Do czego służy system kontroli wersji (SVN)?

System kontroli wersji jest przydatnym narzędziem dla programistów oraz osób projektujących strony WWW. SVN pozwala koordynować prace nad projektem, nad którym może pracować nawet kilka osób.

System kontroli wersji umożliwia śledzenie zmian, jakie następują w danym dokumencie, a w razie potrzeby powrócić do dowolnej wersji danego pliku wstecz. Bez obaw możemy modyfikować pliki z różnych lokalizacji, nie troszcząc się przy tym o synchronizację danych.

Przykład: Repozytorium SVN służy do kontroli wersji plików niebinarnych (czyli np. pliki tekstowe, html, php, bash). Użytkownicy przechowują w nim różne wersje plików, np.  skryptów PHP. Możliwe jest również wysłanie innych plików do repozytorium. Należy jednak pamiętać, że SVN służy do kontroli wersji głównie plików tekstowych i wysyłanie innych plików mija się z celem.
System kontroli wersji w home.pl obsługiwany jest przez aplikacje WebSVN oraz Subversion.
Ilość repozytoriów SVN, którą możesz utworzyć jest nieograniczona. Repozytoria SVN nie są dostępne po protokole HTTP oraz FTP. Połączenie z repozytorium SVN możliwe jest za pośrednictwem protokołu SVN, np. przy pomocy klienta SVN Tortoise. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej na temat obsługi aplikacji TortoiseSVN.
WAŻNE! Repozytoria SVN nie będą dostępne z poziomu serwera FTP, aczkolwiek pliki się w nich znajdujące będą liczyć się do quoty serwera (np. ilość plików oraz zajętość WWW).
Za pomocą Panelu klienta home.pl możesz edytować pliki konfiguracyjne, np. authz oraz passwd, w których zapisane są ustawienia repozytoriów SVN. Kliknij tutaj, aby sprawdzić więcej informacji na temat edycji ustawień dla repozytorium SVN.

Przy jakiej usłudze home.pl mogę korzystać z SVN?

System kontroli wersji (SVN) dostępny jest przy serwerach: Hosting Profesjonalny, Business Server PRO, Hosting Premium, WordPress Hosting SSD oraz przy hostingu dedykowanym (IdeaHosting). Pamiętaj, że SVN nie jest dostępny przy sklepach internetowych eSklep oraz serwerach z pakietu Windows.

WAŻNE! Obsługa SVN za pomocą Panelu klienta dostępna jest tylko na poprzedniej platformie home.pl. W przypadku nowej platformy home.pl możesz zarządzać repozytoriami SVN za pomocą SSH. Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak zarządzać SVN za pomocą SSH.

Jak korzystać z SVN na serwerze w home.pl?

Za pomocą Panelu klienta home.pl możesz utworzyć nieograniczoną ilość repozytoriów SVN. Następnie za pomocą dowolnego klienta SVN możesz łączyć się z danym repozytorium. Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak utworzyć nowe repozytorium SVN za pomocą Panelu klienta home.pl.
WAŻNE! Również za pomocą dostępu SSH możesz zarządzać repozytoriami SVN na Twoim serwerze. Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak zarządzać repozytorium SVN poprzez SSH.

Jak łączyć się z wybranym repozytorium za pomocą klienta SVN?

Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak łączyć się z repozytorium za pomocą klienta SVN.

WAŻNE! Pamiętaj, że przed próbą połączenia należy uprzednio utworzyć repozytorium SVN.
Jak korzystać z klienta SVN Tortoise? Poprzedni Jak utworzyć repozytorium SVN w Panelu klienta home.pl? Następny
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Dedykowane wsparcie IT i megarabaty!

Pomoc Premium dedykujemy najbardziej wymagającym Klientom home.pl. Powiedz, co możemy dla Ciebie zrobić i oszczędzaj czas.

Poznaj Pomoc Premium Sprawdź ofertę