Błąd 503 – dlaczego się pojawia?

Najlepszy hosting dla stron WWW

Jeśli podczas wyświetlania strony WWW pojawiają się błędy, należy w pierwszej kolejności zapoznać się ze szczegółowym komunikatem błędu, który znajduje się w logach WWW/HTTP Twojego serwera. Logi WWW/HTTP dla Twojego serwera możesz sprawdzić za pomocą  SSH lub Panelu klienta home.pl.

Logi WWW/HTTP przedstawiają dane na temat wszystkich nawiązanych połączeń HTTP do serwera.

  • Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak sprawdzić logi WWW/HTTP przez Panel klienta home.pl.
  • Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak sprawdzić logi WWW/HTTP oraz FTP przez protokół SSH.
Komunikat błędu 503 pojawia się w momencie, kiedy wyczerpany zostanie jeden (lub więcej) zasobów przydzielonych dla Twojego serwera wirtualnego, takich jak np. pamięć lub ilość jednocześnie wykonywanych procesów. Jest to także ważny sygnał o konieczności dokonania zmian.
Informacje o parametrach bezpieczeństwa (przydzielonych zasobach) znajdziesz na tej stronie.
Błąd 503 oznacza, że wybierana usługa jest w danej chwili niedostępna – serwer nie jest w stanie w danej chwili zrealizować zapytania użytkownika ze względu na przeciążenie. Jeśli jest to błąd, który znika wraz z wciśnięciem klawisza F5 (odśwież stronę), to zapewne dotyczył złego wykonania skryptu. Gdy jednak strona WWW jest zablokowana przez ten komunikat błędu przez dłuższy czas to najprawdopodobniej usługa jest niedostępna ze względu na zbyt duże przeciążenie serwera.

 

W typowych warunkach użytkowania usługi błąd ten zwykle świadczy o nieprawidłowościach w skryptach strony WWW (np. PHP/Perl):
  • zapętlenie się skryptu,
  • błędnie zbudowane zapytanie do bazy,
  • przekroczenie limitu jednoczesnych połączeń do serwera,
  • tzw. “mirrorowanie” serwisu bądź zablokowanie tabeli w bazie danych przez jeden z procesów.

Przykładowy komunikat błędu 503 na serwerach w home.pl

Jeśli przyczyną występowania błędu 503 jest błędne funkcjonowanie skryptów PHP, sugerujemy logowanie błędów PHP – czyli zapis komunikatów błędów do pliku i weryfikacje ich z informatykiem.W celu włączenia logowania błędów PHP, należy w pliku php.ini (który umieszczony powinien być w katalogu, na który kieruje domena) umieścić następujący fragment kodu:

error_reporting = E_ALL & ~E_NOTICE
error_log = /errors.log
log_errors = On
Plik errors.log musi zostać wcześniej utworzony oraz posiadać ustawione prawa do zapisu. Dodatkowe informacje na ten temat znajdziesz w oficjalnej dokumentacji PHP pod tym adresem.

Jeżeli nie potrafisz sobie poradzić z występującym błędem, pomocą w ustaleniu przyczyny wystąpienia niedogodności służą nasi administratorzy – skorzystaj z formularza kontaktowego i prześlij zapytanie.

Bezpieczny hosting dla Twojej strony WWW

Przygotowaliśmy miejsce, w którym Twoja strona WWW i poczta e-mail będą się czuły komfortowo.


  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie