BDO to wpisz w tym polu „brak” i kliknij Dalej.
 12. Numer BDO nie jest wymagany do wygenerowania umowy z Organizacją Odzysku Opakowań Tom-Doleko-Ekola, musisz go jednak przesłać (może być drogą mailową) niezwłocznie, jak go otrzymasz.
 13. Zweryfikuj poprawność wprowadzonej masy opakowań i danych Twojej firmy. Jeżeli wszystko się zgadza wybierz metodę płatności, następnie kliknij Opłać. Klikając w przycisk Pogląd umowy możesz zapoznać się jej treścią.
  Podpisz umowę z Organizacją Odzysku Opakowań
 14. Jeżeli uzupełniając masy opakowań wybrałeś dodatkową kategorię (wprowadzasz do obrotu, np. opony, smary itd. opisane w pkt. 6) wyświetli Ci się przycisk „Prześlij zgłoszenie”. Klikając w niego wygenerujesz zgłoszenie zapytania o ofertę indywidualną. Jest ono niezobowiązujące i zostanie przekierowanie do Działu Handlowego Organizacji Odzysku Opakowań TOM-Doleko-Ekola S.A., który skontaktuje się z Tobą, aby przedstawić propozycję współpracy.
 15. Na Twoją skrzynkę e-mail została wysłana gotowa umowa z Organizacją Odzysku Opakowań Tom-Doleko-Ekola S.A. W wiadomości znajdziesz także dodatkowe informacje o dalszych krokach.
Jeżeli wiadomość z potwierdzeniem zamówienia nie dotarła, sprawdź folder SPAM.

Co dalej po wygenerowaniu umowy?

Po odczytaniu wiadomości e-mail:

 1. Wydrukuj umowę w dwóch egzemplarzach, podpisz ją oraz załączniki i prześlij na adres siedziby firmy TOM-Doleko-Ekola S.A, która odeśle do Ciebie jeden podpisany egzemplarz
 2. Opłać umowę – jeżeli wybrałeś płatność przelewem bankowym odszukaj w dolnej części wiadomości dane do przelewu i opłać umowę. Fakturę VAT otrzymasz drogą elektroniczną po zaksięgowaniu płatności
 3. Zaktualizuj wpis w BDO o organizację odzysku Tom-Doleko-Ekola S.A.
Czytaj więcej
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie