Formularz kontaktowy na stronie WWW nie wysyła wiadomości


 

Ustawienia zabezpieczeń antyspamowych na serwerach w home.pl, mogą być przyczyną sytuacji, w których formularze kontaktowe na stronach WWW przestały wysyłać wiadomości e-mail. Bezpośrednią przyczyną takiego stanu rzeczy jest wymagany adres e-mail nadawcy zawarty w nagłówku wiadomości e-mail, który musi istnieć w ramach konta (serwera), do którego nastąpiła autoryzacja.

Skrypt formularza, który samodzielnie przygotowałem nie wysyła wiadomości

W przypadku własnych skryptów służących do wysyłania wiadomości e-mail za pomocą funkcji mail(), może być wymagana edycja skryptów w taki sposób, aby poprawny adres e-mail nadawcy znajdował się w nagłówku wysyłanej wiadomości. Przykładowo, może być to modyfikacja, która dodawałaby linię zawierającą poprawny nagłówek: „from: adres@domena.pl”, np.:

-f adres@domena.pl

Przykład: mail($to, $subject, $message, $headers, “-f adres@domena.pl”);
Piąty parametr funkcji mail() dodaje wpisane parametry do funkcji wysyłającej, a -f definiuje pole „from” w nagłówku.

Bardzo ważne jest, aby zadeklarowana skrzynka e-mail z takim adresem (np. adres@domena.pl), była dostępna na serwerze, z którego realizowana jest wysyłka (czyli na którym wykonywany jest skrypt formularza).

Skrypt formularza w CMS np. WordPress – Contact form lub wp-mail()

W przypadku formularzy kontaktowych dostępnych w gotowych rozwiązaniach (np. WordPress – wtyczka Contact form), wystarczającym rozwiązaniem może okazać się wpisanie w polu “Od:” adresu e-mail dla skrzynki utworzonej na serwerze, z którego następuje wysyłka z formularza kontaktowego. Natomiast w polu “Dodatkowe nagłówki:” należy wpisać: Reply-to: [your-email].

Przykład: jeśli formularz kontaktowy znajduje się na serwerze: “serwer123456.home.pl”, upewnij się, czy zadeklarowana skrzynka e-mail w polu “Od:” jest utworzona na tym właśnie serwerze.

Przykład konfiguracji formularza Contact form w WordPressRys. Przykład konfiguracji formularza Contact form w WordPress.

Jeśli nasza wtyczka w systemie WordPress korzysta z funkcji wp-mail() i nie dostarcza prawidłowo wiadomości, może być prawdopodobne, że nie posiadamy odpowiednio zdefiniowanego pola from. Adres nadawcy wiadomości możemy w łatwy sposób dodać do funkcji wp-mail(), dzięki czemu pole from będzie poprawnie określone.

Więcej informacji na temat potencjalnych rozwiązań w podobnych sytuacjach możesz znaleźć na forum.home.pl:

Skrypt formularza kontaktowego w pakiecie Click Web

W przypadku formularza kontaktowego dostępnego w pakiecie Click Web, wiadomości e-mail z formularza są wysyłane poprawnie i nie musisz definiować z jakiego adresu będą wysyłane wiadomości. W ustawieniach formularza kontaktowego należy określić tylko adres e-mail, na który mają być wysyłane wiadomości z formularza.

Inne skrypty formularzy kontaktowych

W przypadku innych skryptów służących do wysyłania wiadomości e-mail, sprawdź następujące informacje:

  • jeśli skrypt korzysta z funkcji mail(), sprawdź czy w funkcji podane są parametry definiujące pole “FROM” w nagłówku wiadomości. W polu “FROM” powinien być podany adres e-mail znajdujący się na serwerze, do którego nastąpiła autoryzacja.
  • jeśli skrypt korzysta z SMTP przy wysyłaniu wiadomości, sprawdź czy w polu “FROM” podany jest adres e-mail znajdujący się na serwerze, do którego nastąpiła autoryzacja.
  • pamiętaj, że adres podany w polu “FROM” musi być adresem dla skrzynki e-mail, utworzonej na serwerze, na którym znajduje się skrypt formularza kontaktowego.
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub