Co zrobić, gdy zostaje wylogowany podczas połączenia SSH?

W poniższym artykule znajdziesz instrukcje jak podtrzymać połączenie SSH z serwerem w programie Putty. Dzięki temu dowiesz się jak utrzymać połączenie SSH, aby nie następowało automatyczne wylogowywanie i rozłączanie sesji. W przypadku problemów z korzystaniem z SSH, takich jak zrywanie połączenie, może być konieczne dostosowanie niektórych ustawień w kliencie SSH, np. w Putty.

SPIS TREŚCI

 

Jak uniknąć zrywania połączenia w programie PuTTy?

W zależności od konfiguracji sprzętu i oprogramowania mogą zdarzać się problemy z łącznością SSH w postaci zrywania połączenia. Jedną z przyczyn mogą być zabezpieczenia zapór, które mogą zapobiegawczo zamykać połączenia po upływie określonego czasu.

Zaistniałe sytuacje nie wynikają jednak z problemów technicznych, a zazwyczaj spowodowane są troską nad bezpieczeństwem danych oraz połączenia między Twoim komputerem, a serwerem. Jeśli połączenie zostanie przerwane z powodu braku aktywności, użytkownicy najczęściej spotykają się z brakiem połączenia lub komunikatem o podobnej treści:

Read from remote host: Connection reset by peer

Aby uniknąć takiej sytuacji w przyszłości, możesz dostosować ustawienia swojego klienta SSH (np. PuTTY). Skorzystaj z poniższej instrukcji, aby dowiedzieć się jak włączyć opcję TCP keepalives, która nie pozwala na zrywanie połączenia z powodu nieaktywności.

Jak włączyć opcję: TCP keepalives w programie PuTTy?

  1. Uruchom program PuTTy.
  2. Po lewej stronie wybierz opcję: Connection.
  3. Zaznacz opcję: Enable TCP keepalives jako włączoną.
  4. W polu: Seconds between keepalives wpisz wartość: 10.
    Ustawienia programu PuTTY: włącz opcję TCP keepalives i określ ilość sekund między pakietami.
  5. Skonfiguruj połączenie SSH i połącz się ze swoim serwerem. Od tej chwili Twoje połączenie SSH nie będzie zrywane z powodu nieaktywności.
Jeśli korzystasz z połączenia SSH w systemie Linux czy OS X skorzystaj z możliwości pliku ~/.ssh/config umożliwiającego określenie wielu ustawień SSH, w tym tych, które powodują utrzymanie połączenia SSH. W tym celu zmień wartości dla opcji: ServerAliveInterval oraz opcjonalnie dla: ServerAliveCountMax.
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.