Co zrobić, gdy zostaje wylogowany podczas połączenia SSH?

Nowy Cloud VPS

W poniższym artykule znajdziesz instrukcje jak podtrzymać połączenie SSH z serwerem w programie Putty. Dzięki temu dowiesz się jak utrzymać połączenie SSH, aby nie następowało automatyczne wylogowywanie i rozłączanie sesji. W przypadku problemów z korzystaniem z SSH, takich jak zrywanie połączenie, może być konieczne dostosowanie niektórych ustawień w kliencie SSH, np. w Putty.

SPIS TREŚCI

 

Jak uniknąć zrywania połączenia w programie PuTTy?

W zależności od konfiguracji sprzętu i oprogramowania mogą zdarzać się problemy z łącznością SSH w postaci zrywania połączenia. Jedną z przyczyn mogą być zabezpieczenia zapór, które mogą zapobiegawczo zamykać połączenia po upływie określonego czasu.

Zaistniałe sytuacje nie wynikają jednak z problemów technicznych, a zazwyczaj spowodowane są troską nad bezpieczeństwem danych oraz połączenia między Twoim komputerem, a serwerem. Jeśli połączenie zostanie przerwane z powodu braku aktywności, użytkownicy najczęściej spotykają się z brakiem połączenia lub komunikatem o podobnej treści:

Read from remote host: Connection reset by peer

Aby uniknąć takiej sytuacji w przyszłości, możesz dostosować ustawienia swojego klienta SSH (np. PuTTY). Skorzystaj z poniższej instrukcji, aby dowiedzieć się jak włączyć opcję TCP keepalives, która nie pozwala na zrywanie połączenia z powodu nieaktywności.

Jak włączyć opcję: TCP keepalives w programie PuTTy?

  1. Uruchom program PuTTy.
  2. Po lewej stronie wybierz opcję: Connection.
  3. Zaznacz opcję: Enable TCP keepalives jako włączoną.
  4. W polu: Seconds between keepalives wpisz wartość: 10.
    Ustawienia programu PuTTY: włącz opcję TCP keepalives i określ ilość sekund między pakietami.
  5. Skonfiguruj połączenie SSH i połącz się ze swoim serwerem. Od tej chwili Twoje połączenie SSH nie będzie zrywane z powodu nieaktywności.
Jeśli korzystasz z połączenia SSH w systemie Linux czy OS X skorzystaj z możliwości pliku ~/.ssh/config umożliwiającego określenie wielu ustawień SSH, w tym tych, które powodują utrzymanie połączenia SSH. W tym celu zmień wartości dla opcji: ServerAliveInterval oraz opcjonalnie dla: ServerAliveCountMax.
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak