Certyfikaty ISO 9001:2015 oraz ISO 27001:2013 w home.pl

Internet to nie tylko komputery połączone w jedną sieć. Wraz z rozwojem globalnej sieci odkrywane są kolejne aspekty, które stają się mniej lub ważniejsze dla użytkownika sieci Internet.

 

Coraz częściej mówi się o bezpieczeństwie informacji lub cyberterroryźmie, które rodzą paniczny strach wśród użytkowników. Dla zwiększenia poziomu bezpieczeństwa danych użytkowników należy określić odpowiednie procedury i/lub normy, które przez odpowiednie regulacje powinny uniemożliwić kradzież lub zniszczenie informacji. Narzędziami wspomnianej regulacji są normy ISO, których podstawowy opis znajdziesz w poniższym artykule.

Co to jest ISO?

ISO to słowo wywodzące się z języka greckiego („ISOS” – równy), które najczęściej kojarzone jest z systemem zarządzania jakością (ISO 9001:2015). Pod pojęciem ISO kryje się jednak dużo więcej, niż tylko jedna norma.

 

Geneza słowa ISO związana jest również od nazwy organizacji „International Organization for Standardization”. Wśród norm ISO można spotkać bardzo wiele standardów, które dotyczą różnych obszarów działalności przedsiębiorstwa. Wśród nich najpopularniejszymi normami są ISO 9001:2015, ISO 14001 (zarządzanie środowiskowe) oraz ISO 27001:2013 (bezpieczeństwo informacji).

 

Zdobycie certyfikatu ISO wcale nie jest łatwe — jest to bardzo złożony oraz zaawansowany proces, który wymaga dużo wytężonej pracy, aby móc sprostać warunkom jednostki certyfikującej.

Czy home.pl posiada certyfikat ISO?

Tak, home.pl jest dumnym posiadaczem dwóch certyfikatów:

  • ISO 9001:2015
  • ISO 27001:2013
Warto podkreślić, że System Zarządzania Jakością (ISO 9001:2015) pełni w naszej firmie bardzo ważną rolę. Dzięki jego zastosowaniu jesteśmy w stanie zapewnić stałą i wysoką jakość świadczonych przez nas usług. Procedury oraz procesy, które stosujemy w celu zachowania jakości, są spełnieniem wymagań, jakie stawiają przed nami Klienci.

 

Bezpieczeństwo informacji (np. odpowiednia ochrona systemów, w których są one przetwarzane) jest jednym z kluczowych elementów jakości oferowanej Klientom przez home.pl.

 

Gwarancją sprawnej i skutecznej ochrony informacji jest zapewnienie odpowiedniego poziomu kultury bezpieczeństwa oraz zastosowanie przemyślanych rozwiązań technicznych. Za pomocą wprowadzonych regulacji (wraz z certyfikatem ISO 27001:2013) jesteśmy w stanie stać na straży oraz być na bieżąco w temacie bezpieczeństwa informacji naszych klientów.
WAŻNE! Systemów bazujących na normie ISO 27001:2013 jest w Polsce mniej niż 100. Funkcjonują one w przedsiębiorstwach z branży IT, bankach, a także filiach międzynarodowych koncernów. Obecność home.pl w tym gronie, to wyraz szczególnej troski firmy o bezpieczeństwo danych Klientów i gwarancja pełnej ochrony ich prywatności, a także wyznaczenie nowego standardu świadczenia usług hostingowych w Polsce.
Zobacz nasz certyfikat ISO 9001:2015 pod tym adresem.
Zobacz nasz certyfikat ISO 27001:2013 w home.pl pod tym adresem.
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie